Uskoro Novi Mercedes Ml

Uskoro Novi Mercedes Ml

Član
auu, dobar...


kako god okrenes sve zavisi sta ko hoce... meni je cayenne pored ML-a tijesan unutra ali ML nema vozne karakteristike kao porsche.... q7 mi je najljepsi SUV ikad napravljen itd... :) o ukusima se ne raspravlja...
 
Član
Mene samo nervira sto su sve nove masine sa jakim motorima automatici, koliko god dobri bili ti menjaci nije to to kad vozis po krivinama, ne mozes da osetis auto...
 
Član
Novi, bas brzi auti su prebrzi da bi ih rucno saltao, a "automatici" donose velike prednosti i u brzini danas, da bi ih se zanemarilo.
 
Član
Slazem se sa tobom boki, na pravcu ce sigurno taj menjac bolje da salta nego ja, ali nije isto kad ti vratis iz 4. u 3. udjes u krivinu i pun gas, i kad udjes sa automatikom recimo u 4. i popustis gas a on presalta u 5.
 

MTR

Član
dellas je napisao(la):
Slazem se sa tobom boki, na pravcu ce sigurno taj menjac bolje da salta nego ja, ali nije isto kad ti vratis iz 4. u 3. udjes u krivinu i pun gas, i kad udjes sa automatikom recimo u 4. i popustis gas a on presalta u 5.

to se ne desava , ne znam koji si vozio , a vec preko 7-8 godina skoro svi automatici nude opciju rucnog saltanja , tj blokiranja u jednoj od brzina . Takodje , Mercedes vec odavno ima pametne mjenjace koji ti na nizbrdici nece presaltat u visu pa da moras kompenzirat brzinu sa kocenjem niti ce na uzbrdici saltat u vecu na manjem broju obrtaja pa da se i motor i mjenjac opterecuju bezveze .

U automobilskom inzinjerstvu je vec dugi niz godina opste poznato da je za svako auto sa preko 170 KS optimala automatski mjenjac , dobro danas je ta granica malo pomjerena zbog drugacije tehnologije materijala ali opet kazem automatik je optimalno rjesenje za jaca auta ;)
 
Član
automatik rulez... ko ce se auto od 2 i po tone i 300 konja saltati manuelno.. ako hoces malo samo ga prebacis na manuelni nacin rada i to je to...
 
Top