veliki servis passat 1.9

veliki servis passat 1.9

Član
Auto: Passat variant/comfortline
Motor:1.9 TDI (PD)
Kw:77
Oznaka:BKC
Godina:2006
Predjenih (realnih):211000

Ovako,posto sam prije imao benzince ovo je prvi dizel,imam pitanje vezano za veliki servis,po nekim zvukovima oko motora mislim da nije radjen veliki servis na 180000,sad me zanima sta sve spada tu od dijelova,imam u planu da mjenjam sljedece;zupčasti remen,spaner,vodenu pumpu,remen alternatora i kompresora,posto je to malo jednostavniji motor od drugih neznam jel remenica na radilici za kanalni remen obicna ili ona samozatezajuca,jel se i ona mjenja,jer na alternatoru je ta neka remenica koja se mjenja(zuji malo kad se gasi auto valjda je to simptom ) pa neznam jesul 2 kanalna remena ili samo 1,pa et ako je neko radio veliki servis ali samo sa ovom oznakom BKC jer druge oznake imaju razlicite komponente i motor,
Tema je postavljena da unapred znam sta me ceka,da me nebi u trgovini bacilo na g...:D znam da tamo znaju sta sve spada pod veliki servis
 
Član
Druze ja nemam pojma o kakvim ti samozatezajicum remenicama pricas :p Na 1.9 TDI motoru BKC oznaka, ide zupcasti remen, vodena pumpa, klizac i spaner i antifriz po potrebi. To je sto se tice zupcastog remena. Sto se tice micro remena on ti je sa 5 kanala remen i imas oznaku na njemu, samo se on mijenja i po potrebi ako je los njegov spaner. kad je pos malo remen skripucka, na leru hrdna dosta i vidi se gdje skace spaner. Remenica radilice se ne mijenja osim u slucaju ako nije guma ispucala na njoj, ako je ispravna guma onda se ne mijenja remenica radilice. Na alternatoru imas remeniicu sa kvacilom koja se takodje ne mijenja ako ne lupka. Remenica kad ode na alternatoru ona pocne da lupa na leru i kad dodas gas ona se smiri i opet kad pustis gas na leru lupka kao metal od metal ili jako bucan dizel tako ima zvuk. To ti je to sto se tice toga...
 
Član
Prost motor za uraditi, prostiji od mk4 sdi, tri sata posla i gas. Kao sto rs rece, zupcasti spaner roler i vodena pumpa, to moras zamijenit, pk remer, spaner istog i remenicu alternatora po potrebi.
 
Član
kod mene je taj motor, sve je vec napisano, ja sam mijenjao sve u kompletu zupcasti i vodena, i onda i pk remen spaner njegov(imaju 2 vrste) i promjenio remenicu alternatora kad se to vec sve skinulo... stavio dijelove iz ovlastenog(osim remenice nju sam ininu kupio) i sad sam miran barem 80K
 
Član
kod mene je taj motor, sve je vec napisano, ja sam mijenjao sve u kompletu zupcasti i vodena, i onda i pk remen spaner njegov(imaju 2 vrste) i promjenio remenicu alternatora kad se to vec sve skinulo... stavio dijelove iz ovlastenog(osim remenice nju sam ininu kupio) i sad sam miran barem 80K
koliko te je kostalo sve skupa,ako nije tajna,
 
Član
imam popust u ovlastenom 15% pa su me svi dijelovi izasli 470KM + remenica Ina 70KM + ruke 70KM
ali to je stvarno pravi servis da uradis ako hoces auto za sebe
 
Član
covjek u slov,mehanicar,trazi oko 550eura za sve,dijelove kupuje u salzburgu originalne,u to spada sve remenje,remenica alternatora,vodena pumpa,sve za zupcasti ,antifriz,filteri,ulje i ono najbitnije mogu da prisustvujem kad se radi,
rs turbo jel znas ima li autodiht sve za veliki servis,gdje preporucujes kupnju dijelova ,kvalitetnih
 
Član
evo da malo podignem temu da neotvaram novu,radi se o istom autu,dakle auto iz provg posta,
primjetio sam da se prilikom pustanja papuce kvacila cuje neko lupkanje kao da su hidropodizaci,zvuk dolazi iz gornjeg dijela motora,bas ono kad haman pustim skroz pedalu i auto krene tad se cuje i kad dam gas prestaje,to se desava kod svakog saltanja u 1.2.3.4.5.,primjetio sam da kad u 1 idem bez gasa da se malo cuje isto,
posto pripremam veliki servis jel moguce da neki od spanera,klizaca,remenica proizvode taj zvuk,jos nesto u leru dam malo jaci gas i pustim i cuje se neko žviždanje kao mali lezaj bez masti skroz(mislim da je to remenica alternatora,nisam siguran),komplet zamajac,korpa,lamela,druk lezaj mjenjani prije 1 mjesec,normalno salta,malo se osjeti vibracije kad dam nogu na papucicu ali to je zbog zamajca,tako da mogu iskljuciti bilo sta oko toga seta,set je SACHS kupljen u sloveniji,isti je bio i original u autu,
 
Član
evo da malo podignem temu da neotvaram novu,radi se o istom autu,dakle auto iz provg posta,
primjetio sam da se prilikom pustanja papuce kvacila cuje neko lupkanje kao da su hidropodizaci,zvuk dolazi iz gornjeg dijela motora,bas ono kad haman pustim skroz pedalu i auto krene tad se cuje i kad dam gas prestaje,to se desava kod svakog saltanja u 1.2.3.4.5.,primjetio sam da kad u 1 idem bez gasa da se malo cuje isto,
posto pripremam veliki servis jel moguce da neki od spanera,klizaca,remenica proizvode taj zvuk,jos nesto u leru dam malo jaci gas i pustim i cuje se neko žviždanje kao mali lezaj bez masti skroz(mislim da je to remenica alternatora,nisam siguran),komplet zamajac,korpa,lamela,druk lezaj mjenjani prije 1 mjesec,normalno salta,malo se osjeti vibracije kad dam nogu na papucicu ali to je zbog zamajca,tako da mogu iskljuciti bilo sta oko toga seta,set je SACHS kupljen u sloveniji,isti je bio i original u autu,
Jos nesto me zanima,kupio sam set zamajac i to sve vec sastavljeno,tako da je montaza bila laka samo se zaseravi 6 serafa,ali u slov mi rece majstor da se kod montaze zamajca isti mora centrirati,nezz na sta je mislio,zamajac pase samo u jednom polozaju jer rupe nisu istog rasporeda i nalijeze tacno kako treba na radilicu,sumnjam sad na to centriranje jer neki dan da upalim kad samo neka buka,strese se auto malo i neupali,iz 2 puta normalno sve,kad gasim nista se ne strese
 
Član
Zamajac pase i nema se sta centrirati, lamela se jedino centrira, ima alat za centroranje lamele. To se mozra na svakom autu centrirati prije stezanja korpe i to je to. To sto se strese pa se ugasi i onda iz drugog puta upali je vjerovatno ostao bez nafte i poceo da se trese jer je radio na 3 klipa i ugasio se i kad si opet zaverglao povukao naftu i upalio normalno, jedino taj drugi put ti je trebao verglati malo duze ako je zrak u pitanju...
 
Član
To je i meni bilo malo cudno kad sam cuo za centriranje,a to je vec bilo sastavljeno i korpa i lamela sve zaserafito na zamajac i samo se zamajac serafi na radilicu
 
Top