Uvoz felgi

Uvoz felgi

Član
E ovako,zanima me da li se placa carina na uvoz polovnih felgi,recimo da nadjem felge u srbiji ili hrvatskoj i odem po njih placam li carinu i ima li kakvih problema sa tim na granici? :icon_smile:
 
Član
Traze cesto porijeklo toga, moras dakle nabavit neki racun, tj da s prodavcem napravis kupoprodajni ugovor, sto je meni presmijesno al tako je. Al kao sto CoL3 rece, kad nadjes felge, za datu destinaciju nadji i vozaca busa i vidi s njim. Das mu 40, 50 maraka i mirna Bosna. Oni svaki dan prelaze te granicne prelaze i lako to s carinicima i zavrse. Ovako dodje skuplja pita neg tepsija...
 
Član
etno je napisao(la):
Traze cesto porijeklo toga, moras dakle nabavit neki racun, tj da s prodavcem napravis kupoprodajni ugovor, sto je meni presmijesno al tako je. Al kao sto CoL3 rece, kad nadjes felge, za datu destinaciju nadji i vozaca busa i vidi s njim. Das mu 40, 50 maraka i mirna Bosna. Oni svaki dan prelaze te granicne prelaze i lako to s carinicima i zavrse. Ovako dodje skuplja pita neg tepsija...
pa tako sam nesto i kontao za taj racun al vidim da se ne isplati,moracu ganjati nekog vozaca. hvala momci! ;)
 
Legend
Definitivno ti se najvise isplati busom, pocastis vozaca, granicari su svijesni da vozaci uvijek voze nesto "za sebe" i te pretince i ne gledaju, rijetko kad prave njima probleme, ali svakako da ti je bolje nego da ti ides po to, trosis gorivo, zivce, jos dok pocastis granicara, odulji se to bas :)
 
Član
Cesto je i problem da ti prodavac ne moze garantovati tako kupo-prodajni ugovor, jer nema racun za felge, ako su starije i to. Tako da nadji pouzdanog vozaca, i problem rijesen na najbolji moguci nacin...;)
 
Član
vidjecu jos isplati li mi se to uopste,ganjacu do proljeca ovdje felge pa cemo vidjeti,ako ne nadjem nista sto bi mi se svidjelo onda cemo nesto smisljati,ovo sam pitao cisto da provjerim sta i kako,jer sam vidio na njuskalu recimo par finih felgica a cijena mi odgovara :icon_smile: Vidjecemo sta ce biti :D
 
Član
a zasto ne odes kupis felge i stavis ih na auto i normalno kazes na granici kupio sam felge a ove vracam kuci. ja sa ih vozao za Srbiju tamo vamo niko nije pravio problem ndok ce hrvati vjerovatno praviti problema jer njima smeta sto ikako i ulazimo u hr...
 
Top