V6 stol (v6 table DIY ) - uradi sam

V6 stol (v6 table DIY ) - uradi sam

BHT Ovisnik
Evo jos jedan DIY od mene. U pitanju je kao sto naslov kaze stol od motora, odnosno V6 stol.
Jos davano sam zelio ovako nesto napraviti ali nisam imao blok. Tocnije imao sam blok od volva, ali je redni 4cil. Zelio sam samo V motor. Po otpadima dugo trazio i nije bilo. Zatim mi je jedan od forumaša rekao da ima. Ali u međuvremenu sam dobio stol. Bitno je samo da kupite auto od sarajlije i da vas on dobro naguzi,vi promjenite ulje (odnosno ispustite ATF), naspete novo dobro ulje i vaš ce motor zaribati :D:happy: U ovom slučaju je to bio moj peugeot 406 coupe 3.0 V6:rolleyes:. Dok sam bio tuzan ujedno sam bio sretan jer sam napokon dobio blok za stol u radnoj sobi hahah:(:D.
Onda ono sto je najvise potrebno je vrijeme i volja,a ja ovog prvog nisam imao nikako, radio na poslu,onda dodem kuci i radi opet,motor je tako lezao dugo u garaži i jednog vrućeg dana u 7-om mjesecu. I tako na 40+ C° uhvatio slobodno poslije podne, zavucem se u garazu i pođem rastavljanje:
Y3sLgpO.jpg

sn6XpWu.jpg

pa skidanje glava
5J4kqGZ.jpg

Onda spremanje nekih stvari koje bi se mogle iskoristiti po strani:
kEg8GJf.jpg

Dosao do bloka
jTFEUr5.jpg

Zatim ispuštanje ulja iz motora
zoSvGSB.jpg

pa onda i s druge strane :D
Nt5S4uq.jpg

Zatim rastavio i dosao do samog bloka koncano,odnosno odvojio blok i dio između kartera
Pfrdu5c.jpg

Zatim je slijedilo pjeskarenje, nakon kojeg sam se kupao skoro sat vremena. Em sto je vani 40+ pa znojan,na to sve masan pa na to sve logicno bez odjela pjeskario,mislim da i sada imam pjeska u sebi :D
(trenutno nemogu naci slike kada sam ga pjeskario)

E onda je slijedio laksi dio,a to je lakiranje bloka
4MrEkxW.jpg


Onda je uslijedilo ciscenje,brusenje i poliranje klipova i busenja bloka da sve to fino legne:
BkUINB5.jpg


E onda je uslijedila 2mjesečna stanka. Razlog: naručim kaljeno staklo po mjeri i dizajnu sa zaobljenim krajevima i kazu biti ce za 5-10 dana. Pa proslo 10-20-30-40-50 i nakon 2mj napokon doslo,ali nije po mom nacrtu kako sam zelio nego klasicno , al hajde... uzeo sam ga jer nisam imao volje cekati. Blok jedva dovukao u radnu sobu,namjestio i stavio staklo :)
To izgleda ovako,unutra sam stavio crvenu led traku da dobije malo izgleda, a u stubline taman stanu boce od vina :)
HbZLiLf.jpg

Ispricavam se zbog losih slika,tada sam imao samo sluzbeni mob ispravan jer mi crkao aparat,a mob prodao.

Zice cu provuci fino da se ne vidi jer je u testnoj fazi, zatim ovaj bijeli dihtung na klipovima nece biti,ali sam morao nesto staviti da se staklo ne osteti ili razbije, u međuvremenu cu naci neke gumice, ili napraviti od crvene mase za dihtovanje :)
Eto ga, mozda nekome pomogne pa si napravi nesto slicno. Ja prvi slobodan dan nastavljam sa uređivanjem radne sobe,sada idemo na garnituru,naravno sa komponentama auta :)
Pozdrav:turbo::car6:
 
Poslednja izmena:
Član
Sad za dalje uredjivanje sobe s komponentama auta znas od koga isto trebas kupit :D
Vrhunski ispalo, svaka cast
 
Super Moderator
pravo dobro ispalo svaka cast!!
dacu ti ja jos jedan blok posto si ovo dobro odradio, al nemam klipove :D pa se nekako snadji za klipove i zaradi koji dinar :)
 
BHT Ovisnik
Hvala svima, drago mi je da vam se sviđa :D Biti ce slika,soba mi nije sređena hahaha :p
Siceve vec imam, kako sam odmah uzeo crvenu kozu u pezoa ostala mi crna,kao nova. A isto tako od stranca volva imam i smeđu kožu, tako da je tu vec dobra garnitura,a smjese se sada i od BMW-a hahaha
Ne sekiraj ti za klipove, imam ja 2 od pezoa sto su ostala + 4 od volva hahahhaha :D Ma nije to za prodaje,da pravim onda bih sebi napravio i za dnevni jos jedan stol ahahah
 
Top