Ventilator klime-grijanja

Ventilator klime-grijanja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovako: ;)
radi se o tome da je onaj ventilator sto se nalazi ispod suvozacevih nogu prebucan,do 3 brzine radi super ne cuje se, medjutim preko 3 pocne da se cuje kako trese. Skinuo sam poklopac i kad ga drzim normalno je ne cuje se, fino radi, cim pustim opet pocne buka,na njemu nisam vidio nijedan saraf pa da bi mogao priteci ga??
Da li je neko imao problema ovakvih i sta da radim?Kako da to sredim,jer kad samagli upalim da odmagli i buka je uzasna,i usput kad je kisa nenormalno mi magli trica,i kod gume u gepeku se stvara kondez,zasto to zna li neko ??
 
to sto ti magli, filter klime bi mogao zamijeniti ;) a za ventilator ti ne bih mogao reci sta je, uglavnom ima jos vjerovatno onih koji znaju sta je tu problem :icon_smile:
 
Član
Pa ja mislim da ti taj ventilator ne valja, jesi ga pokusao protresti da vidis kakvi su lezajevi na ventilatoru???
Kondenz ti moze biti iz vise razloga, prvo provjeri filter klime ako nije do njega, onda ti je auto negdje supljo, pregledaj kedere a onda i patos da nije gdje supalj, moze biti i oko zadnjih stopaljki da negdje pusta vljagu.Auto ti se naguta vode i ti kad upalis grijanje stvara se isparavanje koje ti jako brzo zamagli stakla.
 
Član
To su ti vjerovatno otisli lezaji na ventilatoru. Ako ima lufta tj. ako osjetis rukom luft onda su ti lezaji rika pa na vecim brzinama ispada iz balansa i zato posce da trese, bruji...
 
Imam osjecaj da se onaj poklopac na ventilaatoru opustao i da se on klima (pomjera) i da ima lufta,i da trese,da se razdrmao,gdje se nalazi taj filter klime,moguce da je to,posto auto nije nigdje supljo pregledo sam sve
 
filter klime ti se nalazi ispod plastike koja prekriva u dnu sajbu i brisace otvoris haubu skini gumu keder ako je imas koja ide povis te plastike i digni desni kraj na na suvozacevoj strani tu plastiku i vidjet ces filter klime

imas ovaj okvir koji vidis na slici njega moras skinut malo je potesko bez skidanja te plastike
stavis okvir na filter novi i vratis







nadam se da ces sa tim rijesit 1 problem ;)
 
hvala ti car si :) samo dok prodje ova hladnocu,danas sam poziciju mijanjeao,i osvjetljenje tablice umalo umro nisam ;) :icon_eek::icon_smile:
 
VekicaManiyac je napisao(la):
hvala ti car si :) samo dok prodje ova hladnocu,danas sam poziciju mijanjeao,i osvjetljenje tablice umalo umro nisam ;) :icon_eek::icon_smile:

nista drug i drugi put ;)
tu smo da se pomazemo


u mene sve ok od osvijetljana osim klime tacnije ventilacije dvoumim dal da ja uradim sa obicnim sijalicama ili da idem nekom elekticaru da uradi sa LED

rijesim i to nekad :icon_biggrin:
 
Član
Drugar, ventilator kod golfa trojke hoce da se cuje ako je slomljeno jedno od peraja na samom ventilatoru, ali ti je jedini spas da kupis drugi. A sto se tice osvetljenja "klime" ces resiti sve sam za pola sata. Treba ti zvezdasti safciger, i malo volje. Skini pepeljaru i ispod nje imas dva safa, i skini onu plastiku oko kružića i ispod nje ćeš naci 4 šafa.
Kad to sve skines za šta ti treba 3 minuta, onda će ti se osloboditi kompletna ona konzola od grejanja.
Sa zadnje strane ćeš imati jednu belu plastiku u koju je utaknut 1 dzek sa dve žice i u toj plastici se nalazi samo jedna sijalica za osvetljenje kompletne konzole. Oko sijalice se nalazi jedna zelena providna plastika koja daje zelenu boju za svo osvetljenje... e nju skini i operi četkicom za zube i nekim deterdžentom. Takođe treba da operes ona tri plasticna kruga koja se nalaze na onoj plastici sa zadnje strane koju si prvu skinuo oko kružića, sa tim što ćeš oprati i samu plastiku.
Kada si skinuo onu belu plastiku u kojoj je sijalica, ispod nje ima jedna plastika koja je iz jednog dela i sastoji se od nekih plastićnih štapića... nju pažljivo skini i nju operi. I jos su ti ostale tri male plastike ispod samih kružića a oni se lako skidaju.
SVE SE LAKO SKIDA, SAMO MALO TREBA DA PAZIŠ...
Eto tako, lutko.... samo napred.
I onu ČETKICU da ostaviš, valjaće ona još koji put... :lol: :lol: :lol:
 
