Vectra C zujanje

Vectra C zujanje

Član
Prijatelj ima problem, cuje se neko zujanje/grebanje kad je auto u mjestu, sa puštenim kvačilom, znači dignuta noga
Kad se stisne kvacilo zvuk prestane... Zuji slicno kao druk lezaj, al koliko znam, on se manifestuje sa stisnutim kvacilom-obrnuto
Bio kod par majstora, jedan kaze lezaj u mjenjacu, drugi u diferencijalu, treci da je druk lezaj
Set kvacila mijenjan prosle godine, salta fino, ne zapinje, nema nikakvih zvukova za vrijeme voznje
Nema mi logike da je diferencijal i mjenjac jer valjda to sve stoji kad je auto izbacen iz brzine i u mjestu, nije nista napregnuto
Masina je 1.8 16v, kao kod mene... Zvuk nije prejak ali iritira malo...
 
Član
Da moze se lezaj u mjenjacu cuti kad auto stoji i radi u leru zato sto se mjenjac uvijek vrti sa motorom, tek kad stisnes kvacilo tada druk lezaj pritisce korpu, tada se korpa odmaknula i lamela je slobodna od zamajca i korpe i tada mjenjac prestaje da se vrti a motor i dalje radi, kad pustis kvacilo, korpa pritisne lamelu uz zamajac i mjenjac se opet pocne da vrti zajedno sa masinom...
 
Super Moderator
kad auto ide, zaletite ga npr 50 i nek stisne kvacilo. ako zuji dok je stisnuto kvacilo a mjenjac u brzini, a prestane zujati kad je kvacilo stisnuto a izbacen iz brzine, onda je nesto u mjenjacu sto nema veze ni sa zamajcem ni lamelom itd
 
Top