Uvoz auta, porez i carina/procjene?

Uvoz auta, porez i carina/procjene?

Član
ermin_tz je napisao(la):
da i ja pitam nesto :) interesuje me mozel se zavrsit sve ovdje ako npr auto je doslo iz njemacke ii tu je vlasnik auta ali tamo nije nista odradjeno tj odjava i sve ostalo sto ide uz to ?? tj imam auto radi se o OPEL OMEGA C 2002 godiste 2.2 dti na njemackim tablicama i vlasnika tu mozel se to sve zavrsit bez tog da se to auto vraca nazad u njemacku hvala i pozdrav

Evo ja sad s car. terminala...

Slicna situacija kao sto si naveo, auto doslo iz Njemacke na njihovim tablicama covjek zivi u Njemackoj al imas nase drzavljanstvo i na njemu je auto. Morao sam vratit auto na neki grancni prijelaz (nisam ja isao, ovaj covjek iz spedicije sve zavrsio) dobio paprire na granici. Sad ja moram vratit tablice gore da se auto odjavi i da mi posalju EURO 1 obrazac. Onda ide dalja procedura do toga jos nisam dosao :D

0g1 je napisao(la):
Nazovi carinski terminal i oni ce ti rec. . . .
Ja sam tamo provjerio kada sam htio kupovat auto
ide po katalogu nekom i jos par stvari godina kilometraza
paket opreme stanje auta al oni ti preko tel mogu rec
odplirike cijenu svega toga

Ja sam zvao carinski terminal u sarajevu . . . ti nazoves koji ti je najblizi ili ovaj svejedno

Nista ti oni ne mogu reci dok ne dodjes s papirima do njih i koliko je sposoban taj sprediter da to zavrsi... ako ide po katalogu a auto full (kao sto je u mom slucaju) onda si donji... to se da cariniku na kafu ili spediteru i on uzme najjeftni model, servisna knjiga ovjerena od prvog dana meni su rekli da je 800 KM dadzibine manje, EURO 1 obrazac ako nemas umjesto 6% ide na 17% ja mislim...
 
Član
Armine, u pravu si kad kažeš da prvo nađe mjesto gdje se auto može cariniti prema fakturi, odnosno cariniku nešto na kavu, i auto ti carini prema računu iz Njemačke. (tu možeš uštedjeti).
-Auto Njemačkih tabla se nemora vraćati u Njemačku, nego baš to što kažeš, na granični prijelaz, i prijaviti ulaz automobila u BiH, e zatim ti šalješ tablice za Dojčland da prodavatelj, ili netko treći vrši odjavu.

Carina je 3% ukoliko imaš EUR1, a ukoliko ga nemaš, carina ti je 16% provjereno!
 
Yellow je napisao(la):
Armine, u pravu si kad kažeš da prvo nađe mjesto gdje se auto može cariniti prema fakturi, odnosno cariniku nešto na kavu, i auto ti carini prema računu iz Njemačke. (tu možeš uštedjeti).
-Auto Njemačkih tabla se nemora vraćati u Njemačku, nego baš to što kažeš, na granični prijelaz, i prijaviti ulaz automobila u BiH, e zatim ti šalješ tablice za Dojčland da prodavatelj, ili netko treći vrši odjavu.

Carina je 3% ukoliko imaš EUR1, a ukoliko ga nemaš, carina ti je 16% provjereno!

eur1 obrazac mozes dobiti samo kad kupis u auto kuci ili mozes ga negdje izvaditi cak i ako kupis na pijaci u njemackoj?
 
Pozdrav ljudi, novi sam al' se nadam da nisam pogrijesio temu...

Zanima me moze li se unaprijed dati neka "odokativna" procjena koliko bi iznosila carina za neko auto koje se uvozi?

Planiram ovo da uvezem http://suchen.mobile.de/auto-inserat/peugeot.307%20hdi%20110.hagen/160095531.html?lang=en&pageNumber=4&__lp=7&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minPrice=2000&maxPrice=3001&ambitCountry=DE&zipcode=59846&zipcodeRadius=100&transmissions=MANUAL_GEAR&features=METALLIC&negativeFeatures=EXPORT&colors=BLACK&colors=RED&colors=SILVER&emissionClass=EURO3&categories=Limousine&tabNumber=1

Pa me zanima mozete li mi dati neku procjenu troskova? Hvala.
 
Top