Vaše mišljenje o ovom laptopu

Vaše mišljenje o ovom laptopu

Član
Znači želim kupiti laptop. Pročitao sam već par tema na tražilici, i ne pomažu mi baš.... našao sam na piku laptop, čini mi se povoljno, pa me zanima mišljenje nekoga ko je upućen u tematiku. Cijena, model, prodavatelj, i sl. http://www.pik.ba/artikal/3228526/hp-probook6450b-i3-processor-/
 
Član
ooo extra laptop za te pare jaro ;) 3 ćelije dosta memorije dosta rama još 2.4 jedino bi valjalo da je 17" monitor al ako ti nesmeta onda je extra
 
Član
Meni je ovo skupo za polovno,ima malo rama 2gb danas nije ništa,to što je i3 ne treba da se zaletiš to je obični dual core procesor,ja dok sam radio u firmi gdje smo prodavali laptope imali smo novi acera intel dual core procesrom za 750-800km
i disk je uvjek bio veći od 250gb,samo najfetinji su dolazili sa 250 i 2gb rama...
ako imaš još 150-200km potraži nov acer ili e machine isti su laptopi koji smo prodali nije se nikad vratio godinama rade ok,
pokazali su se najbolje za uloženo/dobiveno za razliku od HP,DELL,TOSHIBA koji te u jeftinijim serijama za dosta toga uskrate...
 
Član
puno je ovo para...i3 i nije neki procesor, 2gige rama je smijesna cifra danas...ja sam te 2 gige imao u compu prije 5 godina :) al opet zavisi za sta ti hoces laptop?


eo ti dobar laptop dogovori se jos spusti bar 50kmica i to je to :)


http://www.pik.ba/artikal/3123498/laptop-acer-aspire-5741g-intel-i5-430m-2-26ghz-6-gb-ram-kao-nov-/#detaljno
 
Član
HP nikako nekupuj, ja još ne znam ima li i jedan da mu se nije pokvario CD-ROM, a i flet kabal od ekrana brzo ode, koliko imam saznanja ne može se kupit posebno pa zamjenit nego moraš kupit i ekran a to ti je jako skupo
 
BHT Ovisnik
ja imam gotovo godinu dana vec HP,mislio sam uzeti dell,al sam sasvim zadovoljan s ovim,nikakvih problema nemam,susjed mi je visoki informaticar,uvijek je imao hp,kaze ako mu u godinu dana nista ne bude nece nikada,nikad ga nije iznevjerio...hp je nesto tipa golf u nas:D

sto se tice ovog laptopa po meni je skup,ja sam uzeo nov,sa jacim i3 procesorom,duplo vise hdd,duplo vise ram-a,bolja graf.,17" ekran + gratis torba HP za 800km,mozes ga i jeftinije cak dobiti,rekao sam ti gdje i kako:icon_biggrin:
 
Član
Pozdrav, kupovo sam od ovog prodavca laptop evo vec 3 godine me sluzi , lik je pravo posten i preporucujem ti ga naravno ako ti odgovara.
 
Član
@Manta... nemam neki prevelikih zahtjeva, slike, internet, pokoji dokument, igrica... ali opet htio bih što bolje za što manje para-jbg logično..
 
Član
Dva dana citam ovu temu pa mi mrsko bilo nesto kucati.

1. Ko god da je uporedio Acer i eMachine sa HP b klasom laptopa nema pojma sta prica. "b" kod HP stoji za business class i imaju samo "w" tj. workstation seriju jacu od njega. EDIT: (neka me netko ispravi ako postoji neka serija po kvalitetu izmedju njih mozda nisam upratio u zadnje vrijem malo sam zanemario laptope) Acer je (pogotovo u zadnje vrijeme dno dna sa kvalitetom izrade), a eMachine je isto Acer ali jos losijeg kvaliteta. Cak sta vise Acer na eMachine nigdje nije stavio svoj logotip i napravio im je zasebnu stranicu tako da se ne dovode u vezu sa Acerom.

2. Razmisljanje da je Vise GB RAM/HDD/GPU bolje je povrsno i automatski upucuje na neupucenost osobe koja to stavlja kao prioritet.

3. Slazem se da i HP i Toshiba i Dell i Lenovo imaju entry level (potrosacka dno klasa) koji i nisu cemu ali laptop za koji se ovdje u prvom postu pita nije to sigurno.

4. To sto neko napisa da je na skoro svakom ili svakom drugom HP laptopu nesto crklo je mahalska prica ne povezana sa cinjenicama.

Sve u svemo ovaj HP je dobar deal ali istina treba mu malo cijenu oboriti.

EDIT: evo ti i jedan tekst koji sam podavno napisao mozda pomogne da rijesis neke nedoumice a ima i zanimljivih misljenja od strane ljudi koji su u doticaju non stop sa datom materijom:
http://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?p=180700#p180700
 
Top