vandredni tehnicki-kazna?

vandredni tehnicki-kazna?

u Zenici ce se u vremenskom periodu od 26.07.2012. godine (četvrtak) do 28.07.2012. godine (subota), od 07,00 do 16,00 sati, vršiti akcija pojačane kontrole učesnika u saobraćaju, sa posebnim akcentom na kontrolu tehničke ispravnosti motornih vozila...

pitanje je sljedece,da li postoji kazna za neispravno vozilo ili se samo placa izlazak na vandredni tehnicki pregled (60KM od prilike)

Cujem za jedan slucaj,covjeku nije radila rucna kocnica i uslijedilo je skidanje tablica i vandredni tehnicki pregled,kaze mi stari da ce dobiti kaznu,ali ja mislim da u zakonu nema kazne :icon_question:
 
Član
Čuj nema kazne?
Koji qrac onda radimo tehnički?
Naravno da ima kazna, mislim da je 40KM, kao i za folije + tehnički, valjda on ide upola jeftinije ako je vanredni.
 
Clan 266

Kontrolni tehnički pregled se vrši po nalogu ovlašćenog lica Ministarstva unutrašnjih poslova, odnosno inspektora za drumski saobraćaj, radi kontrole tehničke ispravnosti vozila.

Na kontrolni tehnički pregled može se uputiti samo vozilo koje je u voznom stanju, odnosno vozilo kod kojeg u saobraćajnoj nezgodi nije došlo do mehaničkih oštećenja uređaja i sklopova od presudnog značaja za bezbedno upravljanje vozilom.

Clan 267



Troškove kontrolnog tehničkog pregleda, u slučaju da je na kontrolnom tehničkom pregledu utvrđeno da je vozilo neispravno, snosi vlasnik vozila ili korisnik vozila, a u slučaju da je na kontrolnom tehničkom pregledu utvrđeno da je vozilo ispravno, organ čije je službeno lice naložilo kontrolni tehnički pregled.

Vlasnik, odnosno korisnik, koji nije na licu mesta izmirio troškove kontrolnog tehničkog pregleda, dužan je da to učini u roku od osam dana od dana vršenja kontrolnog tehničkog pregleda.

Ukoliko vlasnik, odnosno korisnik vozila ne izmiri troškove kontrolnog tehničkog pregleda na licu mesta, izmirenje troškova će se sprovesti prinudnim putem.

Vlada određuje cenu kontrolnog tehničkog pregleda vozila, na predlog ministarstva nadležnog za trgovinu i usluge.

Pravno lice ne može odrediti višu cenu za vršenje kontrolnog tehničkog pregleda vozila od najniže cene određene u smislu stava 4. ovog člana.

ja nigdje ne vidim nikakvu kaznu :icon_rolleyes:
 
Član
pa zasto te onda salje na tehnicki ako ne postoji kazna, da bi utvrdio da si neispravan i to je to. Naravno da postoji kazna, sad sta i kako tacno ne znam, ali kaznjavat mogu
doduse mogu oni sta hoce, jebes budale

kad sam vidio prekrsajni nalog u iznosu od 41,00km vise me nista ne iznenadjuje
 
Član
mozda sudeci prema tim članovima i nema neke kazne ali se tablice nmg uzeti nazad dok se ne prodje tehnicki tj dok se ne popravi sta nije bilo ok
 
Član
Evo sta se desilo mom rodjaku isto tako zaustavljen nije mi radilo svjetlo tablice i jedan stop nesto prekidalo dobio kaznu na tehnickom i uzeli mu saobracajnu imao dva dana da popravi i da dodje u sup uradio to neki policajac izasao pogledao da radi i vratio mu saobracajnu al kazna ostaje 40km:spam::icon_mad::icon_question:
 
Član
ako si neispravan tehnicki pola cijene od punog tj 31 KM, kazna iskljucivanje iz saobracaja uz oduzimanje tablica 100 KM kazne + 1 bod.
ako imas stvarno auto koje je za vandrednog i vozis takav auto, sa najvecom brigom kolika je kazna, za tebe je svaka mala
 
Član
treba i njih i vozila poslat na tehnicki njih kod nekog strucnjaka da ispita dal su normalni il su pokvareni kao ljudi a vozila vise od pola ih iskljucit...cuje ne radi svjetlo tablice i covjeku uzet vozacku....po kom osnovu, sijalica ti u voznji moze pregorit (a preogri zato sto su nasi putevi najbolji u evropi nema te zarne niti koja ce izdrazt rupe nacionalistickih neimara, jaran u njemackoj uzima sijalice vozi tamo jel ovamo dodje za par dana drekne jedna )a iznad tablice uvjek imaju 2 svjetla ako 1 ne radi radi drugo i sasvim se jasno vidi tablica....gledam njihova vozila kako ih odrzavaju i sta od njih rade ono je sramota za komplet drzavu, al briga ih nece ih oni placat nego naroda, propali zadnji amortizeri, farba oguljena, zadnji far ne radi, sajba napukla pa nikom nista...treba sad pred izbore napunit nacionalnu kasu pa daj preko vandrednog tehnickog, a to sto su linije razmrljane po putu il ih uopste nema to nikom nista, to sto kamenice od 15-20 KG stoje od odrona pored puta to nikom nista, sto posle udesa niko djelove ne kupi nego samo bace pored nikom nista......daleko ce ova BiH dogurat sa ovakvom vlasti i ovakvim narodom



ps. da mi je neko prico ne bi mu vjerovo, juce idem prema stanarima magistrala nzm koja je oznaka neko je uzeo onu boju sto se izvlace linije po putu i na po ceste iscrto cini mi se 4 s i jos par simbola...ovo je stvarno dno dna u kakvom drustvu zivimo
 
Top