Uradi sam: PARKING SENZORI

Uradi sam: PARKING SENZORI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Svi znate cemu sluze parking senzori :) Naletio sam u casopisu na ''uradi sam'' pa rekoh da podijelim i sa vama :)...

Za ovaj porduhvat su nam potrebni: set parking senzora (kojih na nasem trzistu ima dosta, mada svi sluze istom :) )
Da biste lakse ugradili senzore, pozeljno je da skinenete branik sa vozila. Iako izgleda komplikovano, vjerujete, ovim postupkom cete ustedjeti mnogo vremena. Na skinutom braniku izmjerite i obiljezite mjesta gdje ce se nalaziti senzori. Izbjegavajte mrtve uglove i pravilno raspodjelite raspon izmedju senzora. na mjestima gdje ste obiljezili, izbusite rupe odgovarajuceg promjera. Prilikom busenja, radite polako bez zurbe, kako ne bi doslo do ostecenja farbe tamo gdje to nije pozeljno. Vecina senzora se samo utiskuje u otvore i samoosigurava, a ukoliko imate varijantu sa osiguravajucim sarafom sa zadnje strane, potrebano je da, naravno po utiskanju senzora, pritegnete i saraf sa zadnje strane i osigurate ga. Posto postavite senzore, slijedi podesavanje ugla, tako da senzori budu usmjereni pravo.
Od svakog senzora vodi kabl do centralne jedinice i vecinom su obiljezeni slovima ili brojevima i potrebano je da odgovarajuci senzor vezete na odgovarajuce mjesto na modulu. Pozeljno je da modul stavite u zadnji dio auta sa unutrasnje strane. Ukoliko zelite da se parking senzori automatski aktiviraju, prilikom ubacivanj u rikverc, sve sto je potrebno je da napajanje modula izvrsite preko signalizacije za rikverc. Napajanje mozete da koristite sa mjenjaca, rikverc svjetla ili razvodne table sa osiguracima. Displej postavite po zelji, gdje vam najvise odgovara... Poslednji korak je da povezete kabl displeja sa modulom i isprobate da li ste sve uradili kako treba. Kablove je pozeljno sprovesti tako da se ne primjete...

Toliko od mene, evo i par slicica cisto da pomognu. Srecno u postavljanju senzora za parkiranje

By: SašaCRX

[attachment=31606]
[attachment=31608]
[attachment=31609]
[attachment=31610]
[attachment=31611]
[attachment=31612]


;)
 

Prilozi

  • DSC04563.JPG
    DSC04563.JPG
    161,1 KB · Pregleda: 63
  • DSC04564.JPG
    DSC04564.JPG
    158,1 KB · Pregleda: 82
  • DSC04565.JPG
    DSC04565.JPG
    148,3 KB · Pregleda: 51
  • DSC04566.JPG
    DSC04566.JPG
    112,7 KB · Pregleda: 53
  • DSC04567.JPG
    DSC04567.JPG
    112,7 KB · Pregleda: 50
  • DSC04568.JPG
    DSC04568.JPG
    80,9 KB · Pregleda: 53
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top