Ventilator - termoprekidac

Ventilator - termoprekidac

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam sljedece pitanje: u voznji mi pokazuje temp oko 90 C sto je normalno ali cim stanem temp mi skoci po kazaljci na 100 C... ventilator se pali na 100 C kad stanem i drzi cca 5 sec i ugasi se... uzeo sam nov indikator temp i 3 termoprekidaca (2x 87/92 C, 90/95 C) i svaki kad se upali drzi 5 sec i ugasi se... kontam, zar je moguce da ohladi vodu za 5 sec ili nov indikator opet ne pokazuje tacnu temp :icon_confused:

btw: mene interesuje zasto kratko drzi kad se upali, jel moguce da tako brzo ohladi vodu :icon_question: instalacija je OK, provjereno ;)
 
Član
moze biti normalno,zasto ne ako ne ide dalje u redu je pogotovo za zimske uslove a trebas malo pogledati temperaturu otvaranja termostata.
 
mb73 je napisao(la):
moze biti normalno,zasto ne ako ne ide dalje u redu je pogotovo za zimske uslove a trebas malo pogledati temperaturu otvaranja termostata.

Termostat otvara na 87 C... on je ispravan.... vidi, njemu znaci u voznji temp je OK, ali cim stanem u leru temp skoci na cca 100 C i tu se negdje vrti 2-3 C gore-dole.... vidi, ja sam ugradio i prekidac u slucaju da mi termoprekidac negdje u voznji zataji ili ako je velika uzbrdica da mu "pomognem" da se brze hladi... ja mu mogu sam paliti ventilator ali bi volio znati zasto temp u leru izadje na 100 C a termoprekidac stavljen 87/92 C to je pitanje :icon_question:
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
mb73 je napisao(la):
moze biti normalno,zasto ne ako ne ide dalje u redu je pogotovo za zimske uslove a trebas malo pogledati temperaturu otvaranja termostata.

Termostat otvara na 87 C... on je ispravan.... vidi, njemu znaci u voznji temp je OK, ali cim stanem u leru temp skoci na cca 100 C i tu se negdje vrti 2-3 C gore-dole.... vidi, ja sam ugradio i prekidac u slucaju da mi termoprekidac negdje u voznji zataji ili ako je velika uzbrdica da mu "pomognem" da se brze hladi... ja mu mogu sam paliti ventilator ali bi volio znati zasto temp u leru izadje na 100 C a termoprekidac stavljen 87/92 C to je pitanje :icon_question:

Ne znam kako ali bi trebao da proveris pumpu za vodu, moguce je da ne kruzi voda pa ventilator samo ohladi onu vodu koja se nalazi u hladnjaku pa da zbog toga vrti samo par sekundi...
I proveri da li imas dovoljno tecnosti
 
dule-p je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
mb73 je napisao(la):
moze biti normalno,zasto ne ako ne ide dalje u redu je pogotovo za zimske uslove a trebas malo pogledati temperaturu otvaranja termostata.

Termostat otvara na 87 C... on je ispravan.... vidi, njemu znaci u voznji temp je OK, ali cim stanem u leru temp skoci na cca 100 C i tu se negdje vrti 2-3 C gore-dole.... vidi, ja sam ugradio i prekidac u slucaju da mi termoprekidac negdje u voznji zataji ili ako je velika uzbrdica da mu "pomognem" da se brze hladi... ja mu mogu sam paliti ventilator ali bi volio znati zasto temp u leru izadje na 100 C a termoprekidac stavljen 87/92 C to je pitanje :icon_question:

Ne znam kako ali bi trebao da proveris pumpu za vodu, moguce je da ne kruzi voda pa ventilator samo ohladi onu vodu koja se nalazi u hladnjaku pa da zbog toga vrti samo par sekundi...
I proveri da li imas dovoljno tecnosti

to isto ima logike, ali sam promijenuo vodenu pumpu kad sam radio motor.. stavio novu :icon_rolleyes:

a da li moze biti problem, da je termostat recimo stalno zatvoren :icon_question:

msm da je ispravan, ali nije problem zamijenuti drugi da provjerim da li je do njega... moze li on praviti probleme kao sto je ovaj :icon_question:
 
dule-p je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
mb73 je napisao(la):
moze biti normalno,zasto ne ako ne ide dalje u redu je pogotovo za zimske uslove a trebas malo pogledati temperaturu otvaranja termostata.

