Vectra A paljenje

Vectra A paljenje

Član
Imam problem nekada prilikom paljenja. Nekada mi npr nece nikako ni sa minimalnim gasom na pocetku, vec npr iz 2x sa malo vecim gasom, ali nije to uvijek, nekad bez problema, a nekad mu dođe da nece iz prve, svjecice neki dan ocistio, također i razvodnu

U cemu moze biti problem ?

PS. Presla 55k km, 1.6 benzin
 
Član
Pah ne obracaj paznju jednostavno ako ima cok povuci ga i upalice bez gasa, npr. lade stare nece da upale iz prve mislim hoce ali duze verglaju, a ako povuces cok pa makar bilo i +50 upalice, ali koliko god bilo vruce moras ga malo povuci da bi upalila kako treba. Kad stoji auto malo duze tada ispari gorivo iz karburatora i dodavanjem gasa ti dodas i vise goriva i zato lakse upali, a probaj dodati cok pa da vidis dali ce upaliti lakse.
 
Član
Automatski je, a i to mi se nekad desi nakon sto ga vozam i ostavim npr pola sata, a ne nekoliko dana.
Da nisu dizne ili tako nesto radi ovog "kvalitetnog" goriva ?
 
Član
cisto sumnjam, pa to ti se desava tada jer je motor vruc i tada kad stoji auto posto je vruc motor i vruc karubvrator tada najvise dolazi do isparavanja goriva ali to se najcesce desava kad dodju topliji dani.
 
Top