Uvoz vozila iz Deutschlanda

Uvoz vozila iz Deutschlanda

Član
badboy je napisao(la):
17 % pdv + 15% carina

pametno zboris a kod iznosa od oko 10 000 km racuna se ukupno 30ak % jer obicno ide registracija na ime kupca pa je isti oslobodjen placanja od strane uvoznika (prodavaca) :D


SRETNO U POSLOVANJU :cool:
 
Član
badboy je napisao(la):
17 % pdv + 15% carina

to zna vecina nas...
mene konkretno interesuje koliko on sebi uzima sto doveze auto do ovamo?...znaci jel ima neka odredjena cifra ili to zavisi od auta do auta?
 
Član
srdjo je napisao(la):
badboy je napisao(la):
17 % pdv + 15% carina

to zna vecina nas...
mene konkretno interesuje koliko on sebi uzima sto doveze auto do ovamo?...znaci jel ima neka odredjena cifra ili to zavisi od auta do auta?

Pa hebemu misha ne uzme preko 500€, neka se malo cjenka sa prodavacem u njemackoj i nece tebi puno iz djepa izbiti... Ako vidis auto od 10 000€ lik ode po njega i spusti ga na recimo 9 500€ i kada ti ga doveze ide ti cijena 10 000 + 17% + 15% .. jos ako lik uvozi zna i na granici spustiti procjenu tako da ne vjerujem ako se bavi sa tim da ce tebe ostetiti. Uzme on sebi zaradu na samoj kupovini auta i na granici gdje se sa carinicima cjenka i dogovara.
 
Član
nisam kupac al samo me nako interesuje
bil moglo da kupac iz bosne nadje auto na netu i kaze tebi
 
Početnik
znaci moze i motor da se naruci
meni bi trebao ali sa papirima da bih mogao da namirim porez i carinu zbog atesta...itd
 
Član
jest da nije mjesto da to pitam ovdje , al me zanima koliko se stara vozila mogu uvoziti negdje sam cuo 10g , a neki opet govore 7g
 
Elko je napisao(la):
jest da nije mjesto da to pitam ovdje , al me zanima koliko se stara vozila mogu uvoziti negdje sam cuo 10g , a neki opet govore 7g

Pa govorili su da ce biti do 10 godina od Oktobra ove godine

Et jos ne znem jeli taj zakon usvojen

merdecesW126 je napisao(la):
znaci moze i motor da se naruci
meni bi trebao ali sa papirima da bih mogao da namirim porez i carinu zbog atesta...itd

Koji motor je u pitanju:icon_question:
 
Početnik
Audi_fan je napisao(la):
Elko je napisao(la):
jest da nije mjesto da to pitam ovdje , al me zanima koliko se stara vozila mogu uvoziti negdje sam cuo 10g , a neki opet govore 7g

Pa govorili su da ce biti do 10 godina od Oktobra ove godine

Et jos ne znem jeli taj zakon usvojen

merdecesW126 je napisao(la):
znaci moze i motor da se naruci
meni bi trebao ali sa papirima da bih mogao da namirim porez i carinu zbog atesta...itd

Koji motor je u pitanju:icon_question:



Mercedesov M117 (117.968) 5.6L?!
 
Top