Upravljacki sistem - problem

Upravljacki sistem - problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Vozdra narode,

imam jedan cudan problem sa upravljackim sistemom. Naime, desava mi se da mi je volan u vozni prelagan i ne vraca ga u centralni polozaj kod manevrisanja. Prva dijagnostika je bila servo pumpa, koja je zamijenjena, ali je problem ostao isti.Nakon toga dijagnoza je bila letva.Kupim ja novu letvu ali problem opet isti. Sve zivo samo izmijenio. Promijenio sam i amortizere,opruge i axijalne,selen blokove.Da se ne bi zezao sve to sam kupio u Asi. Jedino nisam mijenjao kugle i krajnice jer su navodno dobre. Spuru sam x-y puta radio u Delti (mada nisu ni oni kako treba). Nemam vise ideje.Mozda je spura ili nagib los,ne znam.Mozda su spone "krepale",ali kod nasih majstora je to ok.
Ima li ko kakvu ideju? U AC Quattru se rekli da je sve ok.
U pitanju je golf 3 1.6 1995 god.
 
Član
schani je napisao(la):
Vozdra narode,

imam jedan cudan problem sa upravljackim sistemom. Naime, desava mi se da mi je volan u vozni prelagan i ne vraca ga u centralni polozaj kod manevrisanja. Prva dijagnostika je bila servo pumpa, koja je zamijenjena, ali je problem ostao isti.Nakon toga dijagnoza je bila letva.Kupim ja novu letvu ali problem opet isti. Sve zivo samo izmijenio. Promijenio sam i amortizere,opruge i axijalne,selen blokove.Da se ne bi zezao sve to sam kupio u Asi. Jedino nisam mijenjao kugle i krajnice jer su navodno dobre. Spuru sam x-y puta radio u Delti (mada nisu ni oni kako treba). Nemam vise ideje.Mozda je spura ili nagib los,ne znam.Mozda su spone "krepale",ali kod nasih majstora je to ok.
Ima li ko kakvu ideju? U AC Quattru se rekli da je sve ok.
U pitanju je golf 3 1.6 1995 god.

Da nije mozda nesto nazad cucnulo pa vuce auto u stranu, tj. volan?
 
Član
Da nije mozda nesto nazad cucnulo pa vuce auto u stranu, tj. volan?
[/quote]

fol je u tome sto ne vuce u stranu.Nego kada vozim prelagan.Kada motam u mjestu sve je ok, ali kada krenem taj problem nastupa
 
Član
jesi li razmišljao o tome da je i mehanički volan jakši u vožni jer točak ne stoji , kad stoji veče je trenje na nalijegajučoj površini gume na asfalt a mozda i obrtaji motora imaju kakvu ulogu ?
 
Član
dZaba je napisao(la):
jesi li razmišljao o tome da je i mehanički volan jakši u vožni jer točak ne stoji , kad stoji veče je trenje na nalijegajučoj površini gume na asfalt a mozda i obrtaji motora imaju kakvu ulogu ?

Sto se tice obrtaja pokusavao sam da dajem gas u mjestu i da motam.ali je volan bio kako treba.sve ovo mi se odjednom pocelo desavati. Nije prije bio ovako lagan. Sve je pocelo sa starom letvom, ali koliko vidim uzrok nije letva,jer i sa novom je isti problem.
 
Član
Ne znam sta da ti kazem, veoma cudan slucaj...Po meni j bi ti rekao da ti i ta nova letva nevalja :) ,al necu bit tako bezobrazan pa cu reci ...
Eh da provjeri lafete, da nije koji pokrivljen, ili je pak auto bio udaran u jednu od staran pa nije vracen kako bog zapovjeda, pa vuce na tu jednu (Negativnu) stranu.....P.S Odi provjeri spuru tockova, ako ona bude ok...Nek ti je bog na pomoci...
 
Član
Ja bi pogledao krajnice dobro i medju prvim, kada su upitanju ovi simptomi. Takodjer provjeri i gume, ako su stare gume neravnomjerno pojedene, a ti sve to izmjenjao, moze ti automobil opet pokazivati iste simptome. Nisu mi jasni ti serviseri kojim ga vozis a ne znaju kvar, odvedi ga nekome ko ima kanal a zna sta radi, neg ga pogleda dobro i sa donje strane, mora znati otkloniti taj kvar.
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Ja bi pogledao krajnice dobro i medju prvim, kada su upitanju ovi simptomi. Takodjer provjeri i gume, ako su stare gume neravnomjerno pojedene, a ti sve to izmjenjao, moze ti automobil opet pokazivati iste simptome. Nisu mi jasni ti serviseri kojim ga vozis a ne znaju kvar, odvedi ga nekome ko ima kanal a zna sta radi, neg ga pogleda dobro i sa donje strane, mora znati otkloniti taj kvar.

Sto se tice guma nove su.Kako zimske tako i ljetne. A sto se tice krajnica ja ih nikada nisam mijenjao.A auto je kod mene skoro 5 godina. Ne znam kod kojeg majstora da odem.Isao u AC Quattro,Zebax,kod Laude.
 
daj da skratimo ovo...previse nekorisnih komentara...
PRVO provjeri jos jednom ima li letva igdje LUFTA
DRUGO provjeri da li gume imaju i NAJMANJIH deformacija na sebi(licno momak je promijenio 2 letve i na kraju su gume bile problem bile krive)
KAD SVE to uradis TEK onda idi obavezno na spuru
ULJE sam i rekao da promijenis jer moze se desiti da se nadje neka trunka koja je slucajno upala pa pravi probleme
MISLIM da je problem u gumama jedno 90%

POZZZ
 

edo

Član
ma jebote te ACQUATRO ogulit če te samo na rukama...raspitaj se i nemoj raditi odnosno
mjenjati dijelove a da nisi 100% siguran da je to u pitanju,ideš u trošak...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top