VELIKI PROBLEM

VELIKI PROBLEM

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
I meni ce trbat jaci kablovi, jel im gdje u tz nac kablovi 40-50mm2 i po kojoj cijeni.
Trebaju mi kablovi za amp. , a ne sto neki provlace zicu od uzemljenja (onu zuto-zelenu ) .
 
Član
kako ja znam u tz nema, jedino potrazi po radnjama elektro materijala elke H01N2-D.znam da je na ircu u jednoj radnji bilo al od 35mm2.a imas i u caraudio.ba
 
Član
eddo je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Cekaj stari, ja sam tek sad tvoj prvi post procitao pazljivije. Imas dva woofera, za svaki od njih si uzeo njihove dvije zavojnice i spojio ih u paralelu??? Ako sam dobro skontao ovo, pa time si spustio otpor na 2 ohma, odn. otezao posao pojacalu, posto koliko vidim po netu to tvoje pojacalo je 880w rms @4ohma, nisam nigdje uspio naci da li je stabilno na 2 ohma.

jest jest stabilno je i na dva oma i tad ima 440W RMS na 2 oma po kanalu.sto znaci na bridzu isporucuje solidnih 880W po jednom bridzu.Pa sam ga ja zbog tog smanjio na manje od pola svoje snage jer mi zvucnicima treba samo 350W RMS.Al mi muzika i dalje miga.Nista uzecu ovako probat.Provucu nako na suho kroz auto jos jedne kablove 10 mm2(posto imam jos jedne) i spojicu ih na pojacalo.Ako mi nebude migalo,ili ako bude migalo,ali manje,onda je sigurno do kablova i odmah cu vidit da uzmem sebi neke bolje kablove nece mi to bit problem.Iso sam danas provjerio regler kaze fraja sve radi kako treba,a na caraudio.ba sam vidio da prodaju one exide akumulatore pa cu vidit da uzmem sebi taj akumulator od 75 ampera cini mi se da je 209 marki sto i nije pretjerano skupo ako ce mi dat bolje rezultate.uzecu sebi isto i pozlacene kleme i to ce mi bit tamam.eto tako pa hvala vam svima puno,dosta ste mi pomogli jer meni je sve bilo na pameti samo kablovi nisu hehe

Ok, a zasto ih jednostavno, kada vec imas cetverokanalno pojacalo spojio svaki na svoj kanal? Sumnjam da imas odvojen gain za svaki izlaz (ako imas onda zanemari ovo moje, pretesko/nemoguce ustimati zavojnice). Sve bi radilo na 4 ohma, i po psu. Ma neise, ak kaes da je stabilno oke, a sto se struje tice moguce je, vidi i da li se griju zice pretjerano i to ti je znak...
 
Član
imas kablova uzet na caraudio.ba
cijene su sljedece
10mm2 - 9 marki
21mm2 - 19 marki
50mm2 - 50 marki

cijene su za 1 metar
pa ko voli nek izvoli.ja ako ne nadjem nista jeftinije onda cu kod njih uzimat kablove i najvjerovatnije da cu uzet ovaj od 50mm2
 
Član
antares je napisao(la):
kako ja znam u tz nema, jedino potrazi po radnjama elektro materijala elke H01N2-D.znam da je na ircu u jednoj radnji bilo al od 35mm2.a imas i u caraudio.ba


Drug bio bih ti jako zahvalan kad bi mi rekao koja je to radnja na ircu i gdje se tacno nalazi ili jos bolje ako imas broj.
___________________________________________________________________________
Nemojte me pogresno shvatit , al ovaj u caraudiu 50mm2 je za ekstremne sisteme i meni je stvarno puno dat nekih 300-350 KM za kablove .
 
Početnik
eddo je napisao(la):
Eh ovako, imam SHARK SRF-1000 BLUE pojacalo spojeno na dva pioneera TS-W257D4.Pioneeri imaju dvije zavojnice po 4 Oma koje su spojene paralelno pa obje daju po dva ona.Shark ima 4 kanala,pa sam ga namjestio da ima dva bridz kanala i spojio ova dva suba na ta dva bridza.Subovi su po 350W RMS, a pojacalo je 880W RMS po jednom bridzu.Samim tim sam smanjio pojacalo na manje od pola svoje snage tako da se ono nemora naprezat,a da zvucnici opet daju svoj maximum.E sad problem mi je sa napajanjem.Iako je pojacalo postavljeno na manje od pola svoje snage, sva svjetla u autu mi migaju (ukljucujuci farove i stopove).Znaci sve sto svjetli to i miga kad je muzika u punoj snazi.I to sve pored 1F kondenzatora.Muzika je radjena za street A klasu, i treba mi rjesenje kako da mi se ne gubi struja a da sve ostane fabricki, tj. da muzika i ostane u street A klasi.HVALA UNAPRIJED


hajmo redom

kazes da si spojio na svaki most jedan DVC sub sa spulama u paralali, sto ce reci da svaki most radi na 1 OHM ... da budem iskren za taj brand nisam cuo ali ako radi u mostu na 2 ohm full respect, opet dalje 880WRMS po jednom bridgu, bi DAVNO spalilo te woofere , ako je ipak tako pa imas 2x 880W RMS-a , to je nekih 1,7 KW, i za to ti treba akku od nekih 95-115 Ah, jeftinija varijanta bi bilo Exide Xtra 95+ a bolja puno vairjanta je PC 4000, cijena je 300/900KM , na ovo obavezno 50mm2 kabal, takodje je sasvim normalno da na 1,7KW RMS-a ti svjetla "migaju" jer za flat response ti treba ozbiljan elektricni izvor , nemoze to ni kond ni batcap ispeglati ...

Ako ipak pricamo o nekih 2x 200RMS-a sto vjerujem da je realnije za ovaj slucaj, onda 1. probaj staviti neki jaci akku, koji ima barem 75Ah i barem 500A ( crankoing power ) i probaj staviti 20mm2 napojni kabal, takodje dobro sve kontakte ocisti , i pojacaj fabricku masu sa dodatnim kablom od jos 20mm2 prema sasiji sa akku-a..
 
Član
ShArky je napisao(la):
antares je napisao(la):
kako ja znam u tz nema, jedino potrazi po radnjama elektro materijala elke H01N2-D.znam da je na ircu u jednoj radnji bilo al od 35mm2.a imas i u caraudio.ba


Drug bio bih ti jako zahvalan kad bi mi rekao koja je to radnja na ircu i gdje se tacno nalazi ili jos bolje ako imas broj.
___________________________________________________________________________
Nemojte me pogresno shvatit , al ovaj u caraudiu 50mm2 je za ekstremne sisteme i meni je stvarno puno dat nekih 300-350 KM za kablove .

radnja se zove elvork i u moluhama je,malo sam ja pomijesao.na zalost nemam broj
 
Član
ponovi spajanje svih kablova...masu obavezno...ako nije to mjenja akumulator...kod mene 500watt RMS radi bez kondenzatora i nema nikakvih problema,al je akumulator 66ah...sretan rad
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top