Velika kolicina dima nakon paljenja...

Velika kolicina dima nakon paljenja...

Član
Ovo mi se prvi put desilo danas, znaci do sada nije bilo ni trunke dima, danas kad sam upalio auto izletela je velika kolicina belog gustog dima koji smrdi na paljevinu, odmah sam ugasio auto jer sam mislio da se nesto zapalilo. Nakon toga sam ga opet upalio i isto je zadimio, sacekao sam 2-3 sekunde i dodao mu gas i tu je prestao da dimi, evo opet nema dima ni malo...Sta bi moglo da bude, do sada je bilo sve normalno? Da napomenem sinoc, tj. zadnju voznju pred danasnje paljenje sam vozio malo ostrije(do 7000rmp) ali ga nisam dugo maltretirao i sve je bilo ok.
 
Početnik
ubit cu se mame mi :D stvarno te auto muci i to pravo,jbg izvini nemam ideju sta bi moglo da bude ali samo da ti kazem da mi je zao sto te muci i zeza,neka je sa srecom i neka vise prestane da te zezaju ti sitni kvarovi,sa srecom


sorry jos jednom
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
ubit cu se mame mi :D stvarno te auto muci i to pravo,jbg izvini nemam ideju sta bi moglo da bude ali samo da ti kazem da mi je zao sto te muci i zeza,neka je sa srecom i neka vise prestane da te zezaju ti sitni kvarovi,sa srecom


sorry jos jednom

Ma dobro je dok su sitnice, samo da ne krenu opet "krupnice" :)

Evo nakon toga sto se desilo danas palio sam auto jos 10 puta sve je ok, samo to jednom je izbacio bas puno dima sa mirisom paljevine :icon_confused:
 
Član
trizex je napisao(la):
vreo auspuh ostao, bilo hladno vani, kondenz se skupio u izduvu i izbacio ga?

Hm...ne bih rekao da je kondenz, zadimio je na sve strane cak i ispod haube malo(jer malo pusta na dihtungu auspuha), a i nije bilo nesto hladno nocas...
 
Član
Jbg moze biti da su gumice na ventilima propustile ulja pa zabugijo, ali bice ovo sto trizex kaze, vidi kako ce se ponasati, uradi sledece, forsirajga u brdu negdje drugom trecom pun gas i onda se okreni i spusti se ni brdo trecom, nemoj mu gasa davati nek sam ide na kompresiji, kada se spustis zaustavi se ibaci ga u ler i daj mu pun gas, ako ti baci bjel dim ili plavicast gubi ti ulje na glavi motora, tifloni, vodjice ventila!
Probaj pa nam javi!;)
 
Član
@dejan_16v: Ajde probacu sutra, danas sam presao preko 100km i sve je bilo u najboljem redu osim tog prvog paljenja...Videcu ujutru kako ce biti kad ga upalim.
 
to je fiat,gdje je vatre tu je i dima... :D
negdje ti ulja ostane pa plane kod paljenja,a moze biti i da je antifriz negdje dobio noge,jer i on zadimi kada se zagrije....u svakom slucaju pogledaj tekucine...
 
Član
tako je u mene bilo kad sam se prevrnuo...i kad sam palio auto nakon par dana dimio je u pm..dok nije saagorio ulje..:cool:
 
Član
Plav dim je ulje u cilindrima, crn dim je puno goriva u cilindrima, bijel dim je antifriz u cilindrima...
 
Član
Nema danas nikakvog dima, probao sam i ovo sto je dejan rekao, nista. Izgleda da je triza bio u pravu, kondenz se stvorio jer je bio usijan auspuh kad sam ga ugasio...;)
 
Top