Velika potrosnja Passat b3 1.6TD Velika potrosnja

Velika potrosnja Passat b3 1.6TD Velika potrosnja

Passat je bio benzinac 1.8 66kw i ubacen 1.6TD 51kw.Motor solidno ide za svoju snagu i tezinu auta,ali je nemoguce da moze trosit 10-12litara na 100km kombinovane voznje spojen je na infuziju,tako da otpadaju sanse da mozda negdje pusta gorivo.
Ostao je izduv od benzinca i katalizator,da li to moze zezati katalizator
Razmisljao sam da promjenim Bosh pumpu i dizne mozda one zezaju nesto,ali opet solidno ide ne dimi auto pa mi nema logike da mjenjam.
Volio bi da cujem vase savjete.
Lijep pozdrav
 
Pa on vise trosi od tog 1.8.Skidaj katalizator,pa vidi onda,ali najvjerovatnije je da je problem do pumpe ili injektora.
 
Član
Bosch pupma ona moze zezat iako ne curi na njoj i ne dimi kad vozis. Nekad se desava da tusi auto, a nekada da ide normalno a trosi kao lud :D
 
Hvala vam puno,sutra mjenjam bosch pumpu i dizne pa cemo vidit sta se desava :D
 
Poslednja izmena:
Da , koliko moze trosit a da nedimi to je cudo. Ako dizna prohlupa onda odudara za uho i primjeti se. Inace nema sta drugo biti. To je klasika nema nikakvih senzora , kojekakvih budalastina tako da se zna sta je. Steta sto nije tdi imam jednu viska ;)
 
Član
pogledaj fazu motora kao prvo ;) jer moguce da pumpa nije ufazena fino a odvrnuta do kraja i to nakraju nema dima ono da pusi a moguce i da katalizator eliminise taj dim moze on trositi i 15 vrlo lahko ;) znaci fazu provjeri pa idi dalje nek ti zadnje ostane mjenjanje bos pumpe
 
Ma u milimetar je ustimano paljenje,,a na bosch pumpu nema efekta stelovati isto ured trosi i kad zavrnem do kraja ured gorivo.A imam motor u rezervi stranca 1.6TDI iz passata stranca izvadjen,pa tako da cu probati promjenit pumpu i dizne ne kosta me nista.Hvala vam jos jednom
 
Znaci motor je u passatu obicni 1.6TD turbina bez vodenog hladjenja,njeg sam ubacio jer je bio sa papirima radi atesta,a ovamo imam stranca u rezervi koji je bio 1.6TDI za dijelove ili ce mozda on ici u passata kad uradim atest.
 
Izvini a kako mislis 1.6 TDI , jos passat???
Meni koliko je poznato od TDI su 1.9-2.0-2.5 na pasatu.
Na golfu imaju 1.6 TDI ali novije generacije. MK6 cini mi se . Ovi ispod mogu biti najmanje 1.9 TDI
 
Mah to su 1.6 TDI stari motori, to je ustvari obicni TD motor sa mehanickom bosch pumpom i intercoolerom i to je ustvari Turbo Dizel Intercooler...
Da!
Da li ce se fahrudin95 sloziti samnom ako ja kazem da je :
TDI turbocharger direct injection
ili je s onima koji misle da je
TDI turbo dizel intercooler.
Vec poznato svima. ;)
 
Top