usisna grana

usisna grana

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ev jedna radena maloprije pa da reko da raja vidi kako izgleda zaprljana usisna grana kog golfa 4
 
ah jbt zar to tako strasno izgleda :icon_question:
pretpostavljam da je dizel :D
reci mi zbog cega je dovukao auto,znaci kakvi su "simptomi" tog zacepljenja,znam da slabije vuce,imal jos nesto :icon_question:
 
Član
klasika kad zakucava turbina i kad nece da vuce na 3000 obrtaja skidanje usisne i turbine rastavljanje i ciscenje i selovanje
 
Član
:lol: takva je kod mene bila :lol: citav dan sam je cistio i opet nisam dobro pa morao ponovo :lol: koliko god si mu naplatio malo je za taj posao ;)
 
adohera je napisao(la):
:lol: takva je kod mene bila :lol: citav dan sam je cistio i opet nisam dobro pa morao ponovo :lol: koliko god si mu naplatio malo je za taj posao ;)

to ti inače uopće nije teško očistiti,skineš usis granu,malo odmašćivaća i peračem opereš ako neće odjednom otići,opereš dvaput i stvar rješena.
To je sasvim normalna pojava na turbo dizel motorima sa Egr ventilom,svaka turbina pušta malo ulja kroz osovinu (mora radi tolerancije ležaja zbog velike brzine vrtnje) i usisna grana je puna ulja i tu onda nastupa egr ventil, tj.kad se otvori i ispušni plinovi dospiju u usisnu granu,čađa se zaljepi na ulje i rezultat je kao ovaj na gornjoj slici.
Pravom majstoru to nije puno posla,laicima izgleda teško,malo teže je to napraviti na Renaultovom motoru 1,5 dci zato jer usisna grana je dio glave pa treba skinuti glavu ako hoćeš dobro očistiti,a ostali motori,ja to rješavam bez imalo muke.
Inače,da se zablokirati egr ventil...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top