vase misljenje HONDA CIVIC 1.6 16V

vase misljenje HONDA CIVIC 1.6 16V

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
stvarno svasta pa ako i jedan benzinac malo trosi to je honda a za tu VTi nikad cuo Vtec ima jedan civic u gradu ali je 8000KM
 
Član
sta vam je cuj honda potrosila 170KM pa da su prosipali ne bi toliko potrosili honda ide honda ne trosi
 

crx

Član
Tesko je vidjeti sa slike i procjeniti kako izgleda. Najbolje ti je da je dignes pa provjeris pod. Standardno, kod Civica i CRX korozija se pojavi oko obrva, na najizloženijim mjestima pjesku i kamencicima na kojima ode farba.

-170 km od Mostara i nazad - Samo pokvarena Honda sa probusenim crijevom za gorivo može toliko da potrosi, a i to je veoma tesko.

Imam crx 87 godiste ZC1 motor - Dakle, ovo je najaci motor stavljen u CRX prve generacije. Dvojica drugova su išli u Bjeljinu po Audija, honda je potrosila na otvorenom 9 l. Crijevo od pumpe do metalne cijevi je bilo probuseno i na pritisku 4,7 bara je pustalo curac, ne veliki, ali vidljiv. Mi smo ispocetka misli da je nit od pauka. Ispostavlo se da to benzin curi.

Kako su isti motori ubacivani (88 - 91 godine) u crx i civic, a modeli su i po tezini veoma blizu (iako tako ne izgleda), onda 100% znam da je potrosnja benzina na otvorenom kod civika veoma slicna CRX-u koji trosi oko 6 l na otvorenom a oko 8 gradske. Pisem oko 6l, zaokruzio sam, tacan podatak je 5,9 a 7,7l po papirima. Nas kvalitet goriva je takav da se primjeti osjetna razlika u zavisnosti da li sipate na OMV-u ili na INI.

Neko rece 135 HP. Ne postoji 135 hp honda te generacije jedino ako je sta radjeno.

Uglavnom, u civica 88-91 su stavljani sljedeci motori: D16A6, D16A7, D16A8 i D16A9, ako se misli na 1,6 l mašine. D16A9 je najaca i ide u Civica bez katalizatora i ima 130 HP. Takodje, ova masina je isla i u CRX-a, ali u CRX je isao i D16Z5 sa 124 HP. Svi nabrojani motori ce pastat u nju, a reparacija mašine je malo teza. Rijetko ko ti i lezajeve na radilici zna zamjenuti kako treba al' eto.

I u CRX i u Civic je isla jedna strasna masinka a to je B16A1 kod koje je implemntirana "Variable valve Timing and Electronic lift Control" - VTEC.

Postoji jedna Civic 91 g. sa B16A1 mašinom i unikat je. Jedna je u BiH. Vozi je lik koji se na forumima predstavlja kao EE9 - sto je oznaka za model šasije. Druga je u Hr i vozi je lik koji se zove Tomo, ali nije ni blizu ocuvana kao "nasa".

@Fiesta_Boy - mozes mi nabaviti broj Mirze. Odamah kupujem ako je na prodaju taj VTI civic, moze i zamjena, sve.

CRX sa VTEC motorom u BiH za sada se dobro krije.

Kupnja VTEC motora - ovako, imas D seriju - bez Vtec-a i B seriju sa Vtec-om. Tebi treba B serija motora. Vtec je rijedak i zato kosta. Ako je u dobrom stanju onda bas kosta, tako da mu cijena varira od 1500 - 2500 km sa svim. Treba ti masina i mjenjac, osovine, kineticki, ECU i da dovedes jos 4 kabla radi senzora koji postoje na B seriji a ne postoje na D seriji.

Ako hoces da nadjes D seriju onda trazi D16A9 ili D16Z5 i poradi malo na njima. Mogu ici i do 150 konja bez velikih prerada. Jako mali je gubitak u prenosu snage na tockove, tako da manje konja kod honde dere vise konja kod drugih auta. Meni nikad GTI nije bio problem. Govorim o stock verzijama oba auta.

Da rezimiramo. Troši ko upaljać. Izvlaci puno snage iz 1,6l motora. Vtec je zakon, ako ga mozes naći. Gledaj da mu je pod dobar.

Pozdav,
 
Administrator
obrve zadnje lose ima na jednommjestu prag, motor ubacen drugi ne nam oznaku al dimi previse (bjel dim(kad se zagrije zamasti svjecicu i trokira))

u svakom slucaju ti hvala
 

crx

Član
Možeš uzeti da se zabavljas, ali kako vidim Bogami bi morao dosta uložiti ako si mislio otici na SR. Puno vise nego sto ona košta, pod uslovom da se s njom i vratiš kući, I to da se žesto potrudis da odeš u klasu 16 sec.

Nema na čemu! You are wellcome!

_____________________________
www.streetraceclub.com
 
Administrator
mene zania okvirna cijena kako je za dijelove sto se motora tice da se ovaj uradi a ostalo lagano
 

crx

Član
Sve zamjenske dijelove ces odmah naci.
Sve dijelove koji se rijeđe mijenjaju, kineticki, kugle i sl.. ces takodje odmah naci ili cekati 15 dana da ti dojdje.
Sve dijelove za reparaciju motora moras naruciti.
Najbolje ti je kupiti motor.

JAP car, Šandor, Billy ...

Za dijelove ces lakse nego sto iko misli !!! Vise se moj jaran napatio da na renou promjeni dio i da mu dijagnosticiraju kvara nego ja kod Honde. Prvo zato sto je kvarova nije bilo, drugo zato sto ima manje fuš dijelova trece jer je standardiozovanija 15 puta, od drugih proizvodjaca.
__________________________
www.streetraceclub.com
Pa procjeni.
 
Administrator
znam kako je meni za nisana, jos nista nije zafalilo, vec opet da pitam da se ne zalijecem zveze
 
Član
iskreno i meni se to auto pravo svidja... posebno one malo novije verzije type r :S... samo ja se ne bih usudio uzeti ... jedino ono za da za djabe izleti... da je kod nas ko u usa... za djelove ... bez razmisljanja bi kakvog japanca :)) gazio ...
 
Član
vidio sam ... crni ... jel ono tvoj projekat na pungas? ... sa purpjenom ... ak se nisam zjb... dobro pravo ispalo ...

a za civica... jos da ga skrpis da imas i kola za zjb i da ne zalis ... i ja bi tako da znam sarafa zavrnut na kolima :D ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top