Valja li ovo sta??

Valja li ovo sta??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ljudovi imam ovaj woofer odavno, na magnetu pise da je LA-sound marka proizvođaca i da je 500w, eh on je meni u nekoj kutiji i u sobi mi poprilicno dobro svira....Pa me zanima sta mislite dali bi on u autu dobro udarao?...
http://www.youtube.com/watch?v=JSlzx1HbWnY
 
Član
Ako nema ugradi pojacalo od 250w rms-a pod sjedište i struju mu dovedi direktno sa akumulatora, nikad preko playera
 
Član
@Eddo nemam pojma, nisam na netu mogao naci specifikacije, a ne vadi mi se iz kutije da bi saznao tko je i sta je.... :)
 
Član
ukratko ako je 8 Ohma, predlazem ti da ga ne stavljas u kola .... pogotov ne bez kakvog pojacala ....
 
Član
eddo je napisao(la):
ukratko ako je 8 Ohma, predlazem ti da ga ne stavljas u kola .... pogotov ne bez kakvog pojacala ....

zasto ne stavljat ako je 8 ohma?? pa u vecini autoradia pise u prospektima da je stabilan 4-8ohma....
 
Član
freak je napisao(la):
eddo je napisao(la):
ukratko ako je 8 Ohma, predlazem ti da ga ne stavljas u kola .... pogotov ne bez kakvog pojacala ....

zasto ne stavljat ako je 8 ohma?? pa u vecini autoradia pise u prospektima da je stabilan 4-8ohma....

Ako si mislio da je namjenjen za kucni sound ( 8ohma) Nije onda je 4ohma, 100% jer je woofer dosao u kutiji za auto....I nasminkan je za auto...
 
Član
ErRoR je napisao(la):
freak je napisao(la):
eddo je napisao(la):
ukratko ako je 8 Ohma, predlazem ti da ga ne stavljas u kola .... pogotov ne bez kakvog pojacala ....

zasto ne stavljat ako je 8 ohma?? pa u vecini autoradia pise u prospektima da je stabilan 4-8ohma....

Ako si mislio da je namjenjen za kucni sound ( 8ohma) Nije onda je 4ohma, 100% jer je woofer dosao u kutiji za auto....I nasminkan je za auto...

onda ok :icon_smile:
 
Član
freak je napisao(la):
eddo je napisao(la):
ukratko ako je 8 Ohma, predlazem ti da ga ne stavljas u kola .... pogotov ne bez kakvog pojacala ....

zasto ne stavljat ako je 8 ohma?? pa u vecini autoradia pise u prospektima da je stabilan 4-8ohma....

Cuo sam milion puta ovu teoriju od raznoraznih ljudi, ali nijedan od tih strucnjaka mi nijednu pametnu nije mogao dati ZASTO ne spajati kad vec imas. Na 8 ohma, manja je snaga, istina, ali bas zato i manje se opterecuje pojacalo/pojacalo radia, i ne vidim ama bas nijedan logican razlog zasto NE. Bujrum nek me neko ispravi :D
 
Član
trizex je napisao(la):
freak je napisao(la):
eddo je napisao(la):
ukratko ako je 8 Ohma, predlazem ti da ga ne stavljas u kola .... pogotov ne bez kakvog pojacala ....

zasto ne stavljat ako je 8 ohma?? pa u vecini autoradia pise u prospektima da je stabilan 4-8ohma....

Cuo sam milion puta ovu teoriju od raznoraznih ljudi, ali nijedan od tih strucnjaka mi nijednu pametnu nije mogao dati ZASTO ne spajati kad vec imas. Na 8 ohma, manja je snaga, istina, ali bas zato i manje se opterecuje pojacalo/pojacalo radia, i ne vidim ama bas nijedan logican razlog zasto NE. Bujrum nek me neko ispravi :D

Evo ovako .... zamisli imas kolica i u njima 40 kila, a pored njih imas ta ista kolica al u ovim imas 80 kila (neceg) .... trebas to da preguras od tacke a do tacke b i jedna i druga kolica .... koja ce ti bit lakse gurat ???? E PA ISTO TI JE TAKO I SA POJACALIMA .... STO JE OTPOR ZVUCNIKA VECI, POJACALO CE SE VISHE GRIJAT, VISHE CE SE CRPIT, A DA NE SPOMINJEMO TEK KOLKO CE VISHE STRUJE I NAPONA ONO ZAHTJEVAT DA BI MOGLO GURAT TOLIKI OTPOR .... samim tim ti se mjenja snaga svakog pojacala .... ako je nominalna snaga nekog pojacala bubam 50W na 4 Ohma, na 8 Ohma ta snaga drasticno opada, pa cak i do 50% sto znaci da bi recimo jedno pojacalo od 50W na 4 Ohma davalo mizernih 25W na 8 Ohma ....


jesam li te dovoljno ispravio hehe ....
 
Član
Huuuu.....brate, al si ga sad izvalio...
Molim te ne pisi ovakve stvari kad nisi 100 posto siguran u njih, neko ce pogresno nauciti. Problem je kada spojis 2 ohmski  zvucnik na 4ohmsko pojacalo, tada zvucnik propusta vise struje nego sto je to predvidjeno za pojacalo, i ono se VISE grije, i to je ono sto ga HOCE ostetiti. U pravu si kada kazes da sto je otpor veci, manje struje prolazi ALI NE STETI POJACALU. Ponavljam NE STETI. I prozivam odmah ovdje pred svima ako hoces spoji na pojacalo koje je predvidjeno za 4 ohma 8 ohmski zvucnik, sta izgori ja placam. Nominalna snaga opada, bas zato jer se pojacalo NE PATI, i MANJE je optereceno, a ne zato sto NE MOZE proizvesti.

Progooglaj, ako nadjes neki dokaz da nisam u pravu, prenesi ovamo. Ovo sto si napisao je teza nebuloza.
NHF
 
Član
trizex je napisao(la):
Huuuu.....brate, al si ga sad izvalio...
Molim te ne pisi ovakve stvari kad nisi 100 posto siguran u njih, neko ce pogresno nauciti. Problem je kada spojis 2 ohmski zvucnik na 4ohmsko pojacalo, tada zvucnik propusta vise struje nego sto je to predvidjeno za pojacalo, i ono se VISE grije, i to je ono sto ga HOCE ostetiti. U pravu si kada kazes da sto je otpor veci, manje struje prolazi ALI NE STETI POJACALU. Ponavljam NE STETI. I prozivam odmah ovdje pred svima ako hoces spoji na pojacalo koje je predvidjeno za 4 ohma 8 ohmski zvucnik, sta izgori ja placam. Nominalna snaga opada, bas zato jer se pojacalo NE PATI, i MANJE je optereceno, a ne zato sto NE MOZE proizvesti.

Progooglaj, ako nadjes neki dokaz da nisam u pravu, prenesi ovamo. Ovo sto si napisao je teza nebuloza.
NHF

a ovaj .... gdje sam ja to napiso da ce nesto da gori ????????? .... samo sam napiso da ce pojacalo svako teze da radi na 8 Ohma neg sto bi radilo na 4 Ohma i da je to glavni razlog zasto treba koristit zvucnike od 4 Ohma .... i care prebrisi malo te cvike kad citas jer mi netreba da me bezveze prozivas po forumu jer cu ti uvijek zacepit gubicu kad je u pitanju ICE ....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top