Uvoz iz Austrije

Uvoz iz Austrije

BHT Ovisnik
potpuno ista kao iz njemacke, slovenije i sl.
samo neznam kako ti se isplati osim ako imas koga, ja imam rodbinu u Insbrucku i Klangenfurtu i rodak stalno kupuje sebi auta u Njemackoj, voza malo u Aus i proda, od golfa 5-6, gti-a i tdi, audia, bmw 7 novije i M3... drama im skupa auta,osim kao sto rekoh ako vec imas necije,a princip ti je identican kao i druge drzave, isto je EU, imas temu od 20+ stranica
http://www.bhtuning.com/threads/uvoz-vozila-detaljno.60339/
 
Član
Ono sto mene interesuje konkretno je kupovina od fizickog lica.
U njemackoj znam da ima onih milion handlera turaka i arapa kojima odes i oni otkupe auto pa prodaju tebi (kroz papire samo) kako bi mogao dobiti racune i eur1 obrazac.

Interesuje me da li je u austriji ista metoda ili...

Ko izdaje EUR1 kod njih
 
Član
Sve je isto, isto te i izadje registracija i carina i porez ovdje, skoro smo 2 auta dovezli iz Austrije i registrovana su već i to je to. Oko obrazca se malo raspitaj, nisam baš siguran, išao je kolega po auta, nisam ja.
 
Član
Bas mi se juce javio jedan drug, funky clan foruma, doduse ne toliko aktivan. Nalazi se u becu i hoce da kupi auto, alfa je u pitanju, a prodavac fizicko lice, i problem mu je od papira samo euro1, ne znaju ga uputit gdje da ga izvadi. ja sam pricao malo sa svojim drugovima koji redovno dovlace auta iz austrije i uputili su ga u alfin ovlasteni servis vezano za euro1. Mada rekli su mi da u sloveniji ima covjek koji moze odraditi sve papire, nije mutljavina nego ima bas sve sto se toga tice, kod njega je euro1 60 eura, ja to nisam probao nego prenosim sta su mi rekli, kao taj je ovlasten za te stvari, sve sto se tice papira, konsultacija i ostalog, ali ja nisam uzeo br telefona, ali ako kome bude trebalo mogu pitat pa da posaljem
 
Član
Bas mi se juce javio jedan drug, funky clan foruma, doduse ne toliko aktivan. Nalazi se u becu i hoce da kupi auto, alfa je u pitanju, a prodavac fizicko lice, i problem mu je od papira samo euro1, ne znaju ga uputit gdje da ga izvadi. ja sam pricao malo sa svojim drugovima koji redovno dovlace auta iz austrije i uputili su ga u alfin ovlasteni servis vezano za euro1. Mada rekli su mi da u sloveniji ima covjek koji moze odraditi sve papire, nije mutljavina nego ima bas sve sto se toga tice, kod njega je euro1 60 eura, ja to nisam probao nego prenosim sta su mi rekli, kao taj je ovlasten za te stvari, sve sto se tice papira, konsultacija i ostalog, ali ja nisam uzeo br telefona, ali ako kome bude trebalo mogu pitat pa da posaljem
Upravo tako, i ovi moji su Eur1 odradili u SLO kod neke žene, smiješna cijena. Nemam kontakt, jbg, možda mogu nabaviti, ali ne večeras, a ni sutra.
 
Član
Mogu ja sutra u toku dana da vam javim sve, adresu, broj telefona i ostalo, ostao sam duzan i funkyu da se javim al nisam stigao vcrs
 
Top