Vadjenje goriva iz rezervara

Vadjenje goriva iz rezervara

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
helou ... nisam bar godinu aktivan na forumu malo sam prosarao kroz teme i nisam vidio nista sl. cisto me zanima koji je najlaksi put za vadjenje goriva iz pojedinih modela auta... nek svako kaze za svoj... da ne pomisle neki ne iz razloga da sa kanisterom zadjem po mahali... razlog je slj.. radim na pumpi i bar jednom mjesecno naspemo pogresno gorivo e sad... na starija auta moze crijevo ali sta kad ne moze... ima mrezica i sl ... i mislim da nema bar jedne osobe kojoj nisu ako nista krenuli sipat pogresno gorivo... itt hvala pozz
 
Član
svaki rezervoar ima u unutrasnjosti u gepeku otvor(koliko sam ja upoznat) plovak pa bi se to moralo skinuti i onda na crijevo izvuci gorivo.... ako neko ima josah ideja, bujrum:icon_smile::icon_exclaim::icon_exclaim:
 
Član
de reci na kojoj pumpi radis da ne sipam tamo. hahah sala naravno vidio sam da radis meni se cini na braci mujic. jedini nacin da zaobidjes sitku (resetku) je skidanje pumpe goriva pa izvlacenje goriva crijevom.
 
Član
na motorima gdje imas pumpu goriva otvoris haubu i imas dva crijeva od goriva dovod i povrat, skines dovod, ubacis to crijevo u flashu ili kanister, udjes u auto das kontakt i pumpa pocne da izbacuje gorivo....
 
Član
ili jednostavno , ako si greškom nasuo dizel , vratiš se natočiš za 40 maraka benzina , i obrnuto ....;)
moj kolega je neki dan u turbo dizela sipo bezolovni 20 km :cool: , ja reko pa jes ti normalan šta uradi to , otkad ti sipaš to ... kaže on " otkad je jeftinije ":lol: :lol::lol: i vratio se nasuo još toliko dizela i zdrao đaci ...
 
Član
DuloX_ je napisao(la):
na motorima gdje imas pumpu goriva otvoris haubu i imas dva crijeva od goriva dovod i povrat, skines dovod, ubacis to crijevo u flashu ili kanister, udjes u auto das kontakt i pumpa pocne da izbacuje gorivo....

malo sutra. ti kad das kontakt pumpa izbaci samo onoliko goriva koliko je potrebno da se motor upali i tek poslije paljenja motora ona pocne da izbacuje gorivo stalno inace kad bi to tako bilo kako ti mislis kad das kontakt doslo bi do predoziranja gorivom i auto ne bi moglo da upali.
 
Član
nece doc do predoziranja zbog regulatora pritiska,ali neka auta kad das kontakt uopste ne radi pumpa dok ne zaverglas jedino odvrnut dovod i spojit plus na pumpu dok ne izadje sve.....
 
Član
A da se jednostavno kocentrises na posao koji radis i ne pravis te greske i pitas kupca koje gorivo da mu sipas ;)
 
Bokili je napisao(la):
ili jednostavno , ako si greškom nasuo dizel , vratiš se natočiš za 40 maraka benzina , i obrnuto ....;)
moj kolega je neki dan u turbo dizela sipo bezolovni 20 km :cool: , ja reko pa jes ti normalan šta uradi to , otkad ti sipaš to ... kaže on " otkad je jeftinije ":lol: :lol::lol: i vratio se nasuo još toliko dizela i zdrao đaci ...

ja koliko znam dizel u benzincu moze proci,meni se to desilo...ali benzin u dizelu sutra malo¨!!!:lol:
 
Član
upravo tako.... samo kasnije dospeš dizela..prije nego što kreneš vozit dalje i to je to...
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
DuloX_ je napisao(la):
na motorima gdje imas pumpu goriva otvoris haubu i imas dva crijeva od goriva dovod i povrat, skines dovod, ubacis to crijevo u flashu ili kanister, udjes u auto das kontakt i pumpa pocne da izbacuje gorivo....

malo sutra. ti kad das kontakt pumpa izbaci samo onoliko goriva koliko je potrebno da se motor upali i tek poslije paljenja motora ona pocne da izbacuje gorivo stalno inace kad bi to tako bilo kako ti mislis kad das kontakt doslo bi do predoziranja gorivom i auto ne bi moglo da upali.

Da u pravu je Emir,morao bi barem 100 puta dati kontakt i ugasiti ga da bi se bilo sta natocilo u tu flasu!

G_T_I je napisao(la):
A da se jednostavno kocentrises na posao koji radis i ne pravis te greske i pitas kupca koje gorivo da mu sipas ;)

;););)
 
Član
pojedina auta imaju dole saraf... njega odvrnes i mirna bosna... ili jednostavno na crijevo... a teza varijanta ako ne moze preklopi se zadnje sjediste izvadi pumpa goriva provuce crijevo i vadis...

cuo sam da isto moze sa dovoda na motor ali to iskreno nikad nisam ni pokusavao... posebno hdi motori imaju "nekakav" filter goriva pa svakako ne moze...

ma najmanji je problem kad ti covjek izadje i kaze koje je gorivo... al ne rijetko ni on sam ne zna koje je gorivo pa se vadi saobracajna a ono golf 2ca vec tri motora promjenio pa na kraju dize haubu :D... ili dodje tatina neka eto ja bi dosula ali ne znam koje je ... tata inace sipa... ma svega tu bude :)))

ili babini otvori prozor 2 cm i provuce cvaju e hajd ga ti cuj koje je gorivo :D ...
 
skines dovodno s filtera goriva,a u rezervoar puses s zrakom iz kompresora,s tim da ubacis sarafciger ili sl, radi one klapne u crijevu prije rezervoara,a prostor oko pistolja sa zrakom zacepis nekom krpom,pa po malo da ti rezervoar neexplodira :D tako ja radim kad mjenjam filter nafte,da ga napunim
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top