V6 - 2.5 TDI motor

V6 - 2.5 TDI motor

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Mh, samo da kazem, imam par prijatelja koji redovno idu u njemacku na obuke i koji rade u ovlastenim VW/Audi servisima (AC Quattro, Jelic Auto..) i svi mi isto kazu

2.5 TDI (V6) je SMECE motor.
 
Član
analyzer je napisao(la):
Mh, samo da kazem, imam par prijatelja koji redovno idu u njemacku na obuke i koji rade u ovlastenim VW/Audi servisima (AC Quattro, Jelic Auto..) i svi mi isto kazu

2.5 TDI (V6) je SMECE motor.

Takodjer cuo istu stvar, ali nemam nikakvih iskustava s njim, tako da... :D
 
Član
Mh, ja se dobro raspito jer sam mjenjo motor u svom autu, bio mi AHU 90ks i htjeo da stavim il 2.5 ili 1.9 96kW, i tako ja detaljiso detaljiso i svi koji se pikaju rekli da 2.5 kurcu ne valja, i tako auto zavrsi sa ASZ motorom novim :)
 
Član
Kenno je napisao(la):
A zasto si mijenjao motor?

pa bio je ahu - 66kW
sad je asz - 96kW

mislim da je ocigledno zasto, a i bolje pase 6 brzina sa onom tablom od 3BG-a, ljepse je nekako =)
+ ima sad mjesta da radim sa njim sta hocu... ma da nema potrebe ko metak je i ovako.
 
Član
i ja sam cuo price da V6 ne valja

uzeo sam 2.5 V6 prije 5 mjeseci i presao je nekih 10000km kod mene (sada ima oko 174000)
nisam do sada imao nikakvih problema

mjenjao samo ulje u servisu

auto ide ko metak ;)
 
Član
znam da ide, ima mi drug audija a4 2003 sa tim motorom quattro tdi 2.5 180ks, i znam da leti ko lud auto, a opet sam ovo toliko puta cuo, nista, ovih dana cu sve jednog po jendog od ovih certificiranih vw/audi inzinjera nazvati da mi objasni to u detalje pa cu ovdje prepisati :) jer mislim taj je motor vise nego rasprostranjen
 
Član
auuu koliko sam se ja dvoumio pri kupovini
bili gdje na internetu da procitas o 2.5 V6 svi kazu los je bas

onda kontaktiram neke ljude koji ga imaju i kazu da je sasvim OK samo ako je redovno odrzavan

ali bas je rasprostranjen
svaka druga A6 je 2.5
mada u zadnje vrijem se daju i vidjeti VW V6 dizeli u passatima po gradu
 
Član
analyzer je napisao(la):
Mh, samo da kazem, imam par prijatelja koji redovno idu u njemacku na obuke i koji rade u ovlastenim VW/Audi servisima (AC Quattro, Jelic Auto..) i svi mi isto kazu

2.5 TDI (V6) je SMECE motor.

potpis
 
Član
miki321oc je napisao(la):
auuu koliko sam se ja dvoumio pri kupovini
bili gdje na internetu da procitas o 2.5 V6 svi kazu los je bas

onda kontaktiram neke ljude koji ga imaju i kazu da je sasvim OK samo ako je redovno odrzavan

ali bas je rasprostranjen
svaka druga A6 je 2.5
mada u zadnje vrijem se daju i vidjeti VW V6 dizeli u passatima po gradu

Bosh pumpa im je kita :icon_rolleyes:
 
Član
2.5 TDI kad prozveci nemoze ga bog dragi vise sastavit, a sto se tice brzine. . . . . i nije nesto plaho brz jer npr. passat 1.9 TDI 130 ks odere audija 2.5 TDI 150 ks. A i onaj audi od 180 ks je sasvim malo brzi od pasata, a kad sam cipovo pasata ostane iza mene 20 m.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top