Termostat otvara na 87 C... on je ispravan.... vidi, njemu znaci u voznji temp je OK, ali cim stanem u leru temp skoci na cca 100 C i tu se negdje vrti 2-3 C gore-dole.... vidi, ja sam ugradio i prekidac u slucaju da mi termoprekidac negdje u voznji zataji ili ako je velika uzbrdica da mu "pomognem" da se brze hladi... ja mu mogu sam paliti ventilator ali bi volio znati zasto temp u leru izadje na 100 C a termoprekidac stavljen 87/92 C to je pitanje :icon_question:

Ne znam kako ali bi trebao da proveris pumpu za vodu, moguce je da ne kruzi voda pa ventilator samo ohladi onu vodu koja se nalazi u hladnjaku pa da zbog toga vrti samo par sekundi...
I proveri da li imas dovoljno tecnosti
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
dule-p je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
mb73 je napisao(la):
moze biti normalno,zasto ne ako ne ide dalje u redu je pogotovo za zimske uslove a trebas malo pogledati temperaturu otvaranja termostata.

Termostat otvara na 87 C... on je ispravan.... vidi, njemu znaci u voznji temp je OK, ali cim stanem u leru temp skoci na cca 100 C i tu se negdje vrti 2-3 C gore-dole.... vidi, ja sam ugradio i prekidac u slucaju da mi termoprekidac negdje u voznji zataji ili ako je velika uzbrdica da mu "pomognem" da se brze hladi... ja mu mogu sam paliti ventilator ali bi volio znati zasto temp u leru izadje na 100 C a termoprekidac stavljen 87/92 C to je pitanje :icon_question:

Ne znam kako ali bi trebao da proveris pumpu za vodu, moguce je da ne kruzi voda pa ventilator samo ohladi onu vodu koja se nalazi u hladnjaku pa da zbog toga vrti samo par sekundi...
I proveri da li imas dovoljno tecnosti

to isto ima logike, ali sam promijenuo vodenu pumpu kad sam radio motor.. stavio novu :icon_rolleyes:

a da li moze biti problem, da je termostat recimo stalno zatvoren :icon_question:

msm da je ispravan, ali nije problem zamijenuti drugi da provjerim da li je do njega... moze li on praviti probleme kao sto je ovaj :icon_question:

Moze biti da ti cep ne valja na boci da ne druzi pritisak i ne moze voda da cirkulise kako treba, kad se ugrije motor onda vidi dali ima u crijevima pritiska, samo ih pipnione sto idu na hladnjak da vidis dali ima pritiska. Ako ima onda je ok (ne smije biti velik da budu tvrda). ako nema pritiska onda ne druzi vjerovatno cep pritisak i zato ne moze da cirkulise kako treba.
Sto se tice termostata da ti je stalno zatvoren auto bi ti prokuhao veoma brzo, a da je stalno otvoren onda na ovako ledenom vremenu nebi ga mogao zagrijati pogotovo kad bi upalio unutarnje grijanje... Termostat ne vjerujem da je mada mozes ga zamijenuti ali nema potrebe ako se ne pregrijava, ako je temperatura u voznji normalna.
To sto se za 5 sek ungasi ventilator, to je vjerovatno zato sto se termoprekidac za ventilator nalazi na hladnjaku i zato ga tako brzo ugasi, to je razlika u jedan stepen i na ovako ledenom vremenu je to dovoljno da spusti za taj stepen i da se ugasi i nakon recimo 5 minuta opet tako upali i ugasi vent, kod mene je tacno kod termorstata i ne gasi ga dok ne ohladi vodu, a ujedno i termostat otvori i odmah pocne cirkulisanje...
 
