Uvoz motora u BiH

Uvoz motora u BiH

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Interesuje me kako se uvozi motor u bih?
kupio bi polovan skuter od 49 kubika 2002-2006 godiste i uvezao u bih.
eh kako to ide,carina porez i te gluposti ima li to?
prijatelj mi jedan rece da na polvone skutercice ne placa se to?malo mi nije logicno ali et.

da li postoji mogucnost da ga rasklopim prevucem u autu i sklopim i onda prijavim da sam ga uvezo i registrujem.
 
Ne znam kako ide za carinu i PDV, znam da nije ogranicena starosna dob motora, znaci nije vazna godina proizvodnje, svaki se moze uvesti i ocariniti... Imam jednog poznanika koji je prosli mjesec uvezo motor, Kawasaki 900ccm 97. god. i mora ga ocarinit i platit PDV ako ga zeli registrovati na nasim tablama, tako isto ce sigurno i za skuter biti, sumnjam da ces biti oslobodjen toga... I da ga rasklopis isto tako moras ocarinit na granici kad uvozis!!! Jedino da ne prijavis da imas ista, no to je na tvoju ruku hoce li te provjeriti ili nece!!!
 
Član
a mogu vozati skutercic na stranim tablama u bh bez problema?
to bi bilo extra,rasklopljenog ga dovucem i sklopim i to je to.
a ako ga rasklopljenog dovucem na 2 puta i prijavim oba puta da vozim motoric koji cu sklopiti hocu li moci onda ga registrovati?
 
Kad ovi vozaju auta na stranim tablama pa nemaju problema onda sigurno mozes i skuter!!! (nagadjam)

Sto se tice ovoga na koliko puta da uvezes, iskreno u to se ne razumijem, ima sigurno na forumu koji se razumiju vise, pretpostavljam da nema veze na koliko puta ti uvozis taj motor, ako ga budes vozio u autu na granicnom prijelazu vjerovatno ce ti traziti da carinis, jedino ako nema dobar izgovor kako da te puste da zelis samo motor vozati dok si ovdje pa ga vracas nazad, pa da te puste, a inace motor ako planiras ovdje ostaviti, na svoju odgovornost moras prelaziti granicu i reci da nemas nista za prijaviti!!!
 
Član
logicno bi bilo da se moze bez problema vozati sa at vozackom,isto kao i auto.
eh sad da li ga mogu dovuci u autu rasklopljenog na dva puta i reci necu da ga carinim jer je registrovan hocu ovakvog da ga vozim i to je to.
 
Ako ces tako onda nemoras na dva puta, nego jednom... Rodjaku je otac tako dovezao skutera davno prije 4-5 godina, bio motor registrovan u Njemackoj, i utovario ga citavog u auto, preko granice koliko se sjecam mada nisam 100% siguran, nije da odmah carinio, jer je vozan neko vrijeme na njemackim papirima pa onda ocarinjen i preveden na nase tablice, znaci bolje ti je odmah motor u jednom komadu uvesti, nego to rasklapanje tam-vam, mogu misliti da ces ga prodavati u dijelovima, jer ne vuces citav motor, pa te mogu zajebavat, ovako razjebi zadnje sjediste povadi sve stavi najlon da ti se prlja auto, i citav skuter strpaj i pokazi papire da je regan tamo i sve uredno, da hoces tu da vozas i valjda ti nece praviti problema...

Sad se sjeti, mnogo ljudi doveze motore preko ljeta na prikolicama na stranim tablama, vozaju se, pa vuku motor nazad, mislim da i ti isto mozes, samo ostavi motor, sumnjam da ce te pitati gdje ti je motor, i da te pita, reknes docu uskoro po njega nisam ga sada mogao povest bla bla bla!!"!!
 
Član
hvala na pomoci,
u svakom slucaju najjednostavnije je sa prikolicom,al nemam ni prikolice ni kuke na autu
 
Član
Ako ti je skuter gore registrovan dovuces ga i ovdje bez problema vozas na strane table al moras imat zeleni karton, punomoc, saobracajnu bla bla i sve sto ide uz to... a na granici ja mislim da ti nema sta trazit kad mu pokazes saobracajnu od motora i punomoc da ces ga legalno vozit...
 
Član
ahahhaa ma jok ba,nego mislio uzet 49ccm za tandrkanja po gradu al dabogda da roditelji dopuste motoric
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top