V5 2.3 in mk2?

V5 2.3 in mk2?

Član
Pozdrav, pisem vam u ime svog druga, naime on ima golfa dvojku GT i vec odavno ima u planu da ubacuje jaci motor. Prioritet mu je VR6 zatim ABF ili 1.8T, ali preko neke kompenzacije mu jedan covek nudi V5 2.3 (mislim da ima 150KS) motor iz mk4. Pa nas sad interesuje vase misljenje o tom motoru, mane, prednosti, da li da ubacuje taj motor, ako ne navedite zasto itd.
 
Legend
Od svih motora taj bi bas izbjegavao.. Nije nesto "na glasu" kao pretjerano dobar, ekonomican niti da ima neke zavidne performanse s obzirom na potrosnju, a i peglativno ti je to ubacit u odnosu na recimo abf-a, po meni nek ti to bude prioritet, pa tek onda ove ostale sto si nabrojao.. vjerujem da je jeftina varijanta taj v5 ali ne znam bas koliko je to sve isplativo..
 
Član
Trenutno mu je ova varijanta najisplativija, a neznam, nece na trke ici sa njim, a cuo sam da trosi od 9 pa nadalje, dok je 1.8 turbo veoma tesko naci.
 
Legend
Niko ne kaze da je los
ali realno, najmanje ih ima, za tih 150ks trosi dosta vise nego sto bi trebao
skuplji je za odrzavanje od ABFa to je definitivno, tezi i sve ostalo sto ide uz to
prepravki ces imati sigurno dosta vise nego kod ABFa
treba li ti jos detalja ?
 
Član
Nije on toliko los nego se gleda ulozeno-dobiveno. Puno ulozenog da bi se ubacio taj motor a na kraju pusiona, dodje 1.8 ili 2.0 16V i ispreskace te k'o malo dijete :D
Od svih ponuda ABF ja bih ubacio :cool: jednostavnije za ubaciti, laksi motor od tog, snaga ista, potrosnja manja, jeftinije za odrzavanje, i digurno je pouzdaniji motor
Jedino ako on nece da se puse sto ima V5 pod haubom :D
 
Član
Samo kad čuješ ovaj zvuk , zaboravlja se sve , petak rules ;)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=LGcr-FtVotI[/video]
 
Član
Ako ga imas jeftino ubaci ga :123: men je to jedinstven motor a i
nema ih puno u cvaji,a kome se ne svidja nek sebi ubacuje sta oce...;)
 
Član
ti si trazio misljenje a ne pozitivno misljenje... m0zemo ti svi napisati ono sto hoces da cujes..

ugl, 1,8 T i bice ti jaran miran i kod automehanicara i na semaforima...
 

IGY

Član
Ako zelis pozitivno misljenje vidi ovako
Dobra je , odlican, motor za pozeliti, jedinstven, nema ih puno, V5 ajme meni koja strahota itd

ako hoces realan odgovor poslusaj starije sta ti govore, taj motor je tezak, ljen, troskali je, i ne ide, da ces ti sloziti nekad kasnije T na njega onda ok, ovako ubaci AMF dobr, ali dooobro ga ustimaj i jednog dana ces nam svima koji smo protiv tog V5 bili reci jedno veliko HVALA
 
Top