Update Softvera ! ako tko zna

Update Softvera ! ako tko zna

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh prijatelji radiovi na autu su stali radi mog inata !

ustanovio sam da je ovaj moj motor maticno 66kw 90 ks , trenutno 113KS
jednostavno "rasterecen" , koliko sam skontao frajera opterecenja motora je 6.3 /10 ( valjda je 3 Min a 10 MaX ) ( poredjenja radi 1.9 TDI WW golf 5 od 105 Ks je 7.6/10)
ugl naletio je frajer i kroz pricu saznam da je on radio Update Softwera i sad ima 125 Ks ( isto auto isto KW)
sada me zanima jel update isto kao i SM il neki dr.chip ili ne =!

i gdje mogu uraditi update :D

LP
 
Član
Vidis da sam u pravu kad sam govorio da bitno u razvoju sto vise majcina mlijeka pit... Ovo sve na cokolinu odraslo :icon_sad:
 
BHT Ovisnik
ne kontam bas sta pricas, ove brojke i to, sta tebe uopce zanima ? vjerovatno mislis update softvera=chip
kako mogu prevesti iz texta taj frajer je cipovao auto i ti si skontao da je i tvoje auto cipovano,samo kako si to skontao ?
a imas vise firmi koje rade cipovanje,imas SM koji je najvis ena glasu,malo je i skuplji,imas i HITECH chip tuning u Tuzli koji bi ti vjerujem bio jako povoljan s obzirom na tvoj motor, mozes se obratiti clanu Daki s foruma
 
Ja sam čuo za Chip tuning, ali ovo nikad, pa nije to tel da ti pokaziva da su ti izašle nove verzije softwere-a! Mišljenja sam da većina nasjeda na priče kako stavi pečurku/gljivu i dobije par KS...a da ne pričam dalje. Opterećenje motora je široka stvar.... kad, na koliko, u kojim uslovima, stanje, pohabanost, .....milion stvari.
 
Član
Ocam koji ste vi frikovi frajeri :D :p da ne bi objasnjavao odakle mi 113 ks , jednostavno moj pug jeste " cipovan" ( dobio sam ga takvog ) i ima 110ks , stim da sam " iscupo" katalizator racunam jos min 3ks !

a posto sam slusao frajra " kobajagi" znalac frajr prica o UPDATE SOFTWERA NA ECU !!! pa sam stao kao tele u sarena vrata i slusao ga ( jer frajko ima istog puga kao ja )

pa sam htio da upitam jel postoji taj update softwera ( mada logicki ecu nije mobitel ) , ili je to klasicno chipovanje ??????

Btw George nisam odrastao na Čokolinu več na domaćoj Surutki i Vareniki :D


Vrlo jednostavno mi je mogao neko rec " NE SERI KAKAV UPDATE" .....:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::spam::spam::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:
 
imao sam peugeota i poznato mi je to za update ecu-a ili cega vec (guglajuci sam nekad negdje na to naletio)...to se ja mislim radi u ovlastenom servisu ili mozda neki servis koji ima takvu dijagnostiku...isto tako sam siguran da se ne dobija na snazi vec sigurno neke ispravke ''greski'' koje je fabrika uocila ili sl...u principu kao update softvera na mobitelu...
 
Drug, mani se posla tog, ili čipuj kao sav normalan svijet, ili se kani toga. Kad skineš katalizator opada ti temperatura u sistemu izduva, što uzrokuje povećanu potrošnju, a kod novijih modela ECU bilježi pad temp.pa uzima srednje vrijednosti, pa poslije toga čuješ one priče "ja skin'o katalizator, isto troši" e to ti je to.
 
Član
Harli_team je napisao(la):
Drug, mani se posla tog, ili čipuj kao sav normalan svijet, ili se kani toga. Kad skineš katalizator opada ti temperatura u sistemu izduva, što uzrokuje povećanu potrošnju, a kod novijih modela ECU bilježi pad temp.pa uzima srednje vrijednosti, pa poslije toga čuješ one priče "ja skin'o katalizator, isto troši" e to ti je to.

druze iskreno neb tako ja katalizator nego toliko se "zapusio" zaj isti da sam bukvalno ga skinuo bas se osjetilo da gusi auto ...

a posto sam uspio saznati da postoji UPDATE SOFTVERA ECU-a , i objasnjeno mi je sve
i nije klasicno cipovanje vec fabrika preporucuje novi , jer ispravlja greske i jos nesta sta ja znam ugl dobit ce se koji KS , ali nije poenta u dobijanju KS vec u ispravljanju odredjenih greski i "dobuna" sistema


MOLIM LOCK
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top