Vectra C 2.0T

Vectra C 2.0T

Član
Prvo se zamjenilo ulje i svi filter :)

IMG_20180722_151116 (Large).jpg

Plin sam ugradio (naravno) odmah poslije: STAG QBox ECU, Dizne STAG Rail, Tomasetto Antarctic do 250kw, boca točak

zatim detaljno čišćenje, mada nije bilo potrebe, unutra kao da se nije sjelo :)
Poliranje je bilo prijeko potrebno, ali nisam se htio peglati sa "Wannabe" majstorima, da mi samo još više sjebu lak, ubace holograme u crnu boju itd...
Tako da sam se raspitao na Netu koja je najbolja ručna polir pasta. Dvoumio sam se između Sonaxa i RS1000. Nekim čudom na RS1000 naletim u Bingu, 12KM ćini mi se. Poslije toga Liqui Molly Nano Hartwax, i Vectra se sija. Nisam vjerovao da ću ručno izvući toliki sjaj. Naravno Mašinski bilo bi još bolje (ali prije da bi hajvani uništili još više) ali htio sam samo lak očistiti detaljno da mogu vosak nanijeti. Još jedan sloj ću pred zimu, i onda na prolječe pravo mašinsko odraditi...

Ubaćeni AC Xenoni 6000K, ali cu staviti 4300

Sljedeče je:
-Maske/Obrve na Farove
-Zadnji Branik prepraviti i napraviti nastavke na zadne Lonce (imaju dva ;) )
-17ke ili 18ke Alu za ljeta
-Spuštanje 20-30mm (možda)
-Distanceri obavezno

to je to. ništa pretjeravati i seljačiti neću
 
Član
Mnogo fina Vectra, kako unutra tako i vani.
Jest da si rekao da neces seljaciti, al' ne znam hoces li ista dobiti stavljanjem obrvica na farove. Ja bih to prije odnio nekom strucnjaku da ih fino rastavi i predje unutrasnju plastiku mat crnom bojom. Masku mozes, a i ne moras dirati uopste. Mislim da ces tako vise dobiti na agresivnosti jer ce Vectra i sa obrvicama izgledati bebasto naprijed :D
 
Član
Pravi kulturica auto, i izgled i motorizacija. Sve po propisu sto bi se reklo. 6 brzina ako sam dobro video, a bas je ocuvan.
Potrosnja plina zadovoljan? Ima on podosta konja pa reko jel zedan, koliko izadje ta kombinacija plina sa ugradnjom i jesi zadovoljan kako ide auto na plin

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Član
Hvala svima na pohvalama. Pa eto hvala bogu 5000km je prešao do sad bez i jednog problema.

Ova kombinacija plinske inst. me izašla 780km (plus 170km atest)

Troši mi 9-13L plina ili j 7-11L Brnzina. Što mi je sasvim OK za ovu jačinu/veličinu Auta, i mom načinu vožnje. Žena kad vozi bude i manja, ali potrošnja mi nije bitna. 3 Litre gore-dole, ne sikira me.

Sam eto prednji dio mi se ne sviđa (bez maske), previše bebast, što Zuro reče. Zato hoću maske, pa malo lići na Saaba...

A da, ima 6 brzina, i 129kw, ili 175KS :)
 
Član
E dobar brate. Izgleda pravo ocuvano. Ja mu nebih dao vise od 150k km.
Uradi ovo sto si planirao i to je to...malo sputiti i kakve fine 18" i onda polako ganjaj sitnice i ostale gluposti.
Tebi sretno i da te sto bolje sluzi...
 
Član
Vec dva mjeseca vrte se 17" Ronal Felge. Distanceri mi ne trebaju, ET ovih Felgi je taman. Za vikend mjenjam kočione pločice, pa hoću da kliješta ofarbam. Koju boju odabrati?

Crvena, žuta i plava ne dolaze u obzir.

Ja razmišljam o zlatnoj ili bronzi??
f3b500127da82b988db21e4b7022585f.jpg
e5687529e9d5f7001c281a42a55e1fbd.jpg


Izduve sam isto uradio kako sam planirao (dupli, kao GTS pre-facelift), i jos par sitnica, al ne stizem uslikati kamoli objaviti :)
 
BHT Ovisnik
Kako ja nisam vidio ovu garazu :D
Lijep auto, motor odlican, samo neke veće felge, baem 18 :D
 
Član
Danas zamjenute prednje pločice i lakirana kliješta u zlatnu boju.

Ugradio sam Tomex pločice, odlične se pokazale na Astri. Prešao sa jednim parom 100.000, mogle su još sigurno, ali htio sam promjeniti, i opet ugradim iste u Astru. Tako i u Vectru. Odličan omjer cijene/kvalitete.

Dok su mi TRW na Astri nakon ca 40.000 odvojile/odlijepile se pločice sa nosača, i tako mi i disk sjebale.

Prije:
41d0de176d6eec2497c03aa44b9fae8c.jpg


Poslije:
312186469b81bff3e049f10da4cee92f.jpg
f23d50238764fb7bc49677bb969300cf.jpg
8bc90eda85bcdf7b583335be50e6a9c9.jpg


Gesendet von meinem Redmi 4A mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Top