RS TURBO je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
dule-p je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
mb73 je napisao(la):
moze biti normalno,zasto ne ako ne ide dalje u redu je pogotovo za zimske uslove a trebas malo pogledati temperaturu otvaranja termostata.

Termostat otvara na 87 C... on je ispravan.... vidi, njemu znaci u voznji temp je OK, ali cim stanem u leru temp skoci na cca 100 C i tu se negdje vrti 2-3 C gore-dole.... vidi, ja sam ugradio i prekidac u slucaju da mi termoprekidac negdje u voznji zataji ili ako je velika uzbrdica da mu "pomognem" da se brze hladi... ja mu mogu sam paliti ventilator ali bi volio znati zasto temp u leru izadje na 100 C a termoprekidac stavljen 87/92 C to je pitanje :icon_question:

Ne znam kako ali bi trebao da proveris pumpu za vodu, moguce je da ne kruzi voda pa ventilator samo ohladi onu vodu koja se nalazi u hladnjaku pa da zbog toga vrti samo par sekundi...
I proveri da li imas dovoljno tecnosti

to isto ima logike, ali sam promijenuo vodenu pumpu kad sam radio motor.. stavio novu :icon_rolleyes:

a da li moze biti problem, da je termostat recimo stalno zatvoren :icon_question:

msm da je ispravan, ali nije problem zamijenuti drugi da provjerim da li je do njega... moze li on praviti probleme kao sto je ovaj :icon_question:

Moze biti da ti cep ne valja na boci da ne druzi pritisak i ne moze voda da cirkulise kako treba, kad se ugrije motor onda vidi dali ima u crijevima pritiska, samo ih pipnione sto idu na hladnjak da vidis dali ima pritiska. Ako ima onda je ok (ne smije biti velik da budu tvrda). ako nema pritiska onda ne druzi vjerovatno cep pritisak i zato ne moze da cirkulise kako treba.
Sto se tice termostata da ti je stalno zatvoren auto bi ti prokuhao veoma brzo, a da je stalno otvoren onda na ovako ledenom vremenu nebi ga mogao zagrijati pogotovo kad bi upalio unutarnje grijanje... Termostat ne vjerujem da je mada mozes ga zamijenuti ali nema potrebe ako se ne pregrijava, ako je temperatura u voznji normalna.
To sto se za 5 sek ungasi ventilator, to je vjerovatno zato sto se termoprekidac za ventilator nalazi na hladnjaku i zato ga tako brzo ugasi, to je razlika u jedan stepen i na ovako ledenom vremenu je to dovoljno da spusti za taj stepen i da se ugasi i nakon recimo 5 minuta opet tako upali i ugasi vent, kod mene je tacno kod termorstata i ne gasi ga dok ne ohladi vodu, a ujedno i termostat otvori i odmah pocne cirkulisanje...

Bas cu sutra provjeriti sve ovo... cep od posude ne pritezem nego ono normalno zavrnem, a pritisak u crijevima.. koliko sam mogao primjetiti crijeva su onako srednje mekana... a termoprekidac se nalazi na hladnjaku na najnizoj tacki...

vidi nesto.. npr. dok se vozim "ravno" temp je oko 85-90 C e sad npr. kad se vozim nizbrdo.. "Ivan".. temp spane gotovo na 75 C a kad nakon voznje ga ostavim u leru skoci na 100 C... termostat bi uvijek trebao da drzi onu temp na kojoj je i predvidjen... kod mene je 87 C, kako onda dozvoli da se temp vode u motoru spusti nize od predvidjenog... zar on nebi trebao da drzi temp motora konstantnim bez varijacija.. da se zatvori kad je temp niza od temp na termostatu :icon_question:
 
Član
Npr U mene u golfu kad ga parkiram i upali se ventilator sa zatvorenom haubom radi i do 20- 30 sec a kad otvorim haubu 5-10 sec. Nemoj da te to zabrinjava ako gledas otvorene haube. A postoji mogucnost i da ti laze pokazivac temperature ;)
 
