Varenje i zaštita poda, sigurnosne mjere, benzin plin ??

Varenje i zaštita poda, sigurnosne mjere, benzin plin ??

Član
Pozdrav ljudi, kako se osigurati s obzirom da je auto benzin/plin, majstor nije baš iskusan pa ga poprilično strah ?
 
Član
Možda se nisam dobro izrazio, postoji li uopšte opasnost od zapaljenja, eksplozije i slično ?
 
Član
Zavrneš glavni ventil na boci, potom upališ auto da radi na plinu dok ne potroši sav plin koji je osto u sistemu, kad se motor počne gasit ugasiš i slobodno radi :)
 
Super Moderator
Ahaaa ti hoces da radis auto a imas plin pa se bojis da sta ne bude. Nisi fino pito :)
Ne znam ti reci nista sto se toga tice samo znam inace da je plin sto se ''explozije'' tice sigurniji od benzina
 
Član
i kad potrošiš sav plin, tj kad se auto počne gasit, tad nije boca totalno prazna, ima u njoj plina ali pritisak je nedovoljan za potrebe motora i rasplinjača, tako da je najbolje na boci zavrnut ventil i onda ostavit auto da radi dok se sam ne ugasi.

a ko što leta reče traži iskusnog majstora , kad je neko neiskusan i dizel će zapalit
 
Član
i kad potrošiš sav plin, tj kad se auto počne gasit, tad nije boca totalno prazna, ima u njoj plina ali pritisak je nedovoljan za potrebe motora i rasplinjača, tako da je najbolje na boci zavrnut ventil i onda ostavit auto da radi dok se sam ne ugasi.

a ko što leta reče traži iskusnog majstora , kad je neko neiskusan i dizel će zapalit

Pa tako sam i rekao :D Zavisi koja je boca, ako je toroidna (umjesto rezervnog točka) na njoj je elektro ventil sa kojeg samo poskidaš žice (tako sam radio kod sebe) a ako ti je bojler boca :D završneš glavni ventil i onda košto sam ti napisao, pustiš da radi dok se ne počne gasit. I tu se nema šta više radit, jedino da ti s poda poskida cijevi od plina :)
 
Poslednja izmena:
Član
najbolje zavrnuti bocu, odvrnuti crijeva i izvaditi je onda si miran nemas brige... a naravno kad ti to bude taj covjek vario neka pazi da ne osteti neka od crijeva...
 
Član
Ubaci kod sedam braće i ožeži. Samo nek dobro provjetri prostoriju prije nego počne raditi i ima spreman PP apart.
 
Top