Ventilator???

Ventilator???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

edo

Član
Ljudi imam mali problemčić,kada mi motor dostigne određenu temperaturu pali se normalno ventilator velikog hladnjaka i odrađuje svoje što je ok,ali sada zuji pravo glasno,dakle,on se pali na vrijeme,odradi svoje(ohladi)...ali zuji glasno,čim on prestane raditi
nestaje zujanje.Jeli neko imao ovakav problemčić,da nije možda kakav
ležaj u pitanju ili????
 
Član
Pa moguce da je do osovine ventilatora, mozes ga probati kratkospojiti na plus/minus, pa vidjeti kad ga upalis tako, s ugasenim motorom, da li je on izvor buke. Eventualno probat ga skinut, podmazat malo, ali ako je do njega, to je samo privremeno rjesenje. Nece crknut, al ce zvizdat :)
 

edo

Član
strah me ako crkne da ne prokuvam...baš zuji,ali čim završi sa hlađenjem prestaje...
 
Član
Nisu oni skupi u principu, a svi su isto sranje drugo pakovanje, pa moze sigurno i od nekog drugog auta, ako ne mognes nac za svog.
 
Član
djulba je napisao(la):
jest deyo,ali ovo kod mene je nemoguće ne čuti...zuji baš ono glasno...

meni je tako na golfu - udario jednom nogom kroz masku i opet zuji udario drugi put i presto' zujat :D:D:D
samo treba bit uporan ;)
 
Član
Deyo je napisao(la):
Špricni malo WD-a :) E vjeruj mi ja nisam ni znao da imam ventilator :lol:, nikad ga nisam čuo, možda se i ne pali ? Crk'o mi je termostat, pa je uvijek otvoren (zimi nema šanse da se ugrije), temperatura ok, ali ventilatora nigdje? Trizex šta ti kažeš na ovo ... izvini što ti baričem topic :)

Ja izvadio termostat :D jucer, nervirao me, kupio ga ganc novog zimus, bas radi grijanja, temp po p.s-u, nikad ni ispod ni iznad 87-92, da bi prije par dana poceo blesavo dizat temp, bez obzira bio dan/noc, vruce, hladno, govno kinesko il cije vec, pocelo zapinjat. I ja ga izvadim :) Kupit cu novi kad dodje zima, sad mi ionako ne treba, ide temp sama gore radi ljeta. A tebi Deyo se ni ne pali, kad ni ne digne temp vjerovatno nikad dovoljno da bi mu trebao. Ventilatori se obicno i pale na 90-92, zavisi koliko ima brzina vent., ako ne dize temp iznad te cifre, boli te, sve je oke.
 

edo

Član
momci ne offtopičarite,več recidejte kuda da našpricam wd???i more li prokuhati engine,ako slučajno crkne ventilator???
 

edo

Član
ok,ma samo vi pričajte,nego se ja zabrinuo da ne prečerate,pa mi zaboravite savjet udjeliti!!!hehehe...
 
Član
najcesce ode lezaj na tom motoru samo ne mora i kod tebe biti taj slucaj. probaj sa wd-om odmastiti sve oko osovine i onda ponovo namazi masinskim uljem i ne bi se trebalo vise cuti
 

edo

Član
evo kupio sam komplet ventilator na auto otpadu volan 30 km,još da zamijenim i to je to...
 
Član
a moguce da je bilo i to da je prenosio vobracije limom sasije, ja sma ima slucaj da je *dihtung* ispod hladnjaka malo pobjegao pa je pravilo vibracije. pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top