V.N.MALEZIJE

V.N.MALEZIJE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
ma nije nista ko nekad ali ovo sad je da Bog dragi sacuva

nista gore ne mozes imat osim losih bolida i losih ljudi koji odredjuju strategiju,onda ti se samo pise propast.
 
Ma ono na kraju prekid , pa ne znam sad kako Hamilton 7. a u vrijeme prekida 5. , bice ovdje mjenjanja poretka vidjecete , ovo je haos majke mi , meni ovo sad zanimljivo u pm :cool:
 
Početnik
ma i meni je sjedne strane drago,da se prekinila dominacije jednih te istih,i da su sad na vrhu "neki novi klinci" a krivo mi je samo zbog Ferrarija da ljudi nista ne radi kako bi napravili nesto od utrke jednostavno nista,pa bolje bi mesecini bilo da Kimi i Massa sami odredjuju kada ce u boks i sve ostalo vezano za utrku,jer ovo sto Tim radi to je propast samo stete nego sto koriste i Kimiju i Massi,

Classified:

Pos Driver Team Time
1. Button Brawn GP (B) 1h10:59.092
2. Heidfeld BMW Sauber (B) + 22.722
3. Glock Toyota (B) + 23.513
4. Trulli Toyota (B) + 46.173
5. Barrichello Brawn GP (B) + 47.360
6. Webber Red Bull-Renault (B) + 52.333
7. Hamilton McLaren-Mercedes (B) + 60.733
8. Rosberg Williams-Toyota (B) + 71.576
9. Massa Ferrari (B) + 76.932
10. Bourdais Toro Rosso-Ferrari (B) + 102.164
11. Alonso Renault (B) + 1 lap
12. Nakajima Williams-Toyota (B) + 1 lap
13. Piquet Renault (B) + 1 lap
14. Raikkonen Ferrari (B) + 1 lap
15. Vettel Red Bull-Renault (B) + 1 lap
16. Buemi Toro Rosso-Ferrari (B) + 1 lap
17. Sutil Force India-Mercedes (B) + 1 lap
18. Fisichella Force India-Mercedes (B) + 2 lap

Fastest lap: Button, 1:36.641

Not classified/retirements:

Driver Team On lap
Kubica BMW Sauber (B) 1
Kovalainen McLaren-Mercedes (B) 0


World Championship standings, round 2:

Drivers: Constructors:
1. Button 15 1. Brawn GP 25
2. Barrichello 10 2. Toyota 16.5
3. Trulli 8.5 3. Renault 4
4. Glock 8 4. Williams-Toyota 3.5
5. Alonso 4 5. BMW-Sauber 4
6. Heidfeld 4 6. Toro Rosso-Ferrari 3
7. Rosberg 3.5 7. Red Bull-Renault 1.5
8. Buemi 2 8. McLaren-Mercedes 1
9. Webber 1.5
10. Bourdais 1
11. Hamilton 1
 
Član
nema bolje trke...hahaha :p
Nick Heidfeld, BMW Sauber, P2...jedite se :p
hehe, zanimljiva trka bila...:)
 
Član
da su pustili da se nastavi, mogli bi jos 10ak minuta vozit, jer bi presli granicu od 2 sata. a ja kolko se sjecam, hamilton je u vrijeme prekida bio 6-i...
 
Član
emir_89 je napisao(la):
da su pustili da se nastavi, mogli bi jos 10ak minuta vozit, jer bi presli granicu od 2 sata. a ja kolko se sjecam, hamilton je u vrijeme prekida bio 6-i...

ali se gleda krug prije prekida..
 
Član
prvi put da sam gledao f1 nakon dugo vremena, imam jedno pitanje; Šta im znači ona "baterijica" na satu, kao onaj neki boost 80ks, koji to *****, nije toga bilo kad sam prije pratio lol, još se kao i napuni, to ko nfs
 
Član
to ti je taj famozni KERS sistem. to su ti hajmo tako reci, elektromotori, koji se pune pri kocenjima i daju dodatnih 80KS u trajanju od 6,6 sec...
valjda sam ti kolko-tolko uspio objasnit...
 
Početnik
pa preko tih elektro motora,skuplja se ta kineticka energija u baterije,koja se kasnije upotrebljava za dodatno ubrzanje ,tih nekih 80ks,to su vece kolicine energije ali vozacima je dozvoljeno samo 6,6 sec po krugu,ostalo ostaje neiskoristeno,
 
6.6sec po krugu daje ali samo na papiru , pogledaj timove koji koriste taj KERS , nigdje ih , dodatna tezina i nestabilnost bolida , po meni jedno veliko sranje , ali valjda dok se usavrsi jos ;)

Hamilton je koliko znam bio 5. prije prekida , nisam 100% siguran ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top