Uvoz auta - lopovluk sta raditi?

Uvoz auta - lopovluk sta raditi?

Eh da podjelim s vama jednu jako tesku situaciju u kojoj se nalazim. Radi se o tome da sam kupio Fiat Punta iz Slovenie i uredno ga sve dovukao kuci , medjutim kad sam otisao da uradim homologaciju ispostavilo se da je u njemu Euro2 motor . Prije kupovine i svega covjek koji je prodavao je garantovao da je euro 3 poslije toga sam ga i poslao da uradim taj neki djavo u FIAT-u da provjeri da li je stvarno , on je kao to uradio , tamo vamo gore dole jos neki ljudi su gledali auto i svi su govorili da je euro 3 . Takodje prodavac je tvrdio da je auto uredno odrzavano i da ima servisnu knjigu kao i da je auto 2001 godiste medjutim u servisnoj zadnji datum servisa je 2003 godina i ima neke racuncice od 2010godine i prava godina auta je 2000. samo sto je u 2001 prvi put registrovan . Potrosio sam pare na uslugu , na homologaciju , gorivo , putarine i tablice to znam da sam popusio to mi niko ne moze vratiti , a za auto sad radimo na tome da vratimo auto vlasniku al opet je to naravno sve proces i covjekova dobra volja da li ce mi vraitit pare . Neki ljudi vec tatini poznanici (jer to tata sve devera vecinom) su vec zvali i bilo je malo pretnji pa je kao nesto rekao da ce vratiti pare . Ja sam malo skeptican sto se tice toga pa me zanima da li se iko nasao u slicnoj situaciji ili je cuo ovakve price . Najveci problem ovde kod mene je ako se nista ne rijesi oduzet ce mi auto i izrezati ga u djelove jer smo vec napravili papire na carini i zna se za auto
 
Član
Koji je motor u pitanju mozes li mi reci...a na PM mi napisi broj sasije,da provjerim ako mognem...
Moj prijatelj jednom dovukao focus karavan dizel i nije prosao homologaciju,i sredi nekako da udje u drzavu bar na otpad da ga proda...to si trebao i ti sa brojem sasije zvati carinu i upitati,tako smo mi jucer zvali za jednu Lanciu jtd motor,ali odustali smo jer joj je istekao TUV pa moram na prikolicu,pa skuplja pita nego tepsija...
 
Sve smo mi vec provjerili jer smo uradili homologaciju i ljudi su sve napismeno dali , motor 1.2 16v onaj od 80ks , ja sam nasao onaj spisak euro3 auta i nema ovog broja na spisku ono nesto 188
 
Član
Ne razumijem najbolje,gdje je uradjena homologacija?
Pitat cu prijatelja,na cemu je on zapeo bio...
 
Vazi , tata radi inace na carinskom terminalu u tim je vodama al et nema iskustva sa ovakvim situacijama , nadam se da ce nam covjek izaci u susret i vraitit pare inace smo na je ba li :lol:
 
Član
Nije to teška situacija nego vjerovanje ljudima...znaš onaj vic kad su igrali karti na povjerenje, a kad je Mujo to skontao...kad je njega karta krenula.

Provjeru vršiš u BiH, da li kod ovlaštenog zastupnika koji ti izda potvrdu napismeno za konkretan broj šasije ili eventualno u tom centru za homologaciju...to ljudi gledali i govorili...to on provjerio u Fiatu...to je toliko neozbiljno od tebe da je naprosto teško povjerovati...još fiat grupacija ima taj ePER online pa možeš svašta nešto u njemu provjeriti, još imaju kodovi motora koji su euro 3, a koji na autu pišu na identifikacijskoj pločici...
 
sve znam ebi ga tata je to rijesavao i na povjerenje je bilo , posebno jer je kao auto bilo 2001 godina pa smo mislili da je euro3
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
sve znam ebi ga tata je to rijesavao i na povjerenje je bilo , posebno jer je kao auto bilo 2001 godina pa smo mislili da je euro3

http://www.bhtuning.com/fiat-punto-kupovina-t-71015.html

Je li odavde išlo, preko "prijatelja"?

Jbt, tačno danas nemaš ni prijatelja, ni poznanika, ni nikog od povjerenja, a još mi čudno da se to dešava tebi, jer sam primjetio da ni ti nemaš ni u koga povjerenja, zar nisi mogao malo i na starog uticati?
Pitanje je baš šta se može uraditi u ovoj situaciji, a i velika škola za druge, na žalost, za vas najveća škola.
Ako već kažeš da je došlo do nekih "pregovora" za povrat para, ja bih išao u tom smjeru, nije SLO preko svijeta.:icon_mad:
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
sve znam ebi ga tata je to rijesavao i na povjerenje je bilo , posebno jer je kao auto bilo 2001 godina pa smo mislili da je euro3

PRoblem sa Slovenijom je taj što su oni od 2004. godine u EU...u Njemačkoj npr. takav Punto bi bio euro3...to ljudi ne znaju baš, a i Slovenija blizu, pa se zalete...
 
BHT Ovisnik
poznanstvo i povjerenje je druga stvar,sve sto ti je trebalo je samo njemumint posla da ti posalje broj šasije i da ti samo odes do FIAT-a s br. sasije i sve ti kazu,ja sam tako i za volva uradio kada sam uzimao,sad probaj vuci neke veze i vezice,znam da je cak netko i od forumasa pisao da je cak starije auto uveo pod euro3 motor,znam da je iz sarajeva,a da je to radio ovdje oko Širokog;)
 
Ja sam se opekao a evo sad je i tata sto se tice toga , ja sam pokusao uticati , davao mu svojih para da kupimo ovde auto al djaba on se nesto nameracio i eto kako nam servirase . Jos su mu gore u Sloveniji "prijatelji" pregledali auto i svak kao svakom na povjerenje . Auto jeste u izvrsnom stanju al razlicite su price ispricane . Nije niko sa foruma od tate su to neki pajdasi , ni ja sam ne znam kako se to sve izdesavalo a da se nije provjerilo kako treba. Al kao sto rekoh to je sve najvise zbog godine jer su 2001 99% punta euro3
 
Top