Veliki servis za passata!!!

Veliki servis za passata!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
OK

hvala vam svima jos jednom na savjetima oko passata. Definitivno sam odlucio sljedece za promjeniti odnosno pregledati:

- zupcasti remen
- vodenu pumpu
- spaner
- veliku rolnu i dvije manje
- filter ulja
- filter goriva
- filter klime
- filter zraka

pregledati oko turbine (mjerac protoka zraka)
pregledati oko tockova (krajnice, kugle i sl.)
pregledati oko kocnica (pakne, diskovi i sl.)

staviti nove gume (balans, spura i sl.)
staviti nov akumulator

Pozdrav
 
Zerr je napisao(la):
Frenkie-3B je napisao(la):
edinbec je napisao(la):
Raja necemo se tuci,

Znaci da rezimiramo veliki servis (kod ovlastenih servisa) nije ispod 900-1200 KM, a ukljucuje:

- zupcasti remen
- vodenu pumpu
- spaner
- veliku rolnu i dvije manje
- filter ulja
- filter goriva
- filter klime

Ima li jos nesto sto treba zamijeniti? Npr. nesto oko tockova (krajnice, kugle i sl.) ili nesto oko kocnica (pakne, diskovi i sl.)? Mislim da su gume dobre, a covjek mi pokaza nov Boschov akumulator, od prije 4 mjeseca kupljen ima i garanciju.

vrlo realna cijena,i ne boli te glava posle ;)
znam da je torealna cijena ali ako si ti u cirihu zato svi koi su iz bih a vani su kad dolaze na odmor zamijene to ovamo da bi ustedili ;)

filter zraka



nije tacno jarane da radim bilo sta na autu u bosni,nije to da ne vjerujem nasim servisu,nego zato sto sve servise,sve popravke radim ovdje u cirihu gdje sam i kupio auto,naj vise zbog garancije,i u slucaju da nesto nije uredu tu mi je pri ruci servis,a za taj zubcasti i to sve gore navedeno,nedavno sam iskesio 2500.-svicaraca x kurs 1.30 KM pa racunaj! :icon_confused: nisam usparo nista,osim motora u autu hehehe
 
Član
Frenkie-3B je napisao(la):
Zerr je napisao(la):
Frenkie-3B je napisao(la):
edinbec je napisao(la):
Raja necemo se tuci,

Znaci da rezimiramo veliki servis (kod ovlastenih servisa) nije ispod 900-1200 KM, a ukljucuje:

- zupcasti remen
- vodenu pumpu
- spaner
- veliku rolnu i dvije manje
- filter ulja
- filter goriva
- filter klime

Ima li jos nesto sto treba zamijeniti? Npr. nesto oko tockova (krajnice, kugle i sl.) ili nesto oko kocnica (pakne, diskovi i sl.)? Mislim da su gume dobre, a covjek mi pokaza nov Boschov akumulator, od prije 4 mjeseca kupljen ima i garanciju.

vrlo realna cijena,i ne boli te glava posle ;)
znam da je torealna cijena ali ako si ti u cirihu zato svi koi su iz bih a vani su kad dolaze na odmor zamijene to ovamo da bi ustedili ;)

filter zraka



nije tacno jarane da radim bilo sta na autu u bosni,nije to da ne vjerujem nasim servisu,nego zato sto sve servise,sve popravke radim ovdje u cirihu gdje sam i kupio auto,naj vise zbog garancije,i u slucaju da nesto nije uredu tu mi je pri ruci servis,a za taj zubcasti i to sve gore navedeno,nedavno sam iskesio 2500.-svicaraca x kurs 1.30 KM pa racunaj! :icon_confused: nisam usparo nista,osim motora u autu hehehe


ma bolan negovorim za tebe nego ove sto dodu odozgo da bi se furali ovde kako su jaki a marka im ko kuca:lol::lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top