uvoz auta iz amerike

uvoz auta iz amerike

Član
Ima li neko da zna kako mogu uvezati auto iz amerike.Naime imam neku rodbinu u americi koja bi mi htela da posalje auto.Raspitivao sam se al nisam ni od koga dobio neki malo precizniji podatak PA MOLIM DA SE JAVI NEKO AKO SE SUSRETAO SA TIM,IL AKO ZNA KAKO IDE TAJ PROCES OKO CARINE!
UNAPRIJED HVALA!!!;):icon_question:
 
Početnik
Ja msm da moze ali problem je sto ce te ispasti skuplja pita nego tepsija jer bi morao na njemu morao mijenjati more stvari da bi prosao homologaciju.Do unazad 1-2 godine moglo je se sta si htio ali vise nemoze. ;)
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
Ja msm da moze ali problem je sto ce te ispasti skuplja pita nego tepsija jer bi morao na njemu morao mijenjati more stvari da bi prosao homologaciju.Do unazad 1-2 godine moglo je se sta si htio ali vise nemoze. ;)
da ako je u pitanju mercedes , audi ili neko auto iz europe pa na njima se da uskladiti sve oko kocnica, svjetala satova... a ako je vw iz mexica ili neko americko auto nemoze se uvoziti
 
Početnik
scorpio je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
Ja msm da moze ali problem je sto ce te ispasti skuplja pita nego tepsija jer bi morao na njemu morao mijenjati more stvari da bi prosao homologaciju.Do unazad 1-2 godine moglo je se sta si htio ali vise nemoze. ;)
da ako je u pitanju mercedes , audi ili neko auto iz europe pa na njima se da uskladiti sve oko kocnica, svjetala satova... a ako je vw iz mexica ili neko americko auto nemoze se uvoziti
Aham,to nisam znao.Thx na infu ;)
 
BHT Ovisnik
u mene je za nase trziste pa stalno svijetle bocni zmigavci,nisam imao problema,od kolege gazda uveo iz amerike xc60 (ne ove godine) i kaze bas zato ga doveo jer se i tamo i vamo proizvodi u istoj tvornici,da nije imao nikakvih procedura
 
Auto iz amerike se ne moze uvesti u bih, prije je moglo ali po novom zakonu vise ne...jedni su probali uvesti bmw X5 i nije moglo
 
Član
da al ja ovde vidjam svaki dan sve vise vozila iz amerike,al auto sto sam ja mislio kupit nije americko?
 
Top