Vasa procjena racunara

Vasa procjena racunara

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ima instaliran windows xp, sp3
ram 2 gb
3x80 gb memorija
512 mb, nvidia 8400 graficka karta
2,3 ghz dva jezgra ili procesora sta ja znam ...
i 19' lcd monitor.

koja je vasa procjena ? :icon_smile: ;)
 
Član
kako smjela procjena :icon_eek: ... ja bih to ovako procjenio:
Monitor 120-130KM
Centralna čitava oko 200-250KM ,
a ako ćeš prodavat pojedinačno
pojedinačne cijene :
RAM oko 50KM
3 HDD 3*25KM=75KM
grafička oko 50KM
procesor 40KM
i sve ostale sitnice oko 30-40KM

ali opet ja ovako procjenjujem jer sam dosta u tim hardverskim prodajama/kupovinama, vjerovatno možeš izvući i nešto više ako prodaješ nekome ko je manje upućen
 
Monitor 120-130, ziv ti meni bio ja sam njega novog platio 280 KM. Mada ni to nije mjerilo ali eto samo kazem, ja ga ne bi nikad dao za te pare. Ne namjeravam prodat racunar nego me samo interesuje sta i kako.
 
lhasa_green_beast je napisao(la):
Monitor 120-130, ziv ti meni bio ja sam njega novog platio 280 KM. Mada ni to nije mjerilo ali eto samo kazem, ja ga ne bi nikad dao za te pare. Ne namjeravam prodat racunar nego me samo interesuje sta i kako.

I ljudi novo auto plate 100 000 pa samo sto ga istjera iz salona izgubi 10 000.... Covjek ti je napisao realnije cijene koje se krecu i po kojim bi mozda mogao prodati, mozes ti cjeniti i 5000, to je tvoja stvar... Ja sam prosle godine kupio slicnu konfiguraciju kao tebe, samo sam dobio vise memorije i platio 500/550KM (polovnu naravno)....;)
 
Član
lhasa_green_beast je napisao(la):
Monitor 120-130, ziv ti meni bio ja sam njega novog platio 280 KM. Mada ni to nije mjerilo ali eto samo kazem, ja ga ne bi nikad dao za te pare. Ne namjeravam prodat racunar nego me samo interesuje sta i kako.

prodo bi ti i za 100km da ti pare trebaju,jer ako hoces da prodas nesto na danasnjem vremenu moras dobro da spustis ispod svoje cjene bila realna ili ne.
 
Član
-=EviL=- je napisao(la):
kako smjela procjena :icon_eek: ... ja bih to ovako procjenio:
Monitor 120-130KM
Centralna čitava oko 200-250KM ,
a ako ćeš prodavat pojedinačno
pojedinačne cijene :
RAM oko 50KM
3 HDD 3*25KM=75KM
grafička oko 50KM
procesor 40KM
i sve ostale sitnice oko 30-40KM

ali opet ja ovako procjenjujem jer sam dosta u tim hardverskim prodajama/kupovinama, vjerovatno možeš izvući i nešto više ako prodaješ nekome ko je manje upućen

realne cijene ;)
 
Član
drug ja tebi nisam napisao ove cijene jer želim da te oštetim... ovako se stvari kreću, elektronika je čudo jedno što se tiče cijena...
 
Član
Jesu to realne cijene. I znam u kakvoj si ti sad poziciji i ja sam bio malo je rec sto puta. ;)
Ali jedno je realna cijena a drugo je realnost. Zašto?
Realna cijena: npr HDD 3x25 = 75 maraka = 240 gb
Realnost: 80 maraka hdd od 500 gb polovan u jednom komadu.
Kad skontas sta ces ti od 3 hdda po 80 gb i tovarit unutra u komp ;)
Ja ti zelim od srca da ga prodas i za milju et ;)
 
Znam i ja kakve su cjene ali ja sam samo pitao neku procjenu. ovo po meni sto je napisao jest realno ali samo govorim za monitor...a necu prodavat komp. Lock na ovu temu dok se nije pobio neko :lol::lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top