Uvoz i carinjenje motocikla ?

Uvoz i carinjenje motocikla ?

Član
Motori nisu ograniceni ograniceni godinama za uvoz, tako da ti je samo bitno da ima odjavne papire i dalje ganjas normalno.... :)
 
Super Moderator
Da se moze cariniti, carinio bi ga i ovaj covjek sto prodaje.. Motor mora biti euro 2, i stariji motori se vise ne mogu uvoziti. Ove koje mozes uvesti placas na njih i carinu i porez kao i prije sto je bilo za auto jer su uglavnom iz japana. Skutere ne mozes vise cariniti ako nisu bas noviji tipa novi runner ili NRG.. isto tako i ove stare motore sto nisu euro 2 ne mozes uvesti
 
BHT Ovisnik
aha,to me zanimalo,jer sam znao da je prije bilo ovako nesto kao sto SKORA kaze,a za norme nisam znao, ona mi ne preostaje nego traziti GS-a nekog ovdje, vidim sada im je cijena oko 2000-2500, neznam da li ce im pasti kako zimi, vecinom su gore oko BL
 
Član
ako je motor sa svim kompletnim papirima, ono eto kao da je neko na godisnji dosao s motorom, u tom slucaju treba motor istjerat iz drzave pa ponovo uci,ali pri ulasku prijaviti da ce se carina raditi i uzet propratne papire u SLOVENIJI tj. izvoznica ...
e sad najbolje ti je nazovi carinu pa pitaj je li prolazi taj motor , znam i ja da se prije mogao uvest motor iz 1945 godine,al eto kao sto allroad kaze mozda su i tu uveli nesto da narod mogu zayebat
 
Član
sto se tice uvoza ne moze se uvesti svasta. drug imao ninju zx6r 98 godina i nije mogao da ga ocarini i proda ga za djelove. mislim da od 99god i mladji mogu ali i to zavisi koji je model. najbolje je broj sasije nazoves i kazu ti. tj nemoj da mislis mozes cariniti i briga te rece ti da mozes cariniti ali neces moci da dobijes homologaciju tako da nista od toga nema :)
 
Pozz ljudi, Imam motor iz Švicarske (nije EU), i uz njega samo saobraćajnu, da li ga mogu tako cariniti? Što se tiče tehničkog dijela, ispunjava sigurno pošto je 2003 godište..
 
Top