Veliki servis-zamjenski dijelovi

Veliki servis-zamjenski dijelovi

Član
U toki je neka akciona ponuda u jednom od sarajevskih servisnih lanaca. Tice se velikog servisa 1.9tdi 77kw octavia.

Cijena je cudna- 320,00KM i podrazumjeva vodenu pumpu..mikroremen...spanere..zubcasti remen. Uz ugradnju..racun...i valjda ima i neku garanciju.

Caka je sto su dijelovi zamjenski: Continental i INA ili tako nesto.

Koliko je ovo pozeljno raditi..u pitanju je servis na cca 190.000km /prije 5god radjen na 110.000 i tu je to negdje da se zamjeni/.
 
Član
I ja sam slusao na radiu, ali za seat vozila, da imaju neku akciju.
Mene interesuje jel akcija i na mali servis, odnosno zamjenu ulja i ostalog sto spada pod mali servis
 
Član
Nisam pitao al sutra cu i to jer je vec 10.000 preslo auto i vrijeme je,
Inace ja radim u Skori, mislim da je oko 130-140KM sve (kantica ulja 5w30 oko 60KM, filteri takojer oko 60 ja mislim, i ruke oko 20).
 
Član
ajd mojim te ako ti nije tesko da vidis i to pa javi. I meni je vakat ulje mijenjati. A ti si dobro prosao, ja sam to ulje 5w30 placao 80 KM
 
Član
Ako cemo iskreno, po meni, to je cijena koja je realna!
Govorim to jer mi tu cijenu priblizno je obracunavao prijatelj koji je i serviser za moja auta. Racunica je takva da on od auto dijelova, ima izmedju 25-40% rabat na MPC cijene dijelova, sto meni odbije on odn. ne naplati meni to, (to njemu svakako ulazi u obracun na godisnjem nivou za njega i plus mu je znacajan), i ruke za mene 40 KM. Odn. ako je cijena tog seta dijelova oko 400 -450 km sa rabatom i cijenom za rad dodje oko te cijene, naravno bez seta filtera i ulja.
 
Continental i Ina se nalazi i na Njemackom trzistu,mislim da to dovoljno govori..Inace proizvodjaci automobila rijetko sta proizvode,nego drugi proizvedu a oni nalijepe svoj sticker i prodaju muda pod bubrege..
Na originalnom Bmw akumulatoru stoji mali sticker varta ili banner :finger:
 
Član
Ako je tsko onda servisi opasno "lopataju" kad kazu originalni dijelovi. A sve u pola kile. 320KM za sve to onda nije puno nikako.
 
Član
De bgt, kod nas svi ekoloski osvjesteni. Kao da nekoga u BiH interesuje da li mu izbacuje 7 ili 77 grama. Ionako je 90% sa poskidanim i propalim katalizatorima.

Dobro je poznato da danas svi proizvodjaci auta zive od servisa i dijelova, a ne prodaje auta.
 
Član
Ukucao i sta onda? Ja stvarno ne kontam vas koji vozite neki volvo koji kad se pokvari ide na doboš. Ne znam čemu te priče. Sve ima vrline i mane
 
Top