Velika potrosnja Passat b3 1.6TD Velika potrosnja

Velika potrosnja Passat b3 1.6TD Velika potrosnja

Član
Da iskoristim priliku kad neko ima passata kao kod mene hahah druze de mi reci radi li u tebe osvjetljenje na prekidacima od ventilacije? Ja sam uzeo sijalice i postavio medutim slabo se vidi i ocistio sam one plastike sto reflektuju svjetlo ali nema nekog efekta :D. Samo sumnjam da nedostaje jos jedna plastika koja treba da reflektuje svjetlo na ostala dva prekidaca, jer kod mene ima samo u sredini jedna plastika :/
 
@dieselman01 Da tako je slazem se sa tobom,nismo se dobro razumjeli
@ZureVW i u mene slabo svijetli skroz,nisam obracao praznju toliko na to,tako da ti ne mogu reci kolko ima tih kristalnih plastika.
 
Član
a da ga ne gusi katalizator tajj od cadjee da se nije zacepio itd?? paaa samo guta gorivoo a ne vuce?? taj motorr kad se gazii 8-9 moze trositii ali znaci bass u crvenom daa je stalnoo :D
 
Da!
Da li ce se fahrudin95 sloziti samnom ako ja kazem da je :
TDI turbocharger direct injection
ili je s onima koji misle da je
TDI turbo dizel intercooler.
Vec poznato svima. ;)


A šta je s onima koji su govorili da GTI (još dok je mk3 bio aktualan, a mk2 tek prethodna linija) znači Golf Turbo Injekšn. :)

Svašta se moglo čuti u seoskim narodnim pričama :D
 
a da ga ne gusi katalizator tajj od cadjee da se nije zacepio itd?? paaa samo guta gorivoo a ne vuce?? taj motorr kad se gazii 8-9 moze trositii ali znaci bass u crvenom daa je stalnoo :D
Za katalizator ga nisam ni pitao jer cisto sumnjam da ga ima i on a i vecina na tim autima :) a za potrosnju kako ssi gore naveo , moze i mnogo vise a da ga nikako na crveno navlacis :)
 
sto se tice potrosnje na ovim starim motorima 1.6-1.9 dizel (turbodizel nebitno)
potrosnja 99% zavisi od bosch pumpe,
jednsotavno receno (laicki za shvatiti) "unutra se potrose mehanizmi koji kao hvataju kapljice goriva i umjesto jedne kapljice pumpa ubacuje dvije, pa tako i duplo vise goriva konstanto (samo pod manjim pritiskom, tako da ide normalno, vuce normalno, a trosi vise,- tako je meni rekao bošista.. ) pa tako da problem bi ti trebao biti otklonjen zamjenom bosch pumpe vjerovatno :)
 
sto se tice potrosnje na ovim starim motorima 1.6-1.9 dizel (turbodizel nebitno)
potrosnja 99% zavisi od bosch pumpe,
jednsotavno receno (laicki za shvatiti) "unutra se potrose mehanizmi koji kao hvataju kapljice goriva i umjesto jedne kapljice pumpa ubacuje dvije, pa tako i duplo vise goriva konstanto (samo pod manjim pritiskom, tako da ide normalno, vuce normalno, a trosi vise,- tako je meni rekao bošista.. ) pa tako da problem bi ti trebao biti otklonjen zamjenom bosch pumpe vjerovatno :)
ja mu to pd pocetka teme govorim , nema tu nikakve mudrolije s obzirom da nigdje nepusta. A to bi njemu Mire lako sredio a? ;)
 
sto se tice potrosnje na ovim starim motorima 1.6-1.9 dizel (turbodizel nebitno)
potrosnja 99% zavisi od bosch pumpe,
jednsotavno receno (laicki za shvatiti) "unutra se potrose mehanizmi koji kao hvataju kapljice goriva i umjesto jedne kapljice pumpa ubacuje dvije, pa tako i duplo vise goriva konstanto (samo pod manjim pritiskom, tako da ide normalno, vuce normalno, a trosi vise,- tako je meni rekao bošista.. ) pa tako da problem bi ti trebao biti otklonjen zamjenom bosch pumpe vjerovatno :)
Druze pa jel ja tebe danas vidi na skveru za Gnojnicu , sad mi naumpade ako si s tim autom ? jaao kako zapazam a ? :D
 
Top