Član
Da je termostat non-stop zatvoren, ne bi ti se grejala voda u hladnjaku i onda ti se nebi palio ventilator, sto znaci da nije termostat.... mene najvise vuce na pumpu za vodu. E sad... postoji i mogucnost da te strija yebe, pa da ti senzor temparature salje lazan signal na instrument tablu, pa da ti pokazuje vecu temparaturu nego sto je stvarna.
Reci mi jos ovo... Kakvo ti je grejanje u autu? (interesuje me da li ti kruzi voda kroz sistem)
 
dule-p je napisao(la):
Da je termostat non-stop zatvoren, ne bi ti se grejala voda u hladnjaku i onda ti se nebi palio ventilator, sto znaci da nije termostat.... mene najvise vuce na pumpu za vodu. E sad... postoji i mogucnost da te strija yebe, pa da ti senzor temparature salje lazan signal na instrument tablu, pa da ti pokazuje vecu temparaturu nego sto je stvarna.
Reci mi jos ovo... Kakvo ti je grejanje u autu? (interesuje me da li ti kruzi voda kroz sistem)

grijanje zavisi od temp vode... npr kad se vozim uzbrdicom pa temp izadje na 90 C onda grije ko lud :D a kad npr vozim nizbrdo kad temp spane na cca 80 C onda intezitet grijanja oslabi ali i dalje grije... kod mene je bio na motoru fabricki senzor sa dva izlaza pa se slomio onaj djek gdje se kopca struja i kupim drugi od golfa sa jednim izlazom i spojim "+" a minus svakako ima sa motora...

sto se tice struje ona je uredu... kad kratko spojim zice sto idu na termoprekidac ventilator se upali i radi normalno, znaci struja je uredu...

termostat i struju smo iskljucili kao mogucnost... jedino senzor da nije "pomahnito" pa pravi velike oscilacije ili moram uzeti onaj sa dva izlaza, da li ima razlike :icon_question:
 
Član
Ako se dobro secam ,tebi se senzor nalazi na metalnoj racvi za vodu na glavi motora. Probaj da dovedes nekom debljom zicom "-" minus sa akumulatora direktno na glavu motora. I ako mozes, nadji taj originalni davac i stavi ga.
 
dule-p je napisao(la):
Ako se dobro secam ,tebi se senzor nalazi na metalnoj racvi za vodu na glavi motora. Probaj da dovedes nekom debljom zicom "-" minus sa akumulatora direktno na glavu motora. I ako mozes, nadji taj originalni davac i stavi ga.

da, upravu si... nalazi se na metalnoj racvi na glavi motora... nista, pokusacu naci orginalni senzor pa cemo viditi... mozda je sve i uredu samo senzor zeza... jer fkt 3 termoprekidaca stavio i svi se isto ponasaju u svom podrucju paljenja, termostat uredu, struja uredu, ventilator fabricki koji radi perfektno, vodena nova stavljena... ko koga handri, provjericu senzor kad nadjem orginalni pa javim kako je bilo ;)
 
Član
Sto se tice grijanja u autu trebalo bi da ti isto puse i na 80 stepeni i na 90 stepeni, ako ti slabije hladi na nizoj onda ostaje otvoren termostat, malo je od "vremena" popustio i na nizoj temperaturi se otvori mada da je tako onda isto tako nebi dizao temperatzuru na leru...
I sto kaze kolega , moras dovesti minus na masu, negdje na motor jer ipak ne dihtuje limom nego gumicom a isto tako on je izolovan tako da on sam nije masa nego masu dobiva preko dzeka a ne preko limene racve...
 

mk4

Član
a zna li ko gdej dodje taj termoprekidac kod golf2 1.6 benzinca, imal ko kakvu sliku

podigne mi se temp oko 100tke isto tako

podigne mi se temp oko 100tke isto tako
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top