Uzov vozila

Uzov vozila

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav

Zanima me cijena carine i sta sve vec treba za uvoz vozila iz Italije za BIH

Radi se o audi A3 2004god 1.9 TDI
Tamo je recimo placen 2500 Eura

Dakle sta sve treba i koliko troskova da ga dovedem do tog da bude na BH tablicama.

Tj .

carina + registracija ( i sta vec ide uz to )


Nadam se da nisam pogrijesio podforum.
 
Član
ne gledaju oni na carini koliko si ti platio auto, nego po svom katalogu kolika je vrijednost auta..
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
ne gledaju oni na carini koliko si ti platio auto, nego po svom katalogu kolika je vrijednost auta..


Da ali sta sa te vrijednosti auta cuo sam da to ide u nekim procentima kao =20% vrijednosti auta je carina ???
 
kao prvo imas temu u vezi svog pitanja gdje je sve objasnjeno u detalje ;)
a sto se tice tebe ako saberes svu papirologiju i ne bude ti trebalo nista od papira onih sto na carini budu trazili placas samo porez a on kod nas iznosi 17% od procjene vrijednosti vozila ako ti zafali npr. EUR-1 obrazac 2 racuna od koga si kupio auto itd onda placas i carinu koja je tada 6% + PDV 17% pa ti vidi ;)
komsija golfa uvezo prije mjesec i imao svu dokumentaciju Golf je 1.9 TDI 66kw 2001.god. procijenili ga na 2400 eura i platio poreza oko 720KM i homologaciju 260KM ;)
 
Zar nije carina ukinuta potpuno na uvoz, samo PDV se placa, mada nikome barem ovdje koga znam da su uvozili ne uzimaju racun, vec carinici vrsili procjenu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top