Uvoz vozila iz Deutschlanda

Uvoz vozila iz Deutschlanda

merdecesW126 je napisao(la):
Audi_fan je napisao(la):
Elko je napisao(la):
jest da nije mjesto da to pitam ovdje , al me zanima koliko se stara vozila mogu uvoziti negdje sam cuo 10g , a neki opet govore 7g

Pa govorili su da ce biti do 10 godina od Oktobra ove godine

Et jos ne znem jeli taj zakon usvojen

merdecesW126 je napisao(la):
znaci moze i motor da se naruci
meni bi trebao ali sa papirima da bih mogao da namirim porez i carinu zbog atesta...itd

Koji motor je u pitanju:icon_question:



Mercedesov M117 (117.968) 5.6L?!



Jeli to od Dzipa motor??
Pitat cu?

Reci mi nov ili polovan i treba li ti ostala instalacija sto ide uz motor??
 
Član
m50b25 je napisao(la):
srdjo je napisao(la):
badboy je napisao(la):
17 % pdv + 15% carina

to zna vecina nas...
mene konkretno interesuje koliko on sebi uzima sto doveze auto do ovamo?...znaci jel ima neka odredjena cifra ili to zavisi od auta do auta?

Pa hebemu misha ne uzme preko 500€, neka se malo cjenka sa prodavacem u njemackoj i nece tebi puno iz djepa izbiti... Ako vidis auto od 10 000€ lik ode po njega i spusti ga na recimo 9 500€ i kada ti ga doveze ide ti cijena 10 000 + 17% + 15% .. jos ako lik uvozi zna i na granici spustiti procjenu tako da ne vjerujem ako se bavi sa tim da ce tebe ostetiti. Uzme on sebi zaradu na samoj kupovini auta i na granici gdje se sa carinicima cjenka i dogovara.

Neznam da li ce ti ga iko za 500€ dovesti u BIH. Samo za dovoz je potrebno za gorivo i putarine, u zavisnosti iz kojeg grada u njemackoj i u koji gard u BiH, i koje vozilo, u prosjeku oko 180-200€. Na to dodju jos troskovi za carinske tablice, ili ako se dovozi na normalnim tablama, osiguranje i porez.+ Troskovi prevoza do auta. Cesto se 2 puta mora ici do auta. Jednom pogledati i drugi put, posto pretezno ljudi prodaju odjavljeno auto, otici i dovesti auto. Cjene variraju mnogo, sve u zavisnosti od udaljenosti. Nakon sto se doveze auto u BiH, prodavac treba ponovu da se vrati u Dojcland;-) znaci + 60-100€.


Otprilike bih tih 500€ trebalo samo da se doveze u BiH, bez da prodavac ista na njemu zaradi. Uz malo srece mozda 400€.
 
Član
Mozda je off, al mene interesuje kad bi ja htio uvuc auto iz svicarske npr. ko ce odredit vrijednost auta dali odreduju u svicarskoj ili kod nas, sorry na off neznam gdje bi pito..:icon_smile:
 
mirzy je napisao(la):
Mozda je off, al mene interesuje kad bi ja htio uvuc auto iz svicarske npr. ko ce odredit vrijednost auta dali odreduju u svicarskoj ili kod nas, sorry na off neznam gdje bi pito..:icon_smile:

Vrijednost vozila vjerovatno se utvrdjuje u Svicarskoj
Ti gi kupis po stavljenoj cijeni

Samo dali ces sad ici direktno tamo pa uvesti ili ce ti neko uvesti to zavisi
 
Top