Uvoz volvo s40 1.9D 74kW 2002-2003 god. iz DE/NL, savjeti i preporuke?

Uvoz volvo s40 1.9D 74kW 2002-2003 god. iz DE/NL, savjeti i preporuke?

Član
Pozdrav,

planiram uvesti Volva S40 1.9D 74kW 2002-2003 godina, vrijednosti između 2.500 - 3.000 Eur iz Njemačke ili Holandije. Riječ je o modelu


Volvo-S40-2001.jpg


Pronašao sam nešto informacija sa drugih tema a ova mi je dosad najkorisnija (radi drugih članova također):

Eh ovako pozz drugari da se i ja nadovezem na ovu temu jer danas - sutra mozda nekom bude trebao koji savjet

Kao prvo prije 15-ak dana zaputim se za Njemacku i tamo kupim auto i evo vam moj savjet kako i sta u vezi papira koliko sta kosta itd.

1.- autobuska karta do Dortmunda u jednom pravcu 97 eura
2.- auto koje sam kupio u extra stanju bez feninga ulaganja 2500 eura i odmah od Dilera trazite 2 originalna racuna o kupovini vozila to ce vam ovamo trebat
3.- auto osiguranje 65 eura
4.- zooll tablice i zeleni karton 45.60 eura
5.- EUR1 obrazac 75 eura i on se ceka 2 dana
6.- tri tanka goriva 220 eura i ostalo mi je pola tanka da se mogu ovamo malo vozat 1600 kilometara
7.- vinjete kroz Austriu 10 eura i Sloveniju 15 eura
8.- dva tunela kroz Austriu 16.50 eura
9.- putarina kroz Hrvatsku 11 eura
sve ukupno do Bosne 3044 eura

E sad pocinje procedura i cijene kroz nasu Bosnu

1.- ulaz u terminal u Bosanskom Brodu 22 KM
2.- spedicija tj. prijava vozila 70 KM
3.- homologacija 260 KM
4.- carina i porez 1296.50 KM tu vam spediter uzima 100 KM za uslugu i carinici 100 za KAHVU koju nemojte biti ludi da je placate mene je sa tom KAHVOM i uslugom speditera kostalo 1296.50 KM
5.- registracija 506 KM
sve ukupno u Bosni izdataka i placanja 2154.50 KM

Ima nekoliko stavki koje me interesuju:

- Da li se uopšte isplati uvoziti auto ovog godišta i karakteristika iz druge zemlje (DE ili NL) iz vašeg iskustva s obzirom na fiksne troškove itd? Ja u svakom slučaju imam i pik.ba opciju ali moja finalna odluka teži ka uvozu.

- Ako neko ima savjeta na šta pripaziti kod kupovine ovog modela volva savjeti su više nego dobrodošli (koliko ja znam treba paziti na turbo punjač i semering izmjeđu mjenjača i motora te da im je to glavna boljka),

- Nemam namjeru previše tražiti 'cake' sa smanjivanje vrijednosti međutim zasigurno ne želim platiti ni frninga više nego što bi trebalo tako da bi savjeti na šta posebno treba pripaziti više nego od pomoći (upratio sam da EUR1 treba obavezno imati, da se sada plaća 3% umjesto 5% itd),

- Kakva su iskustva sa uvozom iz DE a kakva iz NL? Čuo sam da se S40 sastavljao u NL te da ti modeli nisu zadovoljavajuće kvalitetne i sl. Istina ili mit?:facepalm::)

Hvala unaprijed pravim znalcima!

LP,
Adi
 
BHT Ovisnik
Odmah da ti kazem da ti se NE isplati, ja sam svog isto volva doveo iz DE, a sada ih na piku imas mnogoo koji su relativno jeftini, pa sad ako ti se isplati ici riskirati onda idi, jer prvo sto auto vjerovatno nece biti kao na slikama, drugo imas troska samo da odes i vratis se 500€, + carina i pun vrag papira sto ti sve pise,a po piku ih ima i okolo po oko 8000km strasno dobrih
ovaj jest karavan,al ih ima i limuzina finih za fine novce da se ne isplati ici:
http://www.pik.ba/artikal/11004998/volvo-v40-1-9-d/

inace za auto kao auto sve preporuke, u mene je vec 3ci po redu v40
 
Član
Pozdrav drug,

hvala na brzom odgovoru i savjetima!

Jedan od razloga što me interesuje uvoz je i mali izbor na pik-u iskreno. Ipak ne govorimo o golfu i sl pa da imaš nekog izbora širokog već vidim 1998-2001 godišta, vrlo malo varijante auta crna boja koja mi se stvarno sviđa (teget na svakom koraku:confused: imam osjećaj). Ne znam, možda zvuči zahtjevno ali crna boja (ili druga tamnija a da nije teget)1.9D 74kW 2002-2003 je jedini preduslov a takvih na prste nabrojati možeš na piku.

Tvoj V40 je za pohvalu, vidi se da si radio screm i uložio truda i love naravno;)

LP,
Adi
 
BHT Ovisnik
e to ti isto ne bih predlozio hahah, mislim na crnu boju, u mene je bio savršen dok nije proveo koji mjesec ovdje u BiH, svaka packa se vidi, ljudi uzasni, grebu,udaraju, posebno i granje po putevima, sav se ispara, fin jedino kad ga tek operes, sad ne zato sto je u mene siva (mogao sam birati koju cu boju jer sam na novo lakirao) al mislim da im siva ljepse lezi i mnogo zahvalnija za odrzavati,a mogu ti reci da je ljeti drasticno ugodnije mi u sivom nego crnom jer crna opasno privlaci toplinu, ovo kazem iz iskustva jer sam imao crnog i sada sivog istog, drasticna razlika
moj prijedlog ti je ako mozes pogledaj malo na www.avto.net, mnogo ti je blize i drasticno manji troskovi da uvedes auto,prva stvar sto sa 100km mozes otici po auto i blizu ti je,sve da ne valja auto za 200km si otisao i vratio se kuci,jer sreca u njemackoj sam imao ujaka da mi pogleda bmw-a koji je na 15slika izgledao savrsen, kad je ujak dosao auto ne vrijedi u pola, a ovako da nemas nikog bezveze bi otisao. Usput i duplo manja kilometraza zbog goriva u slucaju da uzmes auto i manje cestarine, ja sam osobno u 6 ujutro otisao za Celje i do ponoci doveo auto u Mostar, a isao sam i u Frankfurt, razlika golema u troskovima, do njemacke ti samo karta u jednom smjeru kosta oko 160-180km... danas su u Sloveniji jako jeftina auta, pa pogledaj, cisto da se ne zaletis
 
Član
Da to je istina, kod mene je trenutno auto isto crne boje i kad ga operem 10ka čista ali sutra na suncu svaka ćiza' se ukaže:) Vidio sam da su sive varijante ok tako da neću bježati naravno od te boje jer vidim da je zahvalna što kažeš. Dobro ću još razmisliti o uvozu, slažem se da nisu previše skupi na bh oglasnicima jedino što ih je mali broj ali uz malo sreće i istraživanja, ko zna možda i nešto i pronađem. Imaću na umu i Slo, već sam malo gledao avto.net Poslao sam ti pm čisto da vidiš šta me interesuje.

LP,
Adi
 
Top