"uspori zbog nas koji te volimo"

"uspori zbog nas koji te volimo"

Član
poucan je video,znam kakva budala vozi gledano sa svog mjesta,a neznamo kakva budala vozi u susret,da je bolji zakon i strozije kazne manje bi svega bilo,vozis u pijanom stanju jedva gledas,zaustave te dadnes cvaju kao da te nisu ni zaustavili,ne razmisljaju sta se moze desit mislim na nasu policiju
 
gledao milion puta ,i kazem necu nikad vise vozit brzo,kad sjednes u auto drugacije misljenje,osjecaj...vjerujem da svi imaju neki osjecaj "ma nece se to desit meni,to sam ja " al nikad se ne zna...vozim 3 godine auto,vozio po gradovima,selima,popusio kaznu u evropskoj uniji :) (stime se ponosim) :) ,nema dana kad ne udjem u auto...
A kad bas ocu da divljam (a nemogu iako je dizel :) ) odem na poligonu i idem bocno,nadjem neko bure,flasicu,parkiram se izmedju,zaletim se kolko mogu pa u krivinu pod rucnom,sve dok mi se ne pocne mantat u glavi il dok me ne zaboli biceps od rucne :)
 
Član
Preko 130 pa sve do 280km/h vozim samo kad igram sinov PS. Mimo toga vozim ko baja. Kao što sam naveo ludirao sam se i bezveze stavljao glavu u torbu. Onaj gore mi je slao upozorenja i napokon sam naučio lekciju.
Jeftino samo tako. Volio bih da je i sa drugima isti slučaj.
Ponekad dok vozim počnem razmišljat o drugim stvarima, a ne o vožnji. I tad znam ubrzati jednostavno me prenese i dok skontam kojom brzinom vozim na kočnicu, stanem negdje sa strane i saberem misli.
Imam iz sebe preko 300.000km i dan danas mi se podlijepi poneka greška. Tad mi na pamet padne činjenica iz neke emisije sa ZDF da u stvari preko 85% nesreća su u biti izazvane time što je neko pogrešno procijenio situaciju precijenjujući sebe ili vozilo.
Poznanik je na dionici od Ilijaša ka Tuzli započeo preticanje nekog kombija sa novim (oko pola godine starim) BMW-om sa 200 i kusur konja. Kad je bio u traci za vozila iz suprotnog smjera motor mu je počeo da kašljuca i naglo se ugasio.
Iz drugog smjera je naišao šleper sa kontejnerom (min 24T). Da zlo bude veće vozila koja su vozila iza njega su se privukla kombiju tako da se nije mogao ni vratiti u svoju traku i sve što je mogao učinit je da koči i da se moli.
Došlo je do manjeg sudara na šleperu samo izgrbani odbojnici, a na BMW-u maska, hauba, hladnjak, farovi neka elektronika i brdo neke sitnjurije. Sve u svemu oko 5.500€ štete.
100% ispao kriv, platio kaznu, mada mu je BMW priznao skoro svu štetu jer je vozilo bilo uredno servisirano i kvar je bio fabrički(neki senzori nisu radili).
Poslije toga je kupio neki Hjundai đip i prodao bembaru i sad kaže da jedino za nevolju traktore i zaprege pretiće.
 
Top