Uvoz automobila..pomoc

Uvoz automobila..pomoc

Član
Pozdrav
Zelim da kupim automobil koji bih uvezao u BiH,ali sam se suocio sa par problema
Auto bi trebalo da bude do 5000 eura.Da li novi zakon dozvoljava sada uvoz samo Euro 4 standarda?
Nasao sam preko mobile.de web stranice auto koji mi se svidja,ali nazalost imam par problema.
Auto kosta 5000 euro! Zanima me,da li ja kao Bosanac imam pravo da platim iznos bez PDV 17%,jer cu isti platiti na carini kod nas 19%?
Koliko je maksimalni rok da "izvucem" auto iz Njemacke u Bosnu? Npr.mislim pri tome posto ovdje trenutno radim:da li mogu auto imati ovdje do augusta i onda ga prebacit u BiH? Da li onda moram placat nesto exsta,ili kako to vec funkcionise.
Na sta moram paziti prilikom uvoza u Bih? Orijentalno koliko bi me sve to kostalo,ako auto ovdje kosta 5000Euro?
Svaka insformacija je dobrodosla.Unaprijed zahvalan,Senaid
 
Član
Po novom zakonu mozes uvesti samo auto sa euro 4 normom, znaci otprilike 2004/2005 pa nadalje...
Placas porez samo 17%, to ide kataloska procjena vozila i koliko placas.
A nista neces dodatno placati ako sad uvezes ili kasnije. Dal on stojao tamo ili ovdje isto je.
Porez do euro 3 norme, evo npr. za Pasat 5, kostao je do 1.500KM, sa svim sitnicama ostim poreza 17%.
 
Član
Hvala
Ovo sa cekanjem mnislio sam na taj porez? Placam li ja njega ovdje npr kad uzimam auto jel placam bruto ili neto?
Pozdrav
 
Član
Zavisno od toga koje je auto, vrlo vjerovatno ces morati platiti i carinu jer neces moci dobiti eur1 obrazac
Bar koliko sam ja upratio citajuci :D
Provjeri dobro, najbolje da kontaktiras nekog speditera u BiH pa da znas otprilike koliko bi bilo
 
Član
Pozdrav. Novi sam na forumu. Prijavio sam se ovde, treba mi par savjeta oko uvoza automobila iz EU. Ovako planiram uvesti auto iz Italije. Zanima me procedura oko certifikata Eur 1. I jos planiram kupiti od fizickog lica auto,sta uraditi fa ne placam carinu. U slucaju da nadjem covjeka sa povlasticom,noze li se voziti auto na njegovo ime,ibda li trebaju neka posebna odobrenja. Lijep pozdrav.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 
Top