dule-p je napisao(la):
Drugar, ventilator kod golfa trojke hoce da se cuje ako je slomljeno jedno od peraja na samom ventilatoru, ali ti je jedini spas da kupis drugi. A sto se tice osvetljenja "klime" ces resiti sve sam za pola sata. Treba ti zvezdasti safciger, i malo volje. Skini pepeljaru i ispod nje imas dva safa, i skini onu plastiku oko kružića i ispod nje ćeš naci 4 šafa.
Kad to sve skines za šta ti treba 3 minuta, onda će ti se osloboditi kompletna ona konzola od grejanja.
Sa zadnje strane ćeš imati jednu belu plastiku u koju je utaknut 1 dzek sa dve žice i u toj plastici se nalazi samo jedna sijalica za osvetljenje kompletne konzole. Oko sijalice se nalazi jedna zelena providna plastika koja daje zelenu boju za svo osvetljenje... e nju skini i operi četkicom za zube i nekim deterdžentom. Takođe treba da operes ona tri plasticna kruga koja se nalaze na onoj plastici sa zadnje strane koju si prvu skinuo oko kružića, sa tim što ćeš oprati i samu plastiku.
Kada si skinuo onu belu plastiku u kojoj je sijalica, ispod nje ima jedna plastika koja je iz jednog dela i sastoji se od nekih plastićnih štapića... nju pažljivo skini i nju operi. I jos su ti ostale tri male plastike ispod samih kružića a oni se lako skidaju.
SVE SE LAKO SKIDA, SAMO MALO TREBA DA PAZIŠ...
Eto tako, lutko.... samo napred.
I onu ČETKICU da ostaviš, valjaće ona još koji put... :lol: :lol: :lol:

hvala druze ;) znam ja to rastavit i imam seme samo ne znam da li da uzimam obicnu silajicu ;) ili jednu LED ako vec necu pravit kod elektricara to za pranje cu takodje uradit hvala na preporuci i da li puno grije ona sijalica obicna jer mislim na tu bijelu plastiku stavljati chrom foliju ako bude samo jedna sijalica ko sjenilo :icon_question:

samo dok otopli uradit cu to sam ;)

izvinjavam se za off ;)
 
Član
VERUJ MI NA REC.... ima da svetli toliko da smeta, ali stvarno....
Uradio sam ih par komada i dobije se veci efekat nego sto mozes da zamislis, majke mi. Ali kad budes prao (najbolje je tecnost za sudove), dobro operi onu crnu plastiku (masku) i iznutra i spolja, a i ujedno zameni sijalicu i stavi klasicnu od 12V 1.2W
Mozes ti staviti i onu od 12V 2.1W ali.... veruj da nema potrebe, znaci nenormalno svetli...

................................

zaboravih ti reci... Ako zelis da promenis boju osvetljenja, samo na onu sijalicu stavi onu gumenu kapicu sto dolazi u autokasetofonima i onda makni onu zelenu providnu plastiku oko sijalice.
 
Član
Druze skini to i provijeri da ti nekaci ventilator gdije za unutrasnjost(kuciste)kod mene je isto to se desilo na passatu 4,ali najvijerovatnije da su ti otisli lezajevi...kod mene su cetkice otisle...pa se nece uvijek upaliti :icon_smile: nego ga moram malo kucniti da bi proradio....:icon_exclaim:
 
Član
dino_ze2 je napisao(la):
Druze skini to i provijeri da ti nekaci ventilator gdije za unutrasnjost(kuciste)kod mene je isto to se desilo na passatu 4,ali najvijerovatnije da su ti otisli lezajevi...kod mene su cetkice otisle...pa se nece uvijek upaliti :icon_smile: nego ga moram malo kucniti da bi proradio....:icon_exclaim:

.... da i to sam zaboravio... Ako je ostecen kolektor na rotoru i cetkice nemaju dobro naleganje, moraces da zamenis ceo ventilator a isti su simptomi kao da je nesto uletelo u ventilator i kao da negde kaci od nesto... isto se cuje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top