Usis Zraka !??

Usis Zraka !??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovako moji bhtuningasi :cool: Imam pitanje za sve koji se razumiju u to -

Znaci skoro promijenio na autu prednju karambolku e sad posto ova nova karambolka ima vise otvora na sebi i na lijevoj donjoj strani tacno gdje je usis za zrak motora je otvor koji tacno dolazi na usis , znaci sad je usis direktno izlozen vodi , kamencicima i ostalim belajima samo ima sitna mrezica preko otvora ..
Dok je na staroj stock karambolki usis bio zasticen iza karambolke ..
Sad me zanima jeli to moze naskoditi motoru ili bilo cemu pa da trazim neko rijesenje , vec sam presao 1500 kilometara tako i nista cudno nisam primjetio na autu..
 

MTR

Član
bmw 330d je napisao(la):
Ovako moji bhtuningasi :cool: Imam pitanje za sve koji se razumiju u to -

Znaci skoro promijenio na autu prednju karambolku e sad posto ova nova karambolka ima vise otvora na sebi i na lijevoj donjoj strani tacno gdje je usis za zrak motora je otvor koji tacno dolazi na usis , znaci sad je usis direktno izlozen vodi , kamencicima i ostalim belajima samo ima sitna mrezica preko otvora ..
Dok je na staroj stock karambolki usis bio zasticen iza karambolke ..
Sad me zanima jeli to moze naskoditi motoru ili bilo cemu pa da trazim neko rijesenje , vec sam presao 1500 kilometara tako i nista cudno nisam primjetio na autu..

Spucaj K&N i no problemos
 
Član
MTR je napisao(la):
bmw 330d je napisao(la):
Ovako moji bhtuningasi :cool: Imam pitanje za sve koji se razumiju u to -

Znaci skoro promijenio na autu prednju karambolku e sad posto ova nova karambolka ima vise otvora na sebi i na lijevoj donjoj strani tacno gdje je usis za zrak motora je otvor koji tacno dolazi na usis , znaci sad je usis direktno izlozen vodi , kamencicima i ostalim belajima samo ima sitna mrezica preko otvora ..
Dok je na staroj stock karambolki usis bio zasticen iza karambolke ..
Sad me zanima jeli to moze naskoditi motoru ili bilo cemu pa da trazim neko rijesenje , vec sam presao 1500 kilometara tako i nista cudno nisam primjetio na autu..

Spucaj K&N i no problemos

A po cemu je K&N Tako dobar posto sam slabo upucen u to .. a negdje sam procitao da se ne mora vise mjenjati jednom kad ga ugradis dali je to istina >
 
Početnik
izvadis ga kad ti se cefne, malo ispuses zrakom i to je to, a moze trajati vjecno, a sto se tice usisne cijevi mislim da ona u sebi ima zastitnu mrezicu, tako da i ako bi nesto kojim slucajem proslo kroz filter, sumnjam da bi kroz to...
pozz
 

MTR

Član
otidji na www.knfilters.com i malo se uputi , da ne bi duzili ovdje , mrva na gasu jace ( mozda kod tebe i vise jer imas kubika ) svakih 50000 km izvadis , operes , osusis i ponovo vratis , ima tu na forumu topic pa prosvrljaj . Ja sam to imao na par auta razlika je samo koliko ti auto ima kubika , sto vise bolje .
Meni je najbolji bio na Audiju 2,3 , brate ko formula , hem motor petak sam od sebe ruci hem usis dreci , jao ko boing da je slijeto niz Ivan kad ofurim .
 
Član
zmayich je napisao(la):
izvadis ga kad ti se cefne, malo ispuses zrakom i to je to, a moze trajati vjecno, a sto se tice usisne cijevi mislim da ona u sebi ima zastitnu mrezicu, tako da i ako bi nesto kojim slucajem proslo kroz filter, sumnjam da bi kroz to...
pozz

Pa ima pratio sam usisno crijevo i dolazi do kao malog hladnjaka tako izgleda jbg kad se ne razumijem i nemoze nista proci samo kontam voda i prasina da nece smetati ..

e onda cu morati ugraditi taj K&N jer i original filter nije bas jeftin pa bolje onda to . ;)
 

MTR

Član
bmw 330d je napisao(la):
zmayich je napisao(la):
izvadis ga kad ti se cefne, malo ispuses zrakom i to je to, a moze trajati vjecno, a sto se tice usisne cijevi mislim da ona u sebi ima zastitnu mrezicu, tako da i ako bi nesto kojim slucajem proslo kroz filter, sumnjam da bi kroz to...
pozz

Pa ima pratio sam usisno crijevo i dolazi do kao malog hladnjaka tako izgleda jbg kad se ne razumijem i nemoze nista proci samo kontam voda i prasina da nece smetati ..

e onda cu morati ugraditi taj K&N jer i original filter nije bas jeftin pa bolje onda to . ;)

Ma jaro da to nije otvor sto vodi zrak do Intercoolera , prati crijeva pa vidi , zrak usisava prema filteru ispred motora direkt a ne dole u karambolki .
 
Član
MTR je napisao(la):
bmw 330d je napisao(la):
zmayich je napisao(la):
izvadis ga kad ti se cefne, malo ispuses zrakom i to je to, a moze trajati vjecno, a sto se tice usisne cijevi mislim da ona u sebi ima zastitnu mrezicu, tako da i ako bi nesto kojim slucajem proslo kroz filter, sumnjam da bi kroz to...
pozz

Pa ima pratio sam usisno crijevo i dolazi do kao malog hladnjaka tako izgleda jbg kad se ne razumijem i nemoze nista proci samo kontam voda i prasina da nece smetati ..

e onda cu morati ugraditi taj K&N jer i original filter nije bas jeftin pa bolje onda to . ;)

Ma jaro da to nije otvor sto vodi zrak do Intercoolera , prati crijeva pa vidi , zrak usisava prema filteru ispred motora direkt a ne dole u karambolki .

Druze moze biti da je to onda , sta cu kad se slabo kontam u mehaniku ... u tom slucaju moze li nastati neki problem ?
 

MTR

Član
bmw 330d je napisao(la):
MTR je napisao(la):
bmw 330d je napisao(la):
zmayich je napisao(la):
izvadis ga kad ti se cefne, malo ispuses zrakom i to je to, a moze trajati vjecno, a sto se tice usisne cijevi mislim da ona u sebi ima zastitnu mrezicu, tako da i ako bi nesto kojim slucajem proslo kroz filter, sumnjam da bi kroz to...
pozz

Pa ima pratio sam usisno crijevo i dolazi do kao malog hladnjaka tako izgleda jbg kad se ne razumijem i nemoze nista proci samo kontam voda i prasina da nece smetati ..

e onda cu morati ugraditi taj K&N jer i original filter nije bas jeftin pa bolje onda to . ;)

Ma jaro da to nije otvor sto vodi zrak do Intercoolera , prati crijeva pa vidi , zrak usisava prema filteru ispred motora direkt a ne dole u karambolki .

Druze moze biti da je to onda , sta cu kad se slabo kontam u mehaniku ... u tom slucaju moze li nastati neki problem ?

ma ne sekiraj se nista , vod zraka za Intercooler i treba da bude tu kako bi doveo sto vise hladnog zraka na hladnjak ( hladniji zrak - veca gustina-vise zraka u motoru-vise snage ) .

Nadji na Youtube snimke sa Narda i pogledaj kako ubacuju led ispred intercoolera .
 
Član
ako je to dovod sto ti kazes onda mozes napraviti belaj da te sve zaboli
mozes napraviti takozvani hidro udar a on ti je nesto naj opasnije za motor
 
Član
MTR je napisao(la):
bmw 330d je napisao(la):
MTR je napisao(la):
bmw 330d je napisao(la):
zmayich je napisao(la):
izvadis ga kad ti se cefne, malo ispuses zrakom i to je to, a moze trajati vjecno, a sto se tice usisne cijevi mislim da ona u sebi ima zastitnu mrezicu, tako da i ako bi nesto kojim slucajem proslo kroz filter, sumnjam da bi kroz to...
pozz

Pa ima pratio sam usisno crijevo i dolazi do kao malog hladnjaka tako izgleda jbg kad se ne razumijem i nemoze nista proci samo kontam voda i prasina da nece smetati ..

e onda cu morati ugraditi taj K&N jer i original filter nije bas jeftin pa bolje onda to . ;)

Ma jaro da to nije otvor sto vodi zrak do Intercoolera , prati crijeva pa vidi , zrak usisava prema filteru ispred motora direkt a ne dole u karambolki .

Druze moze biti da je to onda , sta cu kad se slabo kontam u mehaniku ... u tom slucaju moze li nastati neki problem ?

ma ne sekiraj se nista , vod zraka za Intercooler i treba da bude tu kako bi doveo sto vise hladnog zraka na hladnjak ( hladniji zrak - veca gustina-vise zraka u motoru-vise snage ) .

Nadji na Youtube snimke sa Narda i pogledaj kako ubacuju led ispred intercoolera .

Ok onda samo da utvrdim jeli to od intercoolera i ne brinem nista ...

pozdrav hvala za pomoc ..
 
Zerr je napisao(la):
ako je to dovod sto ti kazes onda mozes napraviti belaj da te sve zaboli
mozes napraviti takozvani hidro udar a on ti je nesto naj opasnije za motor

uff to je hebeno, tako je moj buraz jos prije 5-6god sa Renaultom 25 proletio kroz veliku lokvu vode na cesti i voda usla kroz usis u motor.. i rezultat je bio to da su popucali svi klipovi, cilindri i glava motora izmedju svakog ventila.. :icon_eek:

moje misljenje, ako je to usis, rjesavaj ili da stavis K&N koji ce biti malo navise gore kod motora ili da to crijevo premjestis negdje drugo.. a ako je hladjenje za intercooler onda je okk..
 
Član
Zerr je napisao(la):
ako je to dovod sto ti kazes onda mozes napraviti belaj da te sve zaboli
mozes napraviti takozvani hidro udar a on ti je nesto naj opasnije za motor

Pa zato brinem , auto trenutno niko ne vozi pa cim dodem kuci valja mi to provjeriti sa nekim majstorom.
Uglavnom taj usis je iza karambolke skroz dole i ide navise i dize se u visini sa motorom i dolazi do tog malog kao hladnjaka(tako mi izgleda) i od njega idu crijeva dalje.
 
Član
kamencici nece uci, ali prasina i voda unistavaju motor, usis premjesti u unutrasnjost haube s tim da ga zastitis od toplog zraka motora ( ovo pisem pretpostavljajuci da imas gljivu )....

Ako nemas gljivu, nego obicni usis, znaci intake cijev koja vodi do kucista filtera nece nista biti, u mojoj fabiji je isto rijeseno, intake cijev je lagano zakrivljena i niej fizicki spojena sa otvorom, tako da prasina prodje ali je gusta rebra filtera zaustave, a kisa odnosno voda ne moze prodrijeti u nekoj bitnijoj mjeri zbog zakrivljena cijevi...;)

K&N je malo zajeban, jest on nauljen, i ne treba se mijenjati, ali je filter ko filter dosta rijedji zbog kolicine protoka zraka i usisa, stime i vece cestice propusta...;)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
kamencici nece uci, ali prasina i voda unistavaju motor, usis premjesti u unutrasnjost haube s tim da ga zastitis od toplog zraka motora ( ovo pisem pretpostavljajuci da imas gljivu )....

Ako nemas gljivu, nego obicni usis, znaci intake cijev koja vodi do kucista filtera nece nista biti, u mojoj fabiji je isto rijeseno, intake cijev je lagano zakrivljena i niej fizicki spojena sa otvorom, tako da prasina prodje ali je gusta rebra filtera zaustave, a kisa odnosno voda ne moze prodrijeti u nekoj bitnijoj mjeri zbog zakrivljena cijevi...;)

K&N je malo zajeban, jest on nauljen, i ne treba se mijenjati, ali je filter ko filter dosta rijedji zbog kolicine protoka zraka i usisa, stime i vece cestice propusta...;)



Hvala Tibore , onda prvo moram vidjeti sta je kod mene to ustvari :D pa onda dalje rijesavati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top