Veliki servis!?

Veliki servis!?

Možda ima ovakva tema, ako ima administracija ovo može prebacit na postojeću...

Vako; kogod da prodaje kakvo auto u svakog su puna usta "urađen veliki servis", bilo bi mi drago kad bi neko stručan napisao šta podrazumijeva veliki servis? jel znači samo zamjena zubčastog il u to ulazi još puno toga???

I kad sam već otvorio temu da pitam vlasnike fiat punta; kupio sam punta sa pređenih 152.000km, u servisnoj knjizi piše da je veliki servis rađen na 130.000km (eh sad možel se tome vjerovat), no mene zanima kolko košta zamjena zubčastog za punta 1.2, 8v, '03.
 
Član
Da se nisi zeznuo kod ovih kilometara, da ne treba jos jedna nula?

Nesto mi nije logicno da nakon 13 000 neko radi veliki servis :icon_question:
 
Član
veliki ti servis dodje izmjena remenja, vodene pumpe, spanera,filtera i tih vragova, u principu veliki servis ide svakih 60 000 koliko sam ja upucen, tako su i meni namjestili kad sam ja odradio veliki servis, mozda grijesim
a sto se tice kilometraze ja mislim da je to realna kilometraza, to je vise gradski auto, a i benzin je, tako da je vrlo vjerovatna;)

jedan moj prijatelj ima punta, doduse kod njega je 16v, veliki servis mu je bio oko 400km ako se ne varam, radio ga u New Start kod nas u gradu
 
ArminM je napisao(la):
veliki ti servis dodje izmjena remenja, vodene pumpe, spanera,filtera i tih vragova, u principu veliki servis ide svakih 60 000 koliko sam ja upucen, tako su i meni namjestili kad sam ja odradio veliki servis, mozda grijesim
a sto se tice kilometraze ja mislim da je to realna kilometraza, to je vise gradski auto, a i benzin je, tako da je vrlo vjerovatna;)

jedan moj prijatelj ima punta, doduse kod njega je 16v, veliki servis mu je bio oko 400km ako se ne varam, radio ga u New Start kod nas u gradu

pa ako košta 400Km sve to zamjenit onda i nije nešto skupo...čini mi se.
I de mi reci zemljak, jel taj tvoj drugar ima već dulje vrijeme punta i kolko je zadovoljan? Ja nemam nikakvih problema dosad, ono baš sluša, al nekako nemam povjerenja u fiate, jbg.
 
Član
ima on tog punta vec mislim trecu godinu, trenutno cini sve zivo da ga se rijesi. Jebe ga pravo, doduse kod njega je onaj 16v, nesto su mu se sonde zeznule cini mi se i tros i boga oca, bio mu je pomijesao vodu i ulje, pa je morao raditi dihtung glave, crkavao mu servo 2 puta, poslije je imao problema nemirno radi. Eto to je ono sto ja znam
u pocetku je bio dobar, kasnije problemi krenuli. Bio se on ovdje predstavio na forum, trazio rjesenje za neki problem, samo se ne sjecam tacno sta je bilo. cini mi se da mu je vodu trosio, il tako nesto
 
ArminM je napisao(la):
ima on tog punta vec mislim trecu godinu, trenutno cini sve zivo da ga se rijesi. je*e ga pravo, doduse kod njega je onaj 16v, nesto su mu se sonde zeznule cini mi se i tros i boga oca, bio mu je pomijesao vodu i ulje, pa je morao raditi dihtung glave, crkavao mu servo 2 puta, poslije je imao problema nemirno radi. Eto to je ono sto ja znam
u pocetku je bio dobar, kasnije problemi krenuli. Bio se on ovdje predstavio na forum, trazio rjesenje za neki problem, samo se ne sjecam tacno sta je bilo. cini mi se da mu je vodu trosio, il tako nesto

Hehehe, o tome ja pričam. Ne vjerujem fiatima. Nadam se da će mene zaobić svi ti problemi.
 
Ma kakvih te 400 maraka, ne budi lud da dajes tolike pare na dijelove i ruke. Continentalov remen i sve ostalo sa vodenom pumpom ce te izaci oko 120-150 maraka, das jos maximalno 50 na ruke, i rahat si iducih 60.000 kilometara ;)
 
technoGeek je napisao(la):
Ma kakvih te 400 maraka, ne budi lud da dajes tolike pare na dijelove i ruke. Continentalov remen i sve ostalo sa vodenom pumpom ce te izaci oko 120-150 maraka, das jos maximalno 50 na ruke, i rahat si iducih 60.000 kilometara ;)

Eh, ova informacija mi je još draža hehe, no trenutno nemam u planu uopće mijenjat remen jer je kao mijenjan prije 25 hiljada (pa ću vjerovat hhh)...a i informisao sam se da kod ovog motora 1.2 8v u slučaju i pucanja remena neće biti nikakvih oštećenja po motor. Tako da ću čekat još makar 50 hiljada ako dotad bude bio kod mene i ako me bude slušao.
 
Ja bih to zamijenio na 180.000, ali hajde, trebas se navozati prvo, valja preci te kilometre. Samo redovno ulje i filtere mijenjaj, i ne bi trebao imati problema, nije ta kilometraza nista ;)
 
technoGeek je napisao(la):
Ja bih to zamijenio na 180.000, ali hajde, trebas se navozati prvo, valja preci te kilometre. Samo redovno ulje i filtere mijenjaj, i ne bi trebao imati problema, nije ta kilometraza nista ;)

Pa morebit tako i bude...A naravno; ulje i filtere redovno uvijek sam redovno mijenjao na svakom autu.
 
Član
Sto se tice remenja u tebe je 8v masina i ako punkne remen nebi se trebali potuci klipovi a ako bas nevjerujes da je uradjen servis mozes remen da ti zamjene i onda si siguran je on je najproblematicniji ako pukne.A 8 i 16v su velika razlika ovaj drugi je dosta skuplji a i ide malo bolje a druga ti dobro muzu armine cuj za 3 godine 2 servo:D bolje da mjenja majstora;)
Ako ti nije spao brisac racunaj da ce ti spasti:cool: popravka je jednostavna.
 
Top