Vebasto grijanje vectra B 2001?

Vebasto grijanje vectra B 2001?

Član
Trebam mišljenje u vezi navedenog, naime prilikom servisa našli su da imam vebasto grijanje u vectri (sva oprema...) ali čudno mi nemam prekidača za paljenje? (iskreno nemam dugo navedenu vectru niti se toliko razumijem u navedeno pa molim pomoć)
 
Član
Jeli ti zujalo sta ovih dana kada je bilo hladnije, jeli se cuo webasto da radi. Posto vidim na drugim forumima kao da vectra neki modeli na koje je se ugradjivalo nemaju konzolu za off/on webasta nego da je automatika u pitanju da se pali na -5°C ?*?
 
Član
namikbh je napisao(la):
Jeli ti zujalo sta ovih dana kada je bilo hladnije, jeli se cuo webasto da radi. Posto vidim na drugim forumima kao da vectra neki modeli na koje je se ugradjivalo nemaju konzolu za off/on webasta nego da je automatika u pitanju da se pali na -5°C ?*?

Nisam još je palio na -5, ali koja je svrha vebastog kad se upali auto?..nema mi logike
 
Član
Webasto radi kada je auto ugaseno, i time grije unutrasnjost a malo i motor. Mozes skontat na hladnom vremenu kada je veliki minus dim ispod auta, nemoj zvati vatrogasce to radi webasto.
 
Član
namikbh je napisao(la):
Webasto radi kada je auto ugaseno, i time grije unutrasnjost a malo i motor. Mozes skontat na hladnom vremenu kada je veliki minus dim ispod auta, nemoj zvati vatrogasce to radi webasto.



Jao gluposti. Znaci oni nigdje nece ici auto mu normalno ispred zgrade i samo mu se upali pet dana da grije :lol::lol:
Nema smisla
 
Član
namikbh je napisao(la):
Webasto radi kada je auto ugaseno, i time grije unutrasnjost a malo i motor. Mozes skontat na hladnom vremenu kada je veliki minus dim ispod auta, nemoj zvati vatrogasce to radi webasto.

Znam druže, ali mi glupo što baš na -5, što ne može kad ja hoću ? :D...mislim evo vidi, -5, ja palim auto, i na posao idem, kakva mi korist od webastog kad imam grijanje (kad se motor zagrije)..nekako nema mi logike al hajd ga znaj, zato i tražim da vidim šta je :D

Franki je napisao(la):
namikbh je napisao(la):
Webasto radi kada je auto ugaseno, i time grije unutrasnjost a malo i motor. Mozes skontat na hladnom vremenu kada je veliki minus dim ispod auta, nemoj zvati vatrogasce to radi webasto.



Jao gluposti. Znaci oni nigdje nece ici auto mu normalno ispred zgrade i samo mu se upali pet dana da grije :lol::lol:
Nema smisla

;P... bolje šporet da su onda stavili :p
 
Član
Ako nema konzole za kontrolu webasta, sto drugi kazu da je automatika paljenje -5°C radice do neke postignute temp i gasiti se, bar bi trebalo tako. Mada treba vidjeti instalaciju kako je to postavljeno, mislim da Duno elektricar iz Kiseljaka servisira Webasto. tako da....
 
Član
namikbh je napisao(la):
Ako nema konzole za kontrolu webasta, sto drugi kazu da je automatika paljenje -5°C radice do neke postignute temp i gasiti se, bar bi trebalo tako. Mada treba vidjeti instalaciju kako je to postavljeno, mislim da Duno elektricar iz Kiseljaka servisira Webasto. tako da....

E drug i to me interesuje, malo s nekim vidjeti koliko bi me kostalo da se odradi da palim po želji (ako je već automatsko)
 
Član
ma to je neko počupao sistem a zaboravio taj neki dio kojeg su ti ljudi vidjeli pa ti rekli da auto ima webasto, nadji taj dio i ispucaj ga nogom da ga dzaba ne vozaš ..

jer webasto mora imat neku kontrolnu plocu, dugme on/off, neki display itdd... ne moze se ono tek tako samo palit gasit osim ako ga ne programiras na nekom displayu da se upali ujutro u 5 i radi do 5 i 30 a ti tad kreces s autom na poso ;)
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
ma to je neko počupao sistem a zaboravio taj neki dio kojeg su ti ljudi vidjeli pa ti rekli da auto ima webasto, nadji taj dio i ispucaj ga nogom da ga dzaba ne vozaš ..

jer webasto mora imat neku kontrolnu plocu, dugme on/off, neki display itdd... ne moze se ono tek tako samo palit gasit osim ako ga ne programiras na nekom displayu da se upali ujutro u 5 i radi do 5 i 30 a ti tad kreces s autom na poso ;)

Drug ja imam sve za webasto, provjereno!!!, i evo čitam na netu nisam jedini, to i jest neko automatsko ali se može srediti da bude i po želji (valjda).. skupili su se danassvi i ne mogu da vjeruju daa i to ima, inače vectra sport 2.0 dti full oprema (koža, automatska klima, itd...) eto sad haman i to ima hahah
 
Član
Trebas vidjeti tacno koji ti je model pa onda naci mozda i na otpadu konzolu za regulaciju, DUNO-Kiseljak 030879711
imas li kakvih rupica na instr.tabli pogledaj mozda je bilo negdje postavljeno.
 
Top