VELIKI PROBLEM

VELIKI PROBLEM

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh ovako, imam SHARK SRF-1000 BLUE pojacalo spojeno na dva pioneera TS-W257D4.Pioneeri imaju dvije zavojnice po 4 Oma koje su spojene paralelno pa obje daju po dva ona.Shark ima 4 kanala,pa sam ga namjestio da ima dva bridz kanala i spojio ova dva suba na ta dva bridza.Subovi su po 350W RMS, a pojacalo je 880W RMS po jednom bridzu.Samim tim sam smanjio pojacalo na manje od pola svoje snage tako da se ono nemora naprezat,a da zvucnici opet daju svoj maximum.E sad problem mi je sa napajanjem.Iako je pojacalo postavljeno na manje od pola svoje snage, sva svjetla u autu mi migaju (ukljucujuci farove i stopove).Znaci sve sto svjetli to i miga kad je muzika u punoj snazi.I to sve pored 1F kondenzatora.Muzika je radjena za street A klasu, i treba mi rjesenje kako da mi se ne gubi struja a da sve ostane fabricki, tj. da muzika i ostane u street A klasi.HVALA UNAPRIJED
 
Legend
imas kond? imas jake kablove? provjeri opet (stegni) sve kablove .....napajanje i masu......ako bude isto,onda ti je jedino akumulator mozda slab,jer ja sam imao isti problem,sve isto al kad sam aku promijenio bilo je ok
 
Član
1.Koji su ti kablovi, prico si da si kupio u ASM Elektronici, a kolko ja znam kod njih je najdeblji kabal 10 kvadrata, sto je po mom misljenju slab kabal za tako pojacalo.
2.Ukoliko su ti kablovi veceg presjeka i sve fino spojeno, pritegnuto, jedini mogući problem je aku. , probaj od nekog ubacit aku. pa vidit hocel pravit problem, a ako ga budes kupovo uzmi najveci koji moze stat, ja sam stavio topla 75Ah i nemam problema.
 
Član
3.Ne napisah koji ti je alternator, mozda ne daje dovoljno struje, pa amp. stvara opterećenje akumulatoru i tako kad pojacalo povuce struju padne napon, sto i sam primjetis na svijetlima.

Moj ti je savjet prvo provjeri punjenje.
 
Član
a mozda je alternator slab pa nemoze napuniti akumulator tak brzo...ja sam imo taj problem u fabiji troklipači
 
Početnik
Ja vise nemam problema s muzikom...U cetvrtak navece na Malti mi digose cd pineer (plocica ostala kod mene) i zvucnike, i cak i torbu sa odjecom i knjigama...tako da ja u auto nedam vise ni marke, sve dok idem u sarajevo
 
Član
amp.

Reko da ne otvaram novu temu, pitanje jedno : Treba mi mono amp. 600-800W na 2 oma.
Gledo sam pioneer prs-d1100m , oko 700 KM nov, sto je prema mom misljenju previse, jel se ovaj amp. ima gdje jeftinije kupit.
Dali se isplati kupit polovan amp.
:D:D:D
 
Član
cuj ja sam imo u fabiji 2kilovata rmsa i 1 farada kondenzator i akumulator exide i migalo na sve strane :) krajnje rjesenje je bilo da se stavi jaci recimo od dizelke fabije,al sad je to preslo u fau vea
 
Član
ljudi evo ga kratko i jasno.aku je nov uzet prije neznam 4-5 mjeseci,nevjerujem da je do njeg cisto iz tog razloga sto bez problema sve svira kad je auto ugaseno jer u suprotnom cim pustis muziku na ugaseno auto odmah bi se muzika gasila.tako da nevjerujem da je do akua, a aku je topla 75 ampera tako da nevjerujem da mi treba jaci.na drugu stranu kond je 1F sto ja mislim da je sasvim dovoljno jer mi pojacalo radi na manje od pola svoje snage.Mada opet prema svemu sto sam procito, jedini problem mi moze bit u kablovima.kablovi su uzeti u asm elektronici, i cini mi se da i jesu 10mm2.Ako ima neko ko mi moze sa sigurnoscu rec da je do kablova nek mi kaze i odmah cu uzet nove,u suprotnom jos uvijek sam otvoren za prijedloge.i jos nesto ako je do kablova jel mi treba i + i - jaci, il je dovoljno samo jedno od navedenog i ako jest, koje?HVALA
 
Član
Cekaj stari, ja sam tek sad tvoj prvi post procitao pazljivije. Imas dva woofera, za svaki od njih si uzeo njihove dvije zavojnice i spojio ih u paralelu??? Ako sam dobro skontao ovo, pa time si spustio otpor na 2 ohma, odn. otezao posao pojacalu, posto koliko vidim po netu to tvoje pojacalo je 880w rms @4ohma, nisam nigdje uspio naci da li je stabilno na 2 ohma.
 
Član
trizex je napisao(la):
Cekaj stari, ja sam tek sad tvoj prvi post procitao pazljivije. Imas dva woofera, za svaki od njih si uzeo njihove dvije zavojnice i spojio ih u paralelu??? Ako sam dobro skontao ovo, pa time si spustio otpor na 2 ohma, odn. otezao posao pojacalu, posto koliko vidim po netu to tvoje pojacalo je 880w rms @4ohma, nisam nigdje uspio naci da li je stabilno na 2 ohma.

jest jest stabilno je i na dva oma i tad ima 440W RMS na 2 oma po kanalu.sto znaci na bridzu isporucuje solidnih 880W po jednom bridzu.Pa sam ga ja zbog tog smanjio na manje od pola svoje snage jer mi zvucnicima treba samo 350W RMS.Al mi muzika i dalje miga.Nista uzecu ovako probat.Provucu nako na suho kroz auto jos jedne kablove 10 mm2(posto imam jos jedne) i spojicu ih na pojacalo.Ako mi nebude migalo,ili ako bude migalo,ali manje,onda je sigurno do kablova i odmah cu vidit da uzmem sebi neke bolje kablove nece mi to bit problem.Iso sam danas provjerio regler kaze fraja sve radi kako treba,a na caraudio.ba sam vidio da prodaju one exide akumulatore pa cu vidit da uzmem sebi taj akumulator od 75 ampera cini mi se da je 209 marki sto i nije pretjerano skupo ako ce mi dat bolje rezultate.uzecu sebi isto i pozlacene kleme i to ce mi bit tamam.eto tako pa hvala vam svima puno,dosta ste mi pomogli jer meni je sve bilo na pameti samo kablovi nisu hehe
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top