Vasa iskustva o Fordu Mondeu?

Vasa iskustva o Fordu Mondeu?

Član
Planiramo ja i stari da uvedemo jedno vozilo dole u BiH, znam da ne smije da bude starije od 7 godina.

Nasao sam neke fordove za koje ja mislim dobre pare..
E sad pitanja.

Kakvi su ford servisi dole?
Jeli ih ima kao recimo VW servisa?
Kakvi su fordovi inace? - ja nikad nisam ni imao forda ni vozio ga.
Sta je najbitnije kada uvozis auto?

Hvala unaprijed.

Evo par slika..

Ford mondeo Trendline 2.0 motor 2007 godiste---
presao 80 000km, cijena ~6000€

9008366050.jpg


Ford mondeo 2.0 ghia 2.0 motor 2003 godiste---
presao 130 000km cijena ~6500€
+ dosta opreme

4998806740.jpg

4962433636.jpg

4911889715.jpg

4914765536.jpg
 
ako mislim za sebe i ne prodavat ga u skorije vrijeme uzmi
a ako mislis prodavat bolje nemoj jer neces ga prodat za 10god
 
Član
Ford kao Ford je auto dobro, lim je extra a odrzavanje je lako jer se ne kvare. Servisa imas u nemal svakom vecem gradu u bih. A ako mislis za sebe uvezi, a za prodat nemoj, jer ces ga tesko prodat.

p.s. i da, auta su mnogo udobna i prostrana (spram VW pasata i sl. sto kad se vozis kao u krompirskoj gajbi)
 
Član
Prodavat ga necu, planiram da ga dole vozam i da ne trebam dolaziti autom ljet,zim itd. Puno lakse je avionom doci i auto imati dole. A i manje te policija zaj*ava. Jos uvjek sam naso fordova za najbolje pare. Ima par VW,Opel i renaulta.. znam da je VW solidna marka svugdje, ali ipak ovaj ford ima dosta opreme a i noviji je i veci.
 
Super Moderator
nemam mondea al imam focusa 2007 godiste
prezadovoljan druze mjenjac im je recimo bolji nego kod drugih boljih proizvodjaca ;)
 
Član
u porodici mi je takav jedan...2.0 tdci 115 ks...kad je tek kupljen bilo je nekih problema s diznama...kad je to promjenjeno otad radi kao sta...dosta su udobni
 
Član
I ovdje kazu da je mnogo auta za male pare taj Ford Mondeo. Meni se svidja i sve to, ali kao sto sam rekao nemam pojma o fordovima... Pa cemo vidjeti do ljeta..
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
ako mislim za sebe i ne prodavat ga u skorije vrijeme uzmi
a ako mislis prodavat bolje nemoj jer neces ga prodat za 10god

potpis! imam i ja mondea ako ćeš ga za sebe uvest uzmi ga jer je dobor auto! a za prodat.... nula prije ćeš yugu prodat;);)
 
Član
Moja ti je preporuka da ga servisiras tamo, pa onda dovezes i miran si! Prijatelj mi je mehanicar u Njemackoj, doktor za FORD, dosta ih je promijenio i do sad ne znam da je imao i jedan jedini kvar, zato sto odrzava redovno! Tako da, samo da ga uzmes u dobrom stanju i nemas brige ;)
 
Član
Prijatelj mi ima Mondea ko tvog na slici 2.0 tdci 115 KS, recimo da je taj motor malo slabasan za njegovu karoseriju pa po gradu zna ljeti trosit po 8 il 9 litara..ako ga cepis i vise...

Odrzavanje,prijatelj promjenio u fordu neko crijevo malo cijena cca 160KM. Pripazi na gorivo gdje sipas. Najisplatnija verzija je ona TDCI sa 155KS jos ako je u Titanium opremi super. Koza alcantara, DVD i ostalo...

Mjenjac i upravljanje predobri, udobnost isto tako. Ljepse ga je vozit na otvorenom i osjeti se turbo rupa mala...

Pripazi na gorivo gdje sipas, preporucljivo OMV il INA..

Toliko od mene, sve u svemu jako dobar auto.
Nek ti je sretno;)
 
Član
hvala vam na informaciji... Sto se tice motora, benzinci su samo u obziru, ovdje su jeftiniji, a dole necu ni vozit nesto puno, tako da potrosnja i nije bitna.
 
Član
ma ladja prijatelju sta drugo reci odlicno auto. ali bolje uzmi sta manje (u tu svrhu) - dok platis registraciju, servis godisnji, garazu eventualno, bacaces (godisnje)1000 minimalno - da ga ne upalis
ako imas love i nije ti zao onda;););)
 
Član
niksa je napisao(la):
ma ladja prijatelju sta drugo reci odlicno auto. ali bolje uzmi sta manje (u tu svrhu) - dok platis registraciju, servis godisnji, garazu eventualno, bacaces (godisnje)1000 minimalno - da ga ne upalis
ako imas love i nije ti zao onda;););)

Samo sto dodjem dole autom kosta me oko 1000€ povratni - put/hotel/brod/most/gorivo itd itd. Tako da ustedim u svakom slucaju. Karta avionska je recimo 1800kr/180 - 200€ povratna. A i uz to ustedim dva dana.
 
Dobar auto, vrlo kvalitetan, na stranu izgled koji je prilicno dosadan i konzervativan, ali sto se tice kvaliteta izrade je dobar, gledaj da je noviji i manje presao, mani se elektronike, navigacije, telefona, grijanja sjedista i ostalih gluposti ako ces ga samo po Bosni vozati, jer to je dobro na duge relacije. A u Bosni je najbitnije da je auto potpuno mehanicki ispravno i sto manje izvozano, sto je cesce kod novijih, nego kod starijih modela.
A u koji dio Bih si mislio uvesti? Pitam zbog servisa.
 
Top