V5 2.3 in mk2?

V5 2.3 in mk2?

Član
Jedina prednost tog motora je zvuk i dojam koji ostali zbog toga nemogu ostaviti.Mana mu je relativno velika kubikaza na konjazu pa tako i tezina i potrosnja.Tezina je vrlo vazna.Ako ti drug lagano kulira itd,poteze na pravcu to je ok ali ali ako je "adrenalinac" u duju golfa tezak motor nikad,poginut ce negdje ;).Ja sam duze vrijeme vozio u mom gti-u laganog 8v digifanta 112ks i auto je lezalo ko silo u krivinama.Sad sam ubacio 1.8 16v KR-a,auto kida,dosta je jaci od digifanta i brzi ali u krivinama bjezi guza gdje sam sa 8v prolazio ko od sale zato jer je vec KR iako je tvornicki motor u duji ipak malo pretezak za laganog Golfa 2 i teziste auta ode previse naprijed.Mislim da su duje sa VR motorima ili PD dizelima smece za vozit u zavojima jer su ti motori iznimno teski iako to vlasnici cesto nece priznati.Ako ga to zanima neka obrati pozornost ,lezanje auta sa V5 ce biti katastrofa.
 
Član
Kad mu stavi RM-ice 8 i 9J (nedavno ih je kupio bez guma, ako neko ima gume polovne dobre 185/45 ili 195/45 da proda nek se javi) mislim da ce to biti lagano kuliranje, ipak valja sve to čuvati, nije tu cilj neka brzina i snaga vec samo da ima pod haubom nesta skoro jedinstveno na nasim prostorima.
 
Član
Ako je tako onda V5 ima prednost nad ostalima :) ,kao stalan motor odlicnih svojstava ABF,ako je cilj buduci tuning na 200 i vise ks onda turbak 1.8 T,neko moje misljenje . ;)
 
Član
sve ti je receno prednosti i mane, i ja cu se nadovezati tezak motor a nisu neke performanse, u odnosu na npr 1.8t, a fino isti motor mozes cipovati na skoro 200ks.. sjetio sam se da imas jednog u kompletu na piku sa mjenjacem, http://www.pik.ba/artikal/4102972/golf-iv-v5-2-3-l-motor-i-mjenjac-dijelovi/
 
Član
Drug imao prvo Pl pa Kr pa Abf pa sad Vr u dvojci. Vr najbolje ide i ima taj bolestan zvuk ali je definitivno pretezak.Taj V5 je slican Vr-u samo je slabiji znatno. Nije ti dzabe.90% ljudi reklo da je najbolja opcija 1.8T, a najisplativija ABF.
 
VR ima 250kg i kad ga bubneš u dvojku u krivini ćeš pjevat' vjeruj mi :) Isto tako i V5 :) Ako hoće da ima brzu dvojku nek ubavi 1.8 T,biće miran a motor ima potencijala za daljne prerade ako mu to bude malo i ni na jednom semaforu se neće osramotiti ;) ABF isto dobra opcija,nešto jednostavniji za ubaciti a prilično brz ;) Mada 1.8 T i miran 100 godina :cool:
 
Član
Sve su ti vec rekli , Nekontam koja je svrha misljenja forumasa ako ti (taj ko radi auto) nece to prihvatiti :) ,
 
Član
Samo da jos dodam misljenje da ako zelis ostati na 150 ks onda ja ABF mozda bolji izbor nego 1,8 T jer istu snagu imas ali atmosferski iz jednostavnijeg i jeftinijeg motora .1.8 T je bolji jedino ako kanis ici na vise od 150 ks jer taj motor je toliko detuniran da bi 20v benzinac bez problema tu snagu izvlacio i bez turbine.
 
Član
Po testovima 1.8T je jedna od najbolje ikad napravljenih motora, skoro negdje citam neki amer u bori sa tim motorom gazi vec 840 000 km uz redovno odrzavanja, a nije bas da ih je toliko ni tesko naci ima i kod nas sad tih otpada kamaru!

A i taj ako je povoljan uz to i provjeren motor zna u kakvom je stanju neka ga ubaci
 
Član
kao sto rece gti fan 1.8t je maximalno rasterecen motor, primjer kr ima 139ks i 4 ventila po klipu dok ovaj ima pet, bez problema bi bez turba mogao imati ovu deklarisanu snagu, sto ti ostavlja dosta mjesta za tuning, ako hoces pojavu u motornom prostoru, da kazes imam motor iz cetvorke u golf starom 25godina (iz postova sam zakljucio da je to i clij) ovo bi bila najbolja solucija..
pisao je gospodin srdjan o tuningu ovog motora u par navrata..
podvuci prednosti i mane i lako ces doci do zakljucka, koja je solucija najbolja..
 
Član
mokeBass je napisao(la):
sve ti je receno prednosti i mane, i ja cu se nadovezati tezak motor a nisu neke performanse, u odnosu na npr 1.8t, a fino isti motor mozes cipovati na skoro 200ks.. sjetio sam se da imas jednog u kompletu na piku sa mjenjacem, http://www.pik.ba/artikal/4102972/golf-iv-v5-2-3-l-motor-i-mjenjac-dijelovi/

E upravo se o tom motoru radi, ponavljam da je u pitanju kompenzacija u kojoj ne bi morao ni marke dati, zato sam i otvorio ovu temu da cujem vasa misljenja o ovom motoru, naravno da ima dovoljno keša ne bi ni razmisljao o ovom motoru vec o VR6 ili 1.8T.
 
Član
rasho16v je napisao(la):
mokeBass je napisao(la):
sve ti je receno prednosti i mane, i ja cu se nadovezati tezak motor a nisu neke performanse, u odnosu na npr 1.8t, a fino isti motor mozes cipovati na skoro 200ks.. sjetio sam se da imas jednog u kompletu na piku sa mjenjacem, http://www.pik.ba/artikal/4102972/golf-iv-v5-2-3-l-motor-i-mjenjac-dijelovi/

E upravo se o tom motoru radi, ponavljam da je u pitanju kompenzacija u kojoj ne bi morao ni marke dati, zato sam i otvorio ovu temu da cujem vasa misljenja o ovom motoru, naravno da ima dovoljno keša ne bi ni razmisljao o ovom motoru vec o VR6 ili 1.8T.

prodaje se on vise od pola godine na piku
 
Interesantno, svi pisu samo o konjima, daj sto vise
to bolje, niko nije spomenuo podvoz, boljke kocnice,
amortizere i sve ostalo sto prati povecanje snage ;)
Lako je ubaciti v5 navuci na 200 i poginuti,, to bi svako znao
treba sacuvati zivu glavu.
Ne znam sto se dvoumite,, motor je stavrno povoljan, ima ih na
sacice kod nas, 150ks za dvicu sasvim dovoljno,, zvuk+
negativne strane su tezina maotora koji dvici nikako ne prija,,
i potrosnja,, 5 cilindara 2,3,,,
Realno gledajuci, abf 2.0 16v iz trice ti je jedno 2 puta bolja opcija,
a iz stranca ga mozes kupiti za 500km bez problema.
1.8t je preskup, jer njega ubaciti da to iole na nesta lici bez minimum 2 hiljade
je neizvodivo, i to pod uslovom da nadjes dzabana dijelove sve,,,,
VR6 mozes naci za 400km motor,, plus jedno 200 do 300 za ostale dijelove,,
navodim samo ad se ubaci, a da stajes sa 100kmh 100m,, brzi od 2.3 v5,
abf, i 1.8t stock u dvici, zvuk je opsta perverzijaaaaaaaaaaaa
 
Član
A imam jedno pitanje nevezano za ovo, moze li se guma 195/45 R15 staviti na felgu od 9 jota, znam da moze nego da li je to sta štetno, ima li ko kakvo loše iskustvo sa tim?
 
Top