Ventilator hladnjaka se ne pali ?

Ventilator hladnjaka se ne pali ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prijatelji imam problem ventilator hladnjaka se ne pali, ne znam zasto. Nakon optimalne radne temperature od 90 C trebao bi se na visoj temperraturi paliti ali nista, cak ni kad ugasim auto. Nedavno sam imao problem i bila je racva na motoru za hladenje i zamijenio sam je, kad sam sipao tecnost za hladenje da motor primi palio je a zasto sada ne pali ne znam.

Motor 1.4i 44KW golf 3
 
muris je napisao(la):
pregledaj termo prekidac na hladnjaku

Pogledat cu, to sam prvo pomislio sacekat cu jos da vidim neke predpostavke drugih, ne znam stvarno vise sta da radim sa motorom stalno neki defekti i kvarovi.

hvala ;)
 
Član
provjeri da li je ventilator ispravan, ako je ispravan onda provjeri termo prekidac na tijelu hladnjaka. ako je i jedno i drugo u redu onda je do mase ili do plusa. sve to mozes projeriti sa komadom zice i briferom
 
emirEX_sa je napisao(la):
provjeri da li je ventilator ispravan, ako je ispravan onda provjeri termo prekidac na tijelu hladnjaka. ako je i jedno i drugo u redu onda je do mase ili do plusa. sve to mozes projeriti sa komadom zice i briferom

Prijatelju hvala na odgovoru, sutra cu to provjerit, pa sta bude popravit.;)
 
RE: Termostat ne otvara?

Svaki dan neka nova cestitka pa tako i danas, primjetio sam da se termostat ne otvara, ne znam vise sta da radim hladnjak svoje odradi i spadne temperatura ali to je 2 minuta. Danas sam provjerio hladnak i ventilator sve uredu ohladi ali kad sam za crijeva uhvatio onda sam poludio jedno hladno i prazno a drugo hoce puknit i vruce. Motor mi brzo postigne radnu temperatutu i onda pregrijava da li je mozda to zraka u sistemu da li trebam ozraciti sistem pa zato termostat ne otvara. I kakav ima termoprekidac koji otvara na najnizoj i zatvara na najnizoj temperaturi.
 
Član
provjeri ti tecnost u sistemu,a najvjerovatnije da ti ima zraka,termostat il ti je otisao ili nije,on se mora palit na zadanoj temperaturi ako je ispravan,jesil skoro sipao permant???
 
Jesam sipao permant i destilovanu vodu al sasvim malo jer je 100% permant a majstor mi rece da je termostat ok jer sam mijenjao racvu i tako da je termostat provjeren.
 
Član
gore sam citao,koliko sam vidio ti rece da ti radi ventilator,jel tako,jesil probao kratko spojit da vidis palil se
 
Član
meni isto tako nije radio ventilator, promijenio termostat i termoprekidac i poslije toga normala frcera...
 
ArminM je napisao(la):
gore sam citao,koliko sam vidio ti rece da ti radi ventilator,jel tako,jesil probao kratko spojit da vidis palil se

Ventilator radi i ohladi samo sto je problem sto voda ne kruzi kroz sistem kada postigne vise od 90 stepeni cak sta vise trebao da prije otvara tako da na vrijeme postigne optimum od 90 C.
 
desavalo se da nov termostat koji kupim nece da radi kako treba....na ringlu i u dzezvu :D pa vidi hoce li otvoriti na vrijeme,prije nego voda prokuha
 
Član
promijeni ti termostat,i prekidac,mora u tome bit fazon,ako se vec pali ventilator kad ga zakratis,onda nema puno da se sta razmislja,a hoces li mi molim te reci koji ti je majstor to gledao
 
ArminM je napisao(la):
promijeni ti termostat,i prekidac,mora u tome bit fazon,ako se vec pali ventilator kad ga zakratis,onda nema puno da se sta razmislja,a hoces li mi molim te reci koji ti je majstor to gledao

Danas sam auto vozao i temperatura mi se nije dizala preko 90 c al je bila oko 80 c pa sam sa prijateljem htjeo da ozracim sistem posto moze bit da zrak u sistemu ne moze otvoriti termostat, i sam cep od posude stavio al ne zavrnut ko kraja nego jedan krug manje, u medjuvremenu nivo tecnosti se malo podigao al temperatura je bila i dalje 80 c i da vidim reko jel termostat pusta vodu, ufatim za oba crijeva kad jedno vruce jedno toplo valjda je termostat poceo otvarat na 80 ili 83, citao sam da bas taj cep od posude moze bit stvar koja zaj*aje pa cu vidit jos jednom ako bude oko 90 c otvaro to je to kupujem novi cep.
P.S. Racvu na motoru mi je radio Pile_Adnan sto ima radnju kod marketa "Elma"
I da te pitam ko je ti auto vozis mozda te znam jer vidim da si hariju sarajlicu na forumu pisao komsija a ja sa harisom idem u razred. POZZZZ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top