V.N. Bahreina

V.N. Bahreina

Evo je , jos samo dva dana do pocetka sezone , mozda sezone za pamcenje , pa da napravimo mali uvod u stazu....


Prva utrka: 4. travnja 2004.
Dužina kruga: 5 417 metara
Ukupno krugova: 57 (308.769 km)
Postolje 2008.: 1. J. Button - 2. S. Vettel - 3. J. Trulli

Povijest:

Zbog zakona o zabrani reklamiranja duhana na utrkama šef Formule 1, Bernie Ecclestone je bio prisiljen potražiti "utočište" za svoji sport na Bliskom Istoku.
Utrka na stazi Bahrain se prvi put vozila 2004. nakon što je izgrađena u veoma brzom roku. Ova se staza može pohvaliti visokom kvalitetom izgradnje te najmodernijim sigurnosnim rješenjima.

Iako ovu stazu nije niti jedan vozač uspio upoznati prije održavanja prve utrke, izgleda kako su se vozači Ferrarija najbrže prilagodili novim zahtjevima. Prvi pobjednik ove povijesne utrke u Bahreinu bio je Michael Schumacher. Uz Nijemca su se na podij plasirali njegov timski kolega Rubens Barrichello i Jenson Button kojemu je ovo bio drugi plasman na pobjedničkom postolju u F1 karijeri.

U 2005. Renault je s Fernandom Alonsom ostvario treću uzastopnu pobjedu sezone. Španjolcu se na podiju pridružili Jarno Trulli u Toyoti i Kimi Raikkonen u McLaren-Mercedesu.
Ferrari je iste godine na ovu stazu stigao s novim bolidom naziva F2005. Problemi s hidraulikom su izbacili Michaela Schumachera iz utrke, dok je Rubens Barrichello završio utrku na tek devetom mjestu.
Godinu dana kasnije Bahrein je dobio čast održati prvu utrku sezone. Tijekom većeg dijela utrke, Fernando Alonso i Michael Schumacher vodili su borbu za prvu poziciju. Naposljetku, pobjedu je osvojio Španjolac, uz samo 1.2 sekunde prednosti. Treće mjesto pripalo je Fincu Kimiju Raikkonenu, koji je do pobjedničkog postolja stigao sa samog začelja.

2007. godine Felipe Massa osvojio je pobjedu s dvije sekunde prednosti ispred novaka Lewisa Hamiltona, nakon kojega slijedi Kimi Raikkonen.
Treća utrka u sezoni 2008. nam je donijela i trećeg različitog pobjednika u sezoni, Felipea Massu koji je vozio za Ferrari. Na drugom mjestu je završio njegov timski kolega, Kimi Raikkonen, dok je na trećem završio Robert Kubica u BMW Sauberu, koji se za tu utrku kvalificirao kao prvi na startu.

2009. godine postolje su popunili Jenson Button, Sebastian Vettel i Jarno Trulli.

Prijašnji pobjednici:

2009: J. Button (Brawn)
2008: F. Massa (Ferrari)
2007: F. Massa (Ferrari)
2006: F. Alonso (Renault)
2005: F. Alonso (Renault)
2004: M. Schumacher (Ferrari)

Dosta ima ravnih dionica , znaci bolidi koji ostvaruju vecu max. brzinu imaju vece sanse , od McM-ovog zadnjeg krila se ocekuje puno , a i prosle godine je Button sa Brawn-ovim bolidom bio prvi. Vidjecemo koliko sam upravu :icon_smile:
 

MTR

Član
<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/SmWimXk4Has&hl=en_US&fs=1&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/SmWimXk4Has&hl=en_US&fs=1&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
 
tvoji favoriti su ??? :icon_smile:

izvini sto ne znam , nas trojica smo ovdje i stalno pisemo u ovom pdf-u tako da ove ostale ne znam :D
 
Član
Nakon dužeg vremena željno isčekujem nedelju i F1 naravno razlog se zna u nedelju u mojoj kuci praznik :lol:
 
Petak
1. slobodni trening 08:00 - 09:30
2. slobodni trening 12:00 - 13:30
Subota
3. slobodni trening 09:00 - 10:00
Kvalifikacije 12:00
Nedjelja
Utrka 13:00

;)
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
tvoji favoriti su ??? :icon_smile:

izvini sto ne znam , nas trojica smo ovdje i stalno pisemo u ovom pdf-u tako da ove ostale ne znam :D

Ako ne pisem, ne znaci da ne pratim.:D
Nemam sta pametno dodati, pa cutim.:D
Sto se tice favorita, to je TATA nad TATAMA i naravno Ferrari!:cool:
 
Član
Ako sam nekad nekog NE simpatisao i ako mi je neko nekad smetao, to je Mc, a pogotovu onaj Hakinen! Njega nisam organski vario nikako! Eto, ukusi su razliciti i o njima UVIJEK TREBA RASPRAVLJATI, jer o cemu drugom raspravljati?!:D
 
hehhe , a vidis meni je Hakkinen najdrazi vozac u F1 ikad :icon_biggrin:

I jedan od razloga zasto sam poceo navijati za McM , ali to nije tema nase danasnje emisije :D
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
hehhe , a vidis meni je Hakkinen najdrazi vozac u F1 ikad :icon_biggrin:

I jedan od razloga zasto sam poceo navijati za McM , ali to nije tema nase danasnje emisije :D

Naravno!:icon_smile:
Proslu sezonu sam bio nezainteresovan totalno, a ni sad nisam nesto pretjerano informisan, ali sa nestrpljenjem cekam pocetak sezone!
Sto bi rekao ovaj:
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Y2J_zxn6Sts&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Y2J_zxn6Sts&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
